Ванни для ніг

Контрастні ванни для ніг – досить корисна процедура. З них розпочинають загартовування, вони допомагають при мігрені, синдромі холодних ніг, сильній пітливості ніг. Контрастна ванна зніме біль після значних навантажень, набряки і втому.
Ванни для ніг рекомендуються для нервових і слабких жінок, які мають анемію, при приливах і порушеннях кровообігу; вони доцільні при судомах і головному болю. Також ванни можна використовувати при захворюваннях нирок і хворобах серця. 

Для приготування контрастної ванни візьміть 2 миски з водою. В одній – гаряча, а в другій – холодна вода. Різниця повинна бути не менш як 20-22 градуси. У воду додаємо відвари трав – розмарин і м’яту, котрі знімають больовий синдром, чебрець – дезінфікує, а календула і ромашка заспокоюють. Можна додати у воду ефірну олію із сіллю. Після ванночки змащуємо шкіру олією – оливкою, кунжутною, лляною, попередньо додавши кілька крапельок вітаміну А або замінивши сіллю.
Бажано придбати лікувальні устілки, які мають масажний ефект – на стопі є багато точок, які відповідають за роботу внутрішніх органів. У цій зоні легкий масаж може повернути тонус організму, у тому числі й ногам. А у лікувальних устілках достатньо ходити по будинку по кілька годин на день.

Холодна ванна

Корисно постояти в холодній воді 1-2 хвилини. Вода при цьому повинна досягати до колін або литок. Після напруженого дня така процедура може сприяти розвантаженню і допоможе легко заснути.

Тепла ванна з попелом

У ванну з температурою води 25-26 градусів покладіть 2 жмені деревного попелу і жменю солі та добре перемішайте. Тривалість такої процедури – 15 хв. Можна зробити таку ванну з температурою + 30 С, а після цього – холодну ванну для ніг на не більш як 30 секунд.
Як альтернативу можна запропонувати також такий варіант. У теплу ванну з температурою води 37-39°С покласти жменю морської солі і 2 жмені деревного попелу, перемішати. Тривалість процедури – 15 хв. Корисні для жінок у клімактеричний період, для ослаблених і літніх людей. Вони також допомагають при судомах, хворобах горла, головному болю, приливах, порушеннях кровообігу.

Парова ванна

На стілець розкладаємо широку вовняну ковдру. Збоку ставимо посуд, наповнений наполовину окропом. На край посуду кладемо 2 дощечки, на які поставимо ноги. Сісти, обгорнутися ковдрою, тоді пара піде по ковдрі, як по трубі.
Для парових ванн застосовують відвари сінної потерті. Для посилення дії випарів опускаємо кожні 10 хвилин розпечену цеглину у воду. Тривалість такої парової ванни – 15-30 хвилин. Після парової процедури остудимо тіло.

З відваром вівсяної соломи

Вівсяну солому слід варити протягом 30 хвилин, охолодити відвар до 25 градусів та опустити в нього ноги на півгодини. Такі ванночки сприятимуть розм'якшенню мозолів на стопі, допоможуть при гнійних ранах та вросшому нігті, подагрі, суглобовому ревматизмі, сприятимуть зменшенні втоми Ваших ніг.

Ванночка з хвойним екстрактом

Налийте в миску 3 літри теплої води та додайте 2 столові ложки хвойного екстракту, 3 столові ложки кухонної чи морської солі, 2 столові ложки соку лимона. Тривалість прийому ванночки – 15 хвилин. Така процедура сприятиме покращенню кровообігу в ногах, усуне біль та покращить тонус венозної стінки.

Травяна ванна

Ванна з відваром лляного насіння, липового цвіту, кропиви,квіток ромашки допоможе при дерматиті. Покладіть в каструлю жменю кожної рослини і залийте однією літрою окропу. Настоювати півгодини. Проціджений відвар вилити в миску, додати 2 л води потрібної температури й опустити ноги на півгодини.
      

Немає коментарів :

Дописати коментар