З настанням холодів щораз більше людей звертається до лікарів зі скаргою на те, що в них весь час мерзнуть ноги. Хоча ходять у теплому взутті й навіть сплять у шкарпетках. Та ноги — як лід, зігрітися ніяк не виходить.
Часто причиною надмірної мерзлякуватості є порушення кровообігу в нижніх кінцівках. У таких людей і в розпалі літа ноги постійно холодні. Це стається через те, що в кінцівки погано надходить тепла артеріальна кров, яка, власне, їх і зігріває, або повільно підтікає холодніша венозна кров.
Звісно, слід пам'ятати, що основною причиною патологічної мерзлякуватості є попереднє тривале або часте перемерзання, робота на холоді в невідповідному одязі, промокання ніг. Найгірше, що всьому цьому сприяє сучасна мода, яка "оголює" не лише ноги молодих красунь, а й поперек та інші частини тіла. Крім того, розвитку мерзлякуватості сприяють стани, що призводять до порушення кровообігу: носіння тісного взуття, перетискання ніг тугими гумками шкарпеток, а також куріння, хвороби, що спричиняють розвиток атеросклерозу, а це цукровий діабет, високий рівень холестерину в крові, неліковані неврити й невралгії, варикоз і лімфостаз.
Часто причиною надмірної мерзлякуватості є порушення кровообігу в нижніх кінцівках. У таких людей і в розпалі літа ноги постійно холодні. Це стається через те, що в кінцівки погано надходить тепла артеріальна кров, яка, власне, їх і зігріває, або повільно підтікає холодніша венозна кров.
Проблема пацієнтів із порушенням кровообігу нижніх кінцівок полягає ще й у тому, що в них узагалі порушена чутливість кінцівок. 6 випадки, коли такі люди самі собі випадково завдають опіків — чи то грілкою, чи то об пічку або інші обігрівальні прилади. Таке найчастіше стається у хворих на цукровий діабет та облітеруючий ендартеріїт.
Також підвищена чутливість до холоду виникає у людей з різноманітними невритами нижніх кінцівок. Крім того, що їм постійно холодно в ноги, у них ще й загострюються больові відчуття від холоду.Звісно, слід пам'ятати, що основною причиною патологічної мерзлякуватості є попереднє тривале або часте перемерзання, робота на холоді в невідповідному одязі, промокання ніг. Найгірше, що всьому цьому сприяє сучасна мода, яка "оголює" не лише ноги молодих красунь, а й поперек та інші частини тіла. Крім того, розвитку мерзлякуватості сприяють стани, що призводять до порушення кровообігу: носіння тісного взуття, перетискання ніг тугими гумками шкарпеток, а також куріння, хвороби, що спричиняють розвиток атеросклерозу, а це цукровий діабет, високий рівень холестерину в крові, неліковані неврити й невралгії, варикоз і лімфостаз.
Що робити?
Перш за все використовуємо способи поліпшення кровообігу:- Гірудотерапія (п'явки) швидко поліпшує відтік застійної крові з ніг.
- Апітерапія (укуси бджіл) — дає відчуття тепла, сприяє ліквідації атеросклеротичних бляшок, знімає запалення хворих нервових закінчень.
- Скипидарні ванни (жовтий скипидар для людей з підвищеним артеріальним тиском і білий скипидар — з низьким). До речі, скипидар розчиняємо в окремій посудині, щоб уникнути прямого потрапляння на шкіру концентрату, бо він може викликати опік шкіри, аж тоді цей розчин виливаємо у воду. А температуру обов'язково заміряти термометром, пам'ятаймо про порушення чутливості ніг у таких хворих. Отож набираємо у ванну воду температурою 36,6, додаємо скипидар і в перші 5 хвилин у ванні підвищуємо температуру води до +38 під час першої процедури. Після ванни обтертися рушником, надягнути вовняні колготки й лягти на 1-2 години в ліжко, можна випити гарячого чаю. Скипидар під час наступних процедур додаємо у ванну, щораз збільшуючи його кількість. Крім того, поступово підвищуємо температуру води у ванні — аж до +42.
- Розігрівальні мазі: з бджолиною отрутою, зміїною отрутою, стручковим перцем, бодягою.
- У холодну пору року вживайте лише гарячу пряну, маслянисту їжу.
- Намагайтесь не перебувати на холоді дуже довго, але якщо ви все ж таки промерзли, то, щоб уникнути відмороження, опустіть ноги у воду кімнатної температури, але ні в якому разі не в гарячу. Тільки коли ноги звикнуть до цієї температури води, можна їх розтирати, використовуючи зігрівальні засоби.
- Для людей, які працюють на вулиці, добре зарекомендував себе такий засіб: покладіть памперси під стопи. Памперсами можна замотувати і застуджений суглоб — вони тримають тепло завдяки наповнювачу, а клейонка не пропускає вітру.
- Фітотерапія діє повільно, але за умови тривалого застосування дає дуже гарні результати. Скажімо, при атеросклерозі судин: трава грициків — чайна ложка на склянку окропу, настояти 10-15 хв., пити теплим 2 рази на день по півсклянки. При варикозі: квітки каштану, квітки акації, листя ліщини — взяти все в рівних частинах: 1 ч. л. суміші на склянку окропу, пити по півсклянки 3 рази на день теплим. При лімфостазі: софора японська — 1 ч. л. на склянку окропу, пити по півсклянки 3 рази на день.
- Значно поліпшують стан, особливо в людей з варикозом і лімфостазом, масаж і самомасаж ніг. Пам'ятаймо, що при самомасажі ніг усі рухи треба робити знизу вгору, стопи масажуємо, починаючи від кінчиків пальців.
- Вправи для поліпшення мікроциркуляції в кінцівках треба виконувати відразу, як тільки помітили, що чомусь стали більше мерзнути ноги:
- Рибка. Лежачи в ліжку, зробіть опору на п'ятки та сідниці й порухайте своє тіло, як риба, імітуючи її рух у воді вправо-вліво, і так 1-5 хв.
- Підняти прямі ноги й трусити ними так, ніби струшуєте термометр — 1-5 хв.
- Сісти, ноги витягнуті вперед, потягнути на себе пальці ніг. Ви маєте відчути, як розтягуються м'язи в литках, і легко ними потрусити. Виконувати 1-5 хвилин.
Немає коментарів :
Дописати коментар