Як лікують дерева

Горобина

Це дерево має сильну енергію. Тому здавна його використовува­ли для захисту дому від злих духів, садили біля хати, а гілочку чіпляли над вхідними дверми як оберіг. У народній медицині пло­ди горобини застосовують при хворобах печінки і жовчного міхура. Від каменів варто вживати свіжі ягоди горобини, а для жов­чогінного ефекту — сік з них. Ва­рення з горобини заспокоїть нер­ви, а кора — вилікує печінку.
Ягоди горобини володіють кро­воспинною, протимікробною, протизаплідною, сечогінною та проносною дією. Вони допомага­ють зменшити кількість жиру в печінці, нормалізувати обмін ре­човин, знизити холестерин і тиск, покращити роботу серця та зміц­нити судини, підвищити рівень ге­моглобіну. Настій, відвар або сік із цих ягід вживають при розладах травного тракту, гепатиті, гепато­холециститі та поганому жовчо­виділенні.
Ягоди є чудовим джерелом віта­мінів для людей, хворих на цук­ровий діабет. Вони ефективно діють при хронічних закрепах, а також при старечій атонії товстої та тонкої кишок. У народній меди­цині горобину застосовують як се­чогінний засіб при каменях у ни­рках і протоках, а також при запа­ленні сечового міхура. Сироп із соку цих ягід вживають при гломе­рулонефриті. Застосовують горо­бину і при ревматизмі, загальній кволості.

Омела

Цю рослину в давнину знахарі називали "та, що все лікує". Оме­ла символізує зміст життя, безсмертя, її вважали ліками від усіх хвороб і протиотрутним засобом.
У XIX ст. лікарі призначали її при запамороченні голови, апоплексії та істериці. Успішно її застосову­вали і для епілептиків. Дослід­женнями встановлено, що омела допомагає знизити тиск, покра­щити діяльність серця, розшири­ти судини, зняти нервове збуд­ження, а також це чудовий крово­спинний і протисудомний засіб. Мікроклізмами з настоєм омели лікували поліпи прямої кишки.
У сучасній медицині пагони омели застосовують як спазмолітичний засіб на ранніх стадіях гіпертонії, а також як кровоспин­ний і протисудомний. Рідкий ек­стракт з молодого листя омели допомагає зупиняти кровотечі в легенях та при атонії кишківника. Люди з гіпертонією І і II ступеня, приймаючи препарати з омели, відчувають значне покращення за­гального стану, бо вони допома­гають зняти біль голови, покра­щити сон, заспокоїти, відрегулю­вати тиск (знизити високий і під­вищити низький тиск).
При епілепсії і судомах та кро­вотечах:
  • Пити настоянку листя омели по 40 крапель 4 рази на день.
  • Настій омели: 15 г подріб­неної омели залити 200 мл води, тримати на водяній парі 15 хви­лин, вистудити (45 хвилин), про­цідити і додатки кип'яченої води до початкового об'єму. Вживати по 1 ст. л. 2-3 рази на день.
  • При ревматичному болю, осте­охондрозі, радикуліті приготува­ти настій: 3 ст. л. омели залити 2 склянками окропу, настоювати до повного охолодження, процідити. Натирати хворі та болючі місця.
  • Для полегшення переймів: 30 г омели залити літром води, вари­ти 10 хвилин, опісля настоювати 40 хвилин. Вживати по 1/2 скл. тричі на день за 30 хвилин до їди. Курс-10 днів.
  • При маткових кровотечах: 20 г омели і 20 г хвоща польового за­лити літром сухого червоного вина. Варити на повільному вогні під накривкою 10 хвилин. Насто­ювати - 15 хвилин. Пити по 2 ст. л. 3 рази на день.
  • При гіпертонії та атероскле­розі: для лікування цих хвороб треба мати три рослини: омелу білу, софору японську і морозник кавказький. Софора допомо­же позбутися органічних від­кладень, а омела біла — неорга­нічних.
Софору треба готувати так: 50 г плодів настоювати на 1/2 л горілки місяць. Вживати по 1 ч. л. тричі на день. Якщо горілка протипоказана, то софору заливають окропом з розрахунку 1 ст. л. сировини на склянку окропу, настоювати ніч у термосі.
При цукровому діабеті: 1 скл. софори, 1 скл. омели білої по­дрібнити, залити літром спирту і настоювати в темному місці три тижні. Вживати з водою по 1 ч. л. З — 4 рази на день за 40 хвилин до їди, поступово збільшуючи дозу до десертної ложки.
Ці трави бажано вживати лю­дям, яким за сорок. Результат буде відчутний, коли омелу і со­фору пити не менш як 5-6 місяців, а морозник — 10-12 місяців (він очищає організм від шлаків, "хімії" та важких металів, чистить енергетичні блоки, ак­тивізує кровообіг). Таким чином, вживаючи ці трави, ви очистите судини та зробите їх еластични­ми.

