Як зробити сон солодким

Основні причини безсоння

  1. Хвороби, що супроводжуються порушенням мозкового кровообігу (остеохондроз, гіпертонічна хвороба, цереброваскулярна хвороба, атеро­склероз, енцефаліт).
  2. Перенапруження нервово-психічної сфери, важка розумова праця, емоційні стреси.
  3. Хронічна інтоксикація. Внаслідок зашлакованості організму в підшкірній клітковині і лімфі нагромаджуються продукти розпаду, які подразнюють клітини головного мозку. Людина стає втомленою, дратівливою, загострено реагує на будь-які подразники, важко засинає і погано спить. Постійне недо­сипання сповільнює обмінні процеси в організмі, і це ще більше посилює са­моотруєння. Виникає замкнене коло.
  4. Наявність глистів, оскільки у біль­шості з них активний період уночі.
  5. Хвороби шкіри, що супроводжу­ються свербежем.Порушення біоритмів. Пам'ятайте: ми — діти природи, і тому найкраще почуваємося, коли живемо за її зако­нами.
  6. Нераціональне харчування, що призводить до різкого дефіциту віта­мінів, мікроелементів і біологічно ак­тивних речовин.
Останні два пункти дуже пов'язані між собою. Пояснимо, чому, бо нев­довзі нас знову чекає сезонне переве­дення стрілок годинника, цього разу — на годину назад.
Є кілька причин розладу індивідуа­льного біоритму: порушення режиму дня, брак регулярної фізичної актив­ності, зловживання психостимулято­рами (чай, кава, спиртне, психотропні препарати і т. ін.), часті переїзди, авра­ли на роботі. Але найважливіша при­чина — неповноцінне живлення орга­нізму корисними речовинами. Річ у тім, що правильне чергування біорит­мів і повноцінна життєдіяльність на­шого організму залежить не лише від постачання білків, жирів і вуглеводів, які є основним будівельним матеріа­лом і джерелом енергії, а й від вмісту в їжі регуляторних речовин, таких, як вітаміни, мікроелементи та біологічно активні речовини.
Якщо організм відчуває хронічний дефіцит цих речовин, тоді виникає внутрішній конфлікт. Наприклад, біоритм повинен входити у свою активну фазу, а це вимагає від організму ак­тивної роботи. Та наш бідний організм не може впоратися з підвищеним на­вантаженням через брак мікроелеме­нтів, вітамінів, які регулюють роботу серця, м'язів, дихальної, нервової систем. Або — зворотний бік медалі — ваш біоритм повинен входити у фазу розслаблення. Отже, усі органи і сис­теми мають відпочивати, але не мо­жуть цілковито розслабитися, тому що клітини організму постійно посилають тривожні сигнали про дефіцити віта­мінів та мінеральних речовин. Як ре­зультат, людина почувається втомле­ною, розбитою і непрацездатною, а вночі не може добре виспатися або взагалі не спить.
Найгірше, що мало хто зважає на перші розладу сну, сприймаючи без­соння як звичний стан, і цим лише по­глиблює проблему, яку стає дедалі ва­жче виправити.

