Шипшина - сечогінний засіб чи ні? Як правильно заварювати шипшину в термосі

Шипшина є не тільки красивою рослиною, але і дуже корисною для будь-якої людини. Цілющими властивостями володіє не тільки плід рослини, але і її коріння, пелюстки, квіти. Всі вони можуть підтримувати здоров'я на належному рівні, а також боротися з різними хворобами.

Корисні властивості 

Власне плоди рослини чинять загальнозміцнюючу дію на людський організм, напій тонізує і посилює імунну систему. Буде шипшина сечогінною чи ні, залежить від способу її заварювання. В цілому такий напій є легким сечогінним засобом. Особливо корисно пити відвари в зимовий час, коли організм найбільше схильний до застуд. Оскільки шипшина сечогінний засіб, але не виводить з організму корисні речовини, то часто використовують її відвари для лікування нирок, травної системи, а також при запальних процесах. Лікарі радять вживати чаї в якості додаткового засобу при підвищеному тиску і при хворобах судин. Шипшина – рекордсмен за кількістю вітамінів і мінералів, які потрібні людині щодня. У неї в кілька разів більше корисних елементів, ніж у будь-ягоди або трави. 

Збір і сушіння шипшини 

Всі плоди рослини необхідно збирати до настання холодів. Навіть невеликі заморозки можуть убити всі корисні властивості рослини. Якщо збір проводиться самостійно, то краще робити це як можна далі від дороги і фабрик. Рекомендується проводити збір на своєму городі або в лісах. Сушіння плодів можливе за допомогою сушарок, а також у духовці при температурі до 100 градусів. Головне - не підсмажити плоди.

Рослина для схуднення 

Плоди рослини багаті не тільки вітамінами і мінералами, але й допомагають впоратися із зайвою вагою. У складі плодів є елементи, які дозволяють прискорити метаболізм. Щоб отримати бажаний результат слід пити відвари на основі рослини по 3-4 рази на день. Не всі знають, чи є шипшина сечогінним засобом, тому при такому великому споживанні настою слід бути готовим до частих сечовипускань. Для зниження ваги курс прийому становить від 14 днів до 1 місяця. Щоб отримати позитивний ефект, потрібно знати, як пити шипшину, тому розглянемо рецепт приготування: На 3 ст. л. висушених плодів потрібно літр окропу. Інгредієнти змішуються і залишають на 12 годин. Далі настій можна вживати за півгодини перед їжею. Використовуючи такий простий рецепт, можна буде скинути кілька зайвих кілограмів, а якщо доповнити курс прийому певними вправами, то ефект буде приголомшливий. 

Відвар при вагітності

Вагітним жінкам не завжди можна застосовувати різні відвари та чаї на основі рослин, трав та інших природних продуктів. Але шипшину навіть рекомендують вживати вагітним. Знаючи яка шипшина (сечогінна чи ні), можна сказати, що її відвар дозволяє зняти набряки, які часто супроводжують вагітних жінок. Додатково її настої дозволять нормалізувати роботу нирок, а також сприяють виведенню зайвої рідини. Завдяки рослині у вагітних не буде токсикозу, а якщо пити чаї на регулярній основі, то імунна система буде міцною, що скоротить ризик різних хвороб. У перші 3 місяці пити чаї з такими плодами не рекомендується, а наступний прийом повинен бути в міру, згідно дозування. Для вагітної жінки допускається прийом настою або відвару не більше літра в день, в іншому випадку напій буде негативно впливати на організм.

Правильне заварювання плодів 

Для отримання максимальної користі від напою потрібно знати, як правильно заварити шипшину, в термосі або в чашці. Крім того, важливо дотримувати правильні пропорції. Тому нижче будуть представлені різні рецепти приготування такої рослини. В цілому секретів немає і все просто: співвідношення води і плодів має бути 1:10. Перш ніж готувати настій, плід можна порізати на частини, тоді час на настоювання буде меншим. 
Якщо готується відвар, то потрібно довести напій до кипіння, після чого закрити ємність кришкою і залишити на 10-12 годин. Цукор не рекомендується додавати, але якщо не виходить пити напій без нього, то можна класти невелику порцію. Не всі знають, як пити шипшину правильно. Потрібно запам'ятати, що після прийому відвару, потрібно прополоскати рот водою - це дозволить зберегти зубну емаль.

Рецепт в термосі 

Шипшина, рецепти заварювання якої можуть бути найрізноманітнішими, дозволить збагатити організм необхідними вітамінами на цілий день. Для того щоб дізнатися, як правильно заварити шипшину в термосі, рекомендується використовувати даний рецепт: 
готувати напій краще з вечора, щоб він зміг як слід настоятися протягом 10-12 годин.
Потрібно плоди подрібнити і залити їх окропом. На літр води береться приблизно 1 ст. л. подрібненої рослини. Залишають на всю ніч у термосі.
Вранці напій проціджують і п'ється протягом дня. Рекомендоване дозування становить близько 300-400 грам в день. Даний напій може зберігатися не більше двох доби в холодному місці. До напою можна додавати лимон, журавлину та інші ягоди. Якщо настій буде міцним, допускається його розбавлення звичайною водою.

Відвар плодів 

Відвар робиться за аналогічними пропорціями, що і в попередньому рецепті. Плоди заливаються холодною водою, ставлять на вогонь і доводять до кипіння, після чого варяться ще 10 хвилин. Потім напій залишають на дві години, а потім проціджують. Після цього його можна вживати.

Сироп на основі плодів 

Нерідко можна почути про продаж в аптеках сиропу шипшини, але його дуже просто приготувати вдома. Для приготування потрібно слідувати таким правилам: 1 кг плодів потрібно промити і видалити кісточки, потім видалити волоски і подрібнити через м'ясорубку. Далі плоди заливаються 1,5 літрами води, і інгредієнти відправляються на вогонь. Кип'ятити плоди потрібно 10 хвилин. У киплячу воду кладуть 1 кг цукру, сироп кип'ятять протягом години, при цьому потрібно постійно помішувати. Через 30 хвилин сироп проціджують і розливають в банки. Такий сироп підійде всім членам сім'ї в будь-якому віці. Особливо корисний сироп при простудних захворюваннях. 

Немає коментарів :

Дописати коментар