Що таке мед різнотрав'я? Де збирається, якою користю наділений?

У різні епохи людство користувалось дарами природи. У Середньовіччі люди рятувалися лікарськими травами, використовували мед у боротьбі з фізичними недугами. З розвитком цивілізації багато що змінилося в кращу сторону, однак ми не перестали користуватися засобами народної медицини. Мед був і залишається ефективним засобом для збереження міцного здоров'я і продовження життя на землі. Неодноразово проводилися клінічні дослідження, в процесі яких були встановлені корисні властивості продукту бджільництва. Навіть офіційна наука не спростовує, що люди, які щодня вживають невелику кількість природного меду, живуть довше. Дійсно, бджоли радують нас своїми дарами, трудяться на благо нашому здоров'ю. Серед різноманіття сортів в особливій пошані залишається мед з різнотрав'я.

Загальне поняття

Щорічно організовуються ярмарки, які присвячені меду і продуктам бджільництва. Чому він має таку назву? Бджоли збирають пилок з декількох польових або лугових рослин. Перероблений комахами нектар володіє в'язкою і ароматною структурою. Колірна палітра може бути від світло-бурштинової до темно-коричневою. Все залежить від видів рослин. Користь визначається лікувальними властивостями квітів, з яких збирався солодкий пилок.

Мед різнотрав'я польовий

Цей сорт є одним з найулюбленіших серед гурманів. Пояснюється настільки висока популярність медоносної рослинності наявністю цінних властивостей. Бджоли заготовляють нектар з численних квітів: цикорію, будяка, валеріани, буркуну, гречки і т.д. Треба зауважити, що кристалізація польового цвіту здійснюється в найкоротші терміни. Нехай вас не лякає цей факт. У їх складі зберігаються поживні речовини, якими наділені рослини. Бджолярі рекомендують використовувати мед різнотрав’я як протизапальний засіб. Корисні властивості обумовлені наявністю близько 300 цінних речовин (вітаміни, мінерали, органічні кислоти). Мед проявляє виражену загальнозміцнюючу дію, сприяє стабілізації нервової системи. Його використовують для поліпшення травної системи, а також у комплексній терапії при патології серця.

Алтайський гірський

Смакові і лікувальні властивості поліфлорного меду гідно оцінені у всьому світі. Нектар збирається з унікальних медоносних рослин, які зустрічаються тільки в альпійських і субальпійських зонах. Мед різнотрав'я може бути отриманий з наступної групи квітів: борщівника, сибірського дягелю, русянки, реброплодника, володушки, золотого кореня, копіїчника, черемхи та інших гірських рослин. Продукт володіє вишуканим смаком і наділений широким спектром корисних речовин. Допомагає в зміцненні імунітету, відновлює ослаблений організм, підвищує працездатність. Відрізняється високим вмістом ретинолу і каротину. Проявляє антибактеріальні, протизапальні і тонізуючі властивості. Попереджає розвиток атеросклерозу, зміцнює кровоносні судини. Рекомендований для лікування бронхо-легеневих захворювань: знімає симптоматичні прояви (кашель, нежить, біль у горлі, захриплість).

Гірське різнотрав'я (квітковий)

Вважається кращим засобом у боротьбі з депресією і застудою. Корисні властивості характеризуються вмістом природних елементів, які необхідні організму для стабілізації метаболічних і обмінних процесів. Щоб залишатися бадьорим і міцним, бджолярі радять вживати його з маточним молочком, пергою і пилком. Нектар збирається на схилах Карпат, де повітря екологічне чисте і збагачене озоном. У цих краях росте кульбаба, соняшник, гречка, медунка. Рослини наділені цілющою силою. Гірський мед покликаний збагатити організм «дефіцитними» речовинами, очистити від радіонуклідів і токсинів. Це незамінний засіб в терапії м'язового болю. В'язку масу втирають у поперек при радикуліті і ревматизмі. Підходить для лікування кашлю, ангіни, хвороб щитовидної залози (в комплексі з медикаментозними препаратами). Ним обробляють шкірні ушкодження: рани, абсцеси, опіки.

Луговий

Ще один букет лікарських елементів. Мед різнотрав'я має приємну гірчинку, густу консистенцію і темний насичений відтінок. Збирається в літній період з квітучих рослин, які ростуть в цій місцевості (чебрець, подорожник, материнка). Продукт з високою енергетичною цінністю чинить сприятливий вплив на людину. З цієї причини затребуваний серед народних цілителів. Йому приписують болезаспокійливу, антимікробну, тонізуючу та протизапальну дію. Природна солодкість знайшла застосування в терапії шлунково-кишкових порушень, гінекологічних захворювань. Луговий мед (різнотрав'я) знімає психоемоційне напруження, бореться зі стресами і нервовими розладами. Нерідко застосовується в дерматологічній галузі. Практикою доведені дезінтоксикаційні властивості: при щоденному вживанні організм позбавляється від шлаків і продуктів розпаду.

Мед різнотрав'я: відгуки гурманів і бджолярів


Багато любителів цього продукту віддають перевагу квітковому виду меду (з різних трав). На думку фахівців, ласощі поєднують в собі високу користь, вишуканий смак і приємний аромат. До того ж їх вартість відчутно нижча від монофлорних видів. Природний десерт відмінно тонізує, додає сил, знижує апетит і підвищує імунітет. Однак треба розуміти, що не всім можна вживати мед з різнотрав'я. Корисні властивості і протипоказання необхідно знати кожному шанувальнику. За наявної алергії до певних рослин сировина може нашкодити. Тому доцільно відмовитися від вживання продукту. Не варто ним захоплюватися особам з діабетом, ожирінням, колітом, виразковими хворобами шлунково-кишкового тракту.

Немає коментарів :

Дописати коментар