Куріння і вагітна жінка

Вагітну жінку з сигаретою в руках не так вже й рідко можна побачити на вулицях сучасного міста. Самі по собі два явища – вагітність і куріння є протилежними і часто виключають одне одного. Плід, який розвивається в утробі матері зазнає практично безперервного впливу всієї маси отруйних сполук сигаретного диму без можливості адекватного захисту, що пов’язано з незрілістю захисних систем майбутньої дитини.

Плід і куріння

Основний ефект нікотину – звуження судин різного калібру, яке викликає кисневе голодування і з часом розвиток сполучної тканини в місцях де кровопостачання є найбіднішим. Плід для правильного розвитку вимагає безперебійного постачання з кров’ю матері всіх необхідних речовин, вітамін і мінералів. Перехідною зв’язковою ланкою в даному випадку виступає плацента, яка представляє собою систему дрібних судин, де відбувається інтенсивний обмін між організмом матері і дитини. Так як нікотин звужує в першу чергу дрібні судини, тому плацента реагує на цю хімічну сполуку чи не найсильніше. Результати можуть бути досить різними – від простого недобору маси плода і до таких серйозних, як відшарування плаценти, викидні та вади і аномалії розвитку плода та дитини. Що стосується вад то тут є значна різноманітність проявів і відповідно їх наслідків (наприклад, дефекти головного мозку, вроджені вади серця, незрілість легеневої тканини, алергічні хвороби та ін.). Аномалії розвитку несуть в собі загрозу як смерті дитини в перші роки життя так і по життєвої опіки за інвалідом з необхідністю постійного догляду.

Перебіг вагітності та її зміни при тютюнопалінні

Жінка, яка курить під час вагітності фактично підписує для себе згоду на ускладнений перебіг вагітності. Зміни стосуються перш за все плаценти і гормонального фону організму особи прекрасної статі. Плацента зазнає впливу хімічних сполук сигаретного диму, що сприяє змінам місцевого кровообігу та порушень гормонального фону. Як результат - передчасне відшарування плаценти, масивна загрозлива кровотеча з потенційною смертю як матері так і дитини. Крім того частоту курців зі стажем зустрічається передлежання плаценти, що утруднює пологи та спостерігається загострення хронічних недуг матері.
Тому висновки повинен кожен зробити самостійно – або продовжити і далі вдихати сигаретний дим без нащадків або народити і виростити здорових дітей.  

Немає коментарів :

Дописати коментар