Що ж робити, щоб солодкий сон повернувся

Рекомендуємо дотримуватися таких порад:
  • Як ви вже зрозуміли, для цього дуже важливі повноцінне, раціональ­не харчування, дотримання режиму дня. 
  • Старайтеся жити у злагоді з ритма­ми природи. Це найкорисніше для на­шого організму. Багато хто чув, як про людину кажуть, що вона "жайворонок" або "сова". Так, є такий умовний поділ людей за їхніми біоритмами. Той, хто легко прокидається зранку, має відразу високу працездатність — "жа­йворонок", і, навпаки, той, кого гарма­тою зранку не розбудиш, хто любить якнайдовше поспати, а свою активність проявляє надвечір — той "сова".
Ви теж можете дізнатися тип свого біоритму за допомогою простого тес­ту: прокинувшись, відразу поміряйте свій пульс і порахуйте кількість вдихів за хвилину. Якщо співвідношення пу­льсу до частоти дихання близько 4:1, ви - "голуб", якщо 5:1 або 6:1, то ви - "жайворонок", якщо 3:1 і менше — ви сова.
Недавно японські вчені виявили ген, властивий саме "совам". Цей ген вик­ликає синдром спадкової тривалої фази сну. Крім того, учені виявили, що "сов" від "жайворонків" відрізняє саме нестача магнію. Так, зранку наднирники виділяють гормон, який зумовлює добрий настрій, бадьорість, гарне са­мопочуття аж до вечора, але при недостачі магнію виділення цього гормону спотворюється, гормони виділяються ввечері, що викликає відчуття сильної втоми, а до наступного вечора — активність і проблеми зі сном.
Візьміть собі за правило лягати спати і прокидатися в той самий час. Скільки годин потрібно вам для відпо­чинку, можете вирахувати самі. Для цього встановіть свій час сну, наприк­лад, від 1-ї години ночі до 6-ї години ранку. Якщо ви спали весь цей час непробудно, то починайте додавати по 15 хвилин до сну, доти, доки не будете прокидатись посеред ночі. Пам'ятайте, що з віком організму для відновлення сил потрібно менше часу на сон.
  • Лягайте спати, як тільки відчули сонливість. Якщо не зможете заснути протягом 15 — 20 хвилин, вставайте і робіть щось монотонне: читайте кни­жку (але таку, що вас емоційно не зачі­пає), в'яжіть, підбивайте рахунки, але не можна сидіти в комп'ютері, прибирати в помешканні, бо ці заняття затягують і перезбуджують. Коли відчуєте сонли­вість знову, лягайте в ліжко.
  • Візьміть за правило щовечора прогулюватися на повітрі. Спальня має бути добре провітрена.
  • Фітотерапія при розладах сну: листя меліси лікарської, квіти ромашки лікарсь­кої, квіти липи серцелистої, трава іван-чаю, трава материнки, трава кропиви собачої, плоди глоду колючого. Усе взяти в одна­ковій кількості, змішати. 1 ст. л. суміші на 1 склянку окропу, настояти до охолодження. Пити за 1,5-2 год до сну, можна з лож­кою меду.
  • Дуже добрі результати дають ліку­вальні ванни: йодобромні, якщо перезбуджена нервова система; скипидарні, якщо є судинні хвороби або зашлакованість ор­ганізму. 
  • Якщо причиною безсоння є певне за­хворювання, то — лікування основного захворювання.
  • Якщо причиною безсоння є перезбудження нервової системи, тоді ефективні релаксуючі масажі, рефлексотерапія.
  • Просто казкові результати дає ось цей аюрведичний комплекс, який ми адапту­вали для виконання в домашніх умовах. Влаштуйте собі у вихідний або у якийсь ве­чір аюрведичний домашній курорт. 
Спершу зробіть маску-скраб для всього тіла. Для цього візьміть 100 г ми­гдального горіха (перемеліть на муку), 100 г пшеничної муки, 100 г сочевиці (перемеліть на муку), 100 г насіння льо­ну (перемеліть на муку).
Усі компоненти змішайте, складіть у суху скляну баночку. В окрему посудину відсипте трохи цієї суміші (кількість зале­жить від площі вашого тіла) і розведіть її мінеральною водою або відваром нагідок (1 ст. л. на 1 склянку окропу) до утворення пасти. Цю пасту втираємо в тіло, чекаємо до висихання, стираємо насухо руками.
Наступним етапом процедури є са­момасаж усього тіла (від п'яточок до самої маківки) з оліями відповідно до вашого типу, а ще краще, щоби масаж зробила вам кохана людина. Тим, хто має суху шкі­ру, потрібна кунжутна олія, людям з чут­ливою шкірою найкраще підійде мигдаль­на олія, а тим, у кого шкіра жирна — со­няшникова.
Пацієнтам з розладами сну, депре­сіями або, навпаки, перезбудженим у цей комплекс ми вводимо таку процедуру, як "широдхара" — тонесенькою цівкою на чоло пацієнта в ділянку "третього ока" про­тягом 30 хвилин тече тепла олія, підібрана з урахуванням його конституційного типу. На жаль, у домашніх умовах цю процеду­ру неможливо зробити якісно, але ви мо­жете застосувати спрощений домашній варіант: візьміть шматочок натуральної тканини, складіть кількома шарами, яко­мога грубше, тоді змочіть її середню час­тину теплою, +36,8 - 37 градусів, олією (беріть той вид олії, що для самомасажу) і покладіть на центр лоба на 20-30 хви­лин, заплющіть очі. Улюблена молитва або приємна музика допоможуть дода­тково розслабитися.
Після масажу обов'язково приймаємо ванну (15-20хв). Не для того, щоб змити олії, а для того, щоб активні ком­поненти маски та олії змогли проникну­ти у глибші шари шкіри, адже після масажу посилилась мікроциркуляція, а те­пла водичка добре розширить пори.
Для тих, хто має суху шкіру, робимо таку ванну: 5 ст. л. меду розчинити в 1 л води, додати 10 крапель ефірної олії тро­янди. Утворений розчин влити у ванну.
Для чутливої шкіри у воді розчини­ти 2 жмені сухого молока.
Для тих, у кого шкіра жирна, у ван­ну додаєте сік одного лимона і по 10 кра­пель олії лаванди та розмарину.
І насамкінець накладаємо свій улюб­лений живильний крем для тіла, звісно, виготовлений власноруч. Зробіть такий курс З-4 рази (по разу на тиждень) — і результат перевершить найсміливіші ваші сподівання. Чудове перетворення побачите не лише ви, а й інші. А якщо маєте бажання поєднати приємне з корис­ним, тоді довіртесь спеціалістові.

Немає коментарів :

Дописати коментар