Як краще лікувати горло

Змащування та полоскання горла в деяких випадках набагато ефективніше за лікування таблетками.
Полоскання горла — спосіб, до якого вдавалися ще наші бабусі. Та, незважаючи на таку по­пулярність, не зажди люди знають, чим варто полоскати чи змащували горло, які розчини при цьому використовувати. Також потрібно знати, як правильно це робити, щоби домогтися бажаного результату.

Полоскання горла ефективніше за лікування таблетками

Така процедура – це альтернатива таблеткам, мікстурам та аеро­золям. Адже при полосканні відбувається безпосередній контакт рідини із запаленою слизовою оболонкою і при цьому ліки не потрапляють у шлунок, кровоносну систему. За допомогою по­лоскання відбувається обмивання інфікованої поверхні слизо­вої оболонки. Бактерії "вимиваються", "відпрацьовану" порцію рідини, якою полоскали горло, випльовують, значить, усе, що було змите, виводиться назовні, не залишаючись в організмі.

Які розчини варто використовувати

Є декілька порад, як правильно приготувати розчин. Перш за все вода повинна бути теплою, тривалість полоскання становить до п'яти хвилин, а розчину має бути не менше як склянка (200 мл), частота полоскання — кожні 1,5-2 години. Приміром, розчин солі чи соди роблять безпосередньо перед процедурою полоскання. Сіль або соду чи те й інше розмішують у пропорції чайна ложка на склянку теплої, кип'яченої води, сюди також можна додати 3-4 краплі йоду.
Розчини з медичних препаратів готуються також безпосередньо пе­ред полосканням. Для цього використовують спиртові есенції витяжок з трав, таких, як ротокан, евкаліпт, хлорофіліпт, прополіс. Спиртові на­стоянки потрібно розчинити згідно з рекомендаціями для застосуван­ня. Так, ротокан, хлорофіліпт, прополіс застосовують в концентрації ча­йна ложка на 200 мл води, евкаліпт — 10-15 крапель на 200 мл води.
Відвари або натуральні настої заварюють заздалегідь. Для такого по­лоскання беруть ромашку, евкаліпт, ехінацею, кору дуба тощо.

Ще одна альтернатива полосканню горла

Досить дієвим способом є змащування горла. Як показує практика, процеду­ра змащування у деяких випадках значно ефективніша за полоскання. Перш за все це пов'язано з тим, що олія, яка вхо­дить до складу речовини для змащування, прилипає до слизової й діє протягом тривалішого часу. Крім того, якщо основою вис­тупає масло або гліцерин, мікроскопічний шар цієї речовини за­побігає подразненню слизової оболонки несприятливими зо­внішніми впливами, такими, як сухе або холодне повітря.
Такий спосіб може бути застосований навіть для лікування ді­ток, бо вони не вміють полоскати горло, смоктати льодяник, і їм не підходять аерозолі. Змащувати горло варто за 30-40 хвилин до їди. Роблять це ватним або марлевим тампоном, змоченим в лікарському препараті. Відтак горло можна змас­тити масляним розчином хлорофіліпту, олійним розчином об­ліпихи, евкаліпту, шипшини. Варіантів може бути дуже багато. Повторювати цю процедуру рекомендують два-три рази на день.

Немає коментарів :

Дописати коментар