Виявивши в себе на городі чи дачі мокрець, більшість людей розпочинає з ним запеклу боротьбу.
Проте зазвичай позбутися його буває дуже важко, навіть якщо ціле літо вперто видирати цей бур'ян з коренем.
Втім це зовсім і не обов'язково, адже мокрець є справжньою зеленою аптекою під ногами. Ще наші бабусі і прабабусі добре знали про корисні властивості цієї непримітної травички з дрібними білими квітками.
Настоєм мокрецю можна промивати запалені очі при кон'юнктивіті. Помічні й компреси з цієї трави. Для цього треба взяти дві полотняні торбинки, в кожну покласти по столовій ложці подрібненої трави мокрецю й опустити в окріп. Через 2 хвилини вийняти, дочекатися, доки торбинки охолонуть та стече вода, і накласти їх на очі на 20 хвилин. Такі компреси можна робити 2-3 рази на день. Дачникам, що з весни й до осені не вилазять з грядок, біль у суглобах і втома добре знані. І знову допоможе трава мокрець — півлітра порізаної зелені мокрецю запарити літром окропу, настояти 10-15 хвилин під рушником і вилити у ванну з водою. За 20 хвилин такої процедури втому та біль у ногах як рукою знімає.
Якщо у вас на дачі чи городі поселився мокрець, будьте певні: тепер ви маєте особистого метеоролога. Ще наші бабусі знали: якщо в цієї травички зранку квіти закриті, вдень обов'язково буде дощ.
Проте зазвичай позбутися його буває дуже важко, навіть якщо ціле літо вперто видирати цей бур'ян з коренем.
Втім це зовсім і не обов'язково, адже мокрець є справжньою зеленою аптекою під ногами. Ще наші бабусі і прабабусі добре знали про корисні властивості цієї непримітної травички з дрібними білими квітками.
Зокрема, про те, що мокрець є найкращим засобом для заспокоєння нервів. Тому візьміть до уваги: зняти емоційний вантаж стресів та підлікувати нервову систему можна за допомогою не лише роботи на землі та свіжого повітря, а й настою травички. Класичний рецепт: столову ложку листя та стебел мокрецю подрібнити, залити склянкою окропу та настояти кілька годин. Потім процідити і пити цей антидепресант по 100 грамів двічі на день і ще трохи — на ніч.
Такий мокрецевий настій очистить кров і допоможе при серцево-судинних недугах (єдине протипоказання — він знижує тиск, тому гіпотонікам його пити не варто). Цей бур'ян — чудовий імунозміцнювальний засіб, тому що до його складу входять вітаміни Е, В і С, різноманітні кислоти та мікроелементи. У холодну пору року корисно пити чай з мокрецю. Для його приготування 2 столові ложки сушеної трави покласти в термос, залити півлітра окропу і настояти годину. В чашку можна додати, якщо є бажання, корицю, гвоздику та імбир — напій стане ароматним, а його користь буде ще більша. Настоєм мокрецю можна промивати запалені очі при кон'юнктивіті. Помічні й компреси з цієї трави. Для цього треба взяти дві полотняні торбинки, в кожну покласти по столовій ложці подрібненої трави мокрецю й опустити в окріп. Через 2 хвилини вийняти, дочекатися, доки торбинки охолонуть та стече вода, і накласти їх на очі на 20 хвилин. Такі компреси можна робити 2-3 рази на день. Дачникам, що з весни й до осені не вилазять з грядок, біль у суглобах і втома добре знані. І знову допоможе трава мокрець — півлітра порізаної зелені мокрецю запарити літром окропу, настояти 10-15 хвилин під рушником і вилити у ванну з водою. За 20 хвилин такої процедури втому та біль у ногах як рукою знімає.
А ще за допомогою цієї диво-травички можна подбати після роботи на дачі про п'яти.
Якщо ви цілий день працюєте на грядці, надягніть бавовняні шкарпетки і засипте туди подрібнену траву мокрецю. І ногам м'яко, і для шкіри корисно. Увечері просто вимийте ноги і намастіть їх дитячим кремом. Те саме зробіть, якщо ви приїхали на дачу просто полежати в гамаку з книжкою. Далі в тому ж порядку — ванна для ніг, легкий масаж і жирний крем. Для більшого ефекту після всього можна надягнути на ніч бавовняні шкарпетки.Якщо у вас на дачі чи городі поселився мокрець, будьте певні: тепер ви маєте особистого метеоролога. Ще наші бабусі знали: якщо в цієї травички зранку квіти закриті, вдень обов'язково буде дощ.
Немає коментарів :
Дописати коментар