Про користь йоги

Йога лікує десятки хвороб, повертає тілу форму та заспокоює нерви.
21 червня світ відзна­чив Міжнародний день йоги. Це одна з найдав­ніших фізичних, духов­них практик, яка виник­ла в Індії, а сьогодні набирає неабиякої популярності в Україні.
Та йога — це не лише поза ло­тоса, стійка на голові чи меди­тація. Вона лікує десятки захворювань, повертає тілу форму та заспокоює нерви.

Коротко про техніку за­нять з йоги

Це комплекс методик, який включає роботу над фізи­чним, духовним і психологіч­ним станом людини. Основа йоги — виконання вправ. Зага­лом у ній існує понад 8 мільйо­нів положень тіла. Однак базо­вих є 84 асани (положення тіла, пози). Вони поділяються на си­дячі, лежачі, перевернуті, пози з нахилами в різні боки, утриму­вання рівноваги. Кожна має своє призначення: силовий вплив, розтягування, скручу­вання. Одне заняття з йоги три­ває від 1 до 2,5 години. У серед­ньому за цей час робимо при­близно 30 різноманітних асан. Найкраще займатися йогою вранці. Основне завдання — по­працювати з тілом комплексно: голова, ноги, руки, хребет.

Які вправи найпоширеніші

Їх налічується досить багато. Наприклад, поза воїна. Людина робить випад, стопи — на ширині тазових кіс­ток, ноги одна від одної на від­стані приблизно метр. Далі ста­раємося опуститися якомога нижче до підлоги, спина — рів­на, руки випрямили в сторони.
Популярна поза витягнутого трикутника. Це асана для зміц­нення й розвитку м'язів ніг. Поширена поза, яку в народі називаємо "берізка", ефектив­ними є пози змії, собаки. Під час занять йогою багато уваги приділяємо диханню. Вдихи й видихи розтягуємо, вирівнює­мо баланс кисню й вуглекисло­го газу в крові — так масуємо внутрішні органи.

Як часто можна займатися йогою

Режими варіюються від занять щодня і до один-два рази на тиждень. Та для тако­го інтенсивного тренування потрібен досвід. Початківцям можна працювати спершу по півгодини, з часом продовжу­вати тривалість. На початку до­статньо займатися два-три рази на тиждень. Уже через 30-40 хвилин після заняття людина повинна відчути приплив сили. Ціль йоги — не накачати м'язи, а активізувати роботу тіла. Результати можуть бути помітними вже з першого за­няття. Однак є таке поняття, як період фізичної адаптації, це відбувається через півроку піс­ля початку занять. До цього часу тіло звикає до йоги — змі­нюється гормональна система людини, активізується крово­носна система.

З якого віку можна практи­кувати йогу

Заняття йоги можна практикувати від п'яти років і доти, доки в людини вистачить сили. У йозі є ряд вправ, які базуються на розтиранні активних точок тіла, дихальні вправи. Це можна робити й у 100 років. У мене, наприклад, було багато учнів, яким вже далеко за 60 — прихо­дили підліковувати спину.

Які ще є застереження у йозі

Не можна займатися йогою тим, у кого психологічна неста­більність, вроджені хвороби або ж серйозні гормональні порушення. Від цього заняття просто не буде ефекту. Стосо­вно м'яса, то погляди розділяються. Адже воїни арії постій­но споживали м'ясо. Та серед йогів чимало є вегетаріанців. Кожна людина повинна зрозу­міти сама, чи потрібне їй м'ясо, чи ні. Тут слід уміти слухати своє тіло. Основне правило — різноманітна їжа й жодних пе­реїдань. За 1,5 години до занят­тя не бажано їсти важку їжу, пі­сля занять — теж.
Йога знижує апе­тит. У початківців такий стан проявляється через 1,5 — 3 мі­сяці. Тоді ви, як звично, берете порцію їжі, однак більше, ніж дві ложки, з'їсти не можете. Так триватиме від 2 тижнів до 1,5 місяця. За цей час треба відре­гулювати свій режим харчуван­ня, люди худнуть.
Також йога допомагає діабе­тикам. Під час фізичних нава­нтажень інсулін, який надхо­дить у кров, розщеплює глюко­зу. Бували випадки, коли хворі на цукровий діабет після йоги краще почувалися, рівень цук­ру в крові стабілізувався. Також після виконання вправ покра­щується сон, нормалізується травлення. Часто приходять люди з травмами суглобів, бо­лями в спині. За 2-3 місяці вони повністю виліковуються.

Немає коментарів :

Дописати коментар