Кедр

Ефірна олія кедра (сосни си­бірської) здатна вбивати бактерії та загоювати рани, а хвоя та горіхи — поповнювати організм вітамінами, мікро- та макроеле­ментами.
Та найважливіше — кедр має потужну біоенергетику. Він зда­тен одночасно наповнювати си­лою та заспокоювати. Такою унікальною властивістю не во­лодіє жодне дерево. Ще з давніх часів застосовували натуральну ефірну олію кедра для лікування бронхіту та інфекцій сечостатевої системи. Нею лікують і нині інфекційні хвороби дихальних шляхів, адже вона має протизапа­льний вплив, пом'якшує кашель і вирізняється відхаркувальною дією. Вдихаючи запах олії, можна позбутися бронхоспазмів (у т. ч. й астматичних), нападів кашлю, зменшити набряк слизової носо­глотки. Це передусім потужній засіб для зміцнення імунітету.
Кедрова олія допоможе трима­ти в тонусі судини та зміцнити їхні стінки, поліпшити кровообіг і процеси провідності в міокарді, стимулювати серцево-судинну систему, усунути функціональні порушення серцевого ритму, ко­рисна також при розширенні вен та геморої. У стоматології її зас­тосовують для зняття болю, при пародонтозі та інших хворобах ротової порожнини.
При ревматизмі, остеохондрозі та артриті кедрова олія зніме біль і запалення суглобів. Вона допо­може при невралгіях і розтягненні м'язів. А ще варто нею дихати людям з метеозалежністю, у разі зміни клімату та часового поясу.
Кедрова олія позитивно впли­ває на центральну нервову та ве­гетативну системи, заспокоює при неврозах і перевтомі, тонізує і підвищує працездатність, знімає психологічний дискомфорт і по­вертає відчуття впевненості. Осо­бливо це можна відчути, прийма­ючи теплу (38 градусів) ванну з 7-9 краплями олії. Після 15 хви­лин перебування у ванні ви відчу­ватимете легкість, позбудетеся втоми та стресу. Довша тривалість прийому ванни сприяє розслаб­ленню і покращенню сну. За умо­ви регулярного застосування ке­дрової олії відновлюється ак­тивність кори головного мозку.
При запальних хворобах ор­ганів дихання:
  • Робити інгаляції, приготува­вши розчин з літра води і 2-З крапель олії. Одночасно застосовувати інгаляції та натирання. В інгалятор або каструлю з окропом до­дати 1-3 краплі кедрової олії, вдихати пару, накривши голову рушником. Після цього натерти груди сумішшю кедрової та миг­далевої олій (5-7 крапель на 100 мл води) і накритися ковдрою. 
  • Приймати сидячі ванни. У не­явну (до пояса) ванну з теплою водою (38-40 градусів) додати 5-10 крапель кедрової олії. Приймати 5-10 хвилин два або три рази на день. Курс лікування —10 днів. 
При гемороїдальних зовнішніх вузлах: робити аплікації. На вуз­ли накладати ватний тампон, змо­чений у суміші олій солодкого мигдалю та кедра (5-8 крапель на 10 мл звичайної олії).
При зубному болю: змочити та­мпон в ефірній ощ| прикласти до хворого зуба або запалених ясен на 10-20 хвилин. Повторити за 1,5-2 години.
При болю в суглобах і забоях: на вологу марлю нанести 10 крапель ефірної кедрової олії, прик­ласти до хворого місця.
При болю у м'язах: приготува­ти суміш олій: до 20-25 мл олії з солодкого мигдалю додати по З краплі кедрової та розмаринової і 2 краплі евкаліптової олії. Роби­ти розігрівальний масаж.
При ревматоїдному поліартриті: попередньо розігріти суглоби ко­мпресом з теплої морської солі, після чого натерти кедровою олією і знову поставити компрес.
При артрозі й застудній ломці: приймати аромаванни з кедровою олією. Це дуже ефективний зне­болювальний та потогінний засіб. 

Сосна

У народній медицині хвою та бруньки сосни застосовують при вірусних інфекціях, застудних хворобах, запаленні легень, гри­пі, ларингіті, фарингіті, ангіні, синуситі, гаймориті та трахео­бронхіті. Настій соснових бруньок має здатність розріджувати мок­ротиння, пришвидшувати йо­го відходження, виявляє протиза­пальну, антисептичну, проти­вірусну та антибактеріальну дії.
При застудних хворобах:
  • 2 ст. л. соснових бруньок за­лити літром окропу, накрити нак­ривкою і кип'ятити на повільному вогні 9 хвилин. Опісля настоювати ще З0 хвилин або залишити на ніч у термосі. Дітям вживати по 1/5 скл. тричі на день, підліткам — по 1/4 скл. Курс лікування: від двох тижнів до двох і більше місяців. 
  • 3 ст. л. подрібненої хвої за­лити літром окропу. Настоювати ніч у термосі. Вживати при зимово-весняному гіповітамінозі ді­тям по 1/5 скл., а підліткам по 1/4 скл. 2-3 рази на день. Курс — 2-3 місяці. 
  • При шкірних хворобах: 10 г со­снових бруньок залити склянкою гарячої води. Тримати на водяній бані 30 хвилин або настоювати у термосі 45 — 60 хвилин, про­цідити. Вживати теплим по 1/3 скл. 2-3 рази на день після їди. 

Горіх

Горіхи допоможуть поліпшити діяльність мозку, заспокоїти не­рвову систему, підвищити рівень гемоглобіну. А сказати, який го­ріх корисніший, важко, бо кожен з них має свій унікальний набір корисних речовин.
  • При стресі: фундук (ліщина), во­лоські горіхи та кеш'ю володіють не­оціненними лікувальними властивос­тями. Вони містять багато магнезії, яка здатна діяти заспокійливо. Тому, вжи­ваючи горіхи під час стресу, ви сприя­єте зняттю нервової напруги. 
  • При авітамінозі та гіповіта­мінозі: 1 ст. л. перетинок і листя волоського горіха залити склян­кою окропу, настоювати годину. Вживати по 1 ст. л. З-4 рази на день. Цей засіб також допоможе при рахіті, діатезі та проносі. 
  • При бронхіті, хворобах дихаль­них шляхів: скляну банку напов­нити доверху зеленими волоськими горіхами, залити горілкою. Тримати на сонці 40 днів. Пити по 1 ч. л. 3-4 рази на день. Дітям краще вживати з 1 ч. л. меду. Зберігати у прохолодному тем­ному місці. 
  • При екземі: 200 г шипшини, 100 г сухої кропиви та зелену шкаралупу з двох волоських го­ріхів залити 1/2 л води і варити 10 хвилин. Настоювати добу, опісля процідити. Взяти по 50 г свіжого сиру та меду і вимішати з 2 ст. л. настоянки. Прикладати на уражені місця тричі на день (три­мати 20 хвилин). 

Немає коментарів :

Дописати коментар