Покращення метаболізму: способи і поради

Метаболізм - це процес обміну речовин в організмі, який відповідає за ріст і підтримання життя простих і складних клітин. З віком обмін речовин сповільнюється, і ми вже не ті, якими були в двадцять років. Однак, замість того щоб заздрити молоді, беріться змінювати свої звички і прискорюйте власний обмін речовин за допомогою цих 12 правил.

Пийте більше води 

Достатня кількість води в день - мабуть, найпростіший і ефективний спосіб покращити стан здоров'я організму. І це не тільки тому, що вода зберігає шкіру зволоженою і запобігає переїданню. Невелике дослідження підтвердило, що споживання достатньої кількості води сприяє втраті ваги через те, що прискорює процес обміну речовин. Вся їжа і рідина, яка потрапляє в організм, переробляється в більш прості органічні речовини (катаболізм), з яких потім створюються складні речовини, необхідні для роботи організму (анаболізм). На ці процеси затрачається маса енергії. Чим більше води ви п'єте, тим більше енергії, тобто калорій, витрачає організм на її переробку. Фахівці радять випивати близько двох літрів води в день, проте необхідна кількість варіюється в залежності від активності, температури навколишнього середовища і дієти. 

Займіться силовими тренуваннями 

Більшість дієтологів згодні з тим, що немає ніяких магічних продуктів, які б в одну мить прискорили метаболізм, однак є кілька здорових звичок. Одна з найбільш ефективних - заняття спортом. Силові тренування найкраще стимулюють обмін речовин з однієї простої причини - вони найефективніше розвивають м'язову масу, а м'язи спалюють в дев'ять разів більше калорій, ніж жир. Правильний і регульований підйом вантажів найкраще забезпечує утворення м'язової маси. Однак сенс силових тренувань не тільки в розвитку м'язів, але і в їх підтримці. Справа в тому, що з віком ми втрачаємо м'язову масу, а регулярні силові тренування підтримують її в оптимальній формі.

Їжте більше білка 

Білок не тільки прискорює процес обміну речовин, але і сприяє утворенню м'язової маси. Крім того, після прийому їжі, що містить високу кількість білка, організм довше відчуває себе насиченим. Однак це не означає, що відтепер потрібно їсти стейки на сніданок, обід і вечерю. Справа в тому, що організм здатний корисно переробити близько 30 грамів білка в день, решта йде в жир. І варто пам'ятати, що білок міститься не тільки в продуктах тваринного походження, а й в рослинній їжі. Найефективніше поєднувати типи білка в збалансованої дієти, де нарівні з м'ясом присутні овочі, фрукти, боби, зернові, горіхи і яйця.

Їжте повільно 

Якщо ви звикли з'їдати обід за п'ять хвилин, при цьому залишаючись за робочим столом і перевіряючи електронну пошту, то це перший крок до ожиріння. Справа в тому, що насичення змушує утворюватися гормон під назвою холецистокінін (панкреозимін). Цей гормон виробляється не раніше 15-20 хвилин після початку їжі. Більш повільний, вдумливий підхід до процесу прийняття їжі значно скорочує кількість спожитого. Крім того, підтримання регулярного режиму сприяє більш швидкому метаболізму, оскільки прийом їжі не стає для організму сюрпризом. 

Пам'ятайте про важливість здорового сну 

Не піддавайтеся спокусі подивитися ще одну серію улюбленого серіалу. Немає нічого важливішого здорового сну як для роботи мозку, так і для процесу обміну речовин. Недолік сну негативно позначається на рівні лептину і греліну - двох гормонів, що регулюють апетит. Коли ви прокидаєтеся після недостатнього відпочинку, ви відчуваєте сильне почуття голоду і бажання з'їсти якомога більше некорисної їжі.

Намагайтеся не проводити час біля екранів перед сном 

Вимикайте всі девайси, такі як комп'ютери, телевізори, планшети і смартфони, як мінімум за годину до сну, щоб поліпшити якість нічного сну. Це вже давно відомий факт, однак раніше він не був пов'язаний з метаболізмом. Недавнє дослідження показало, що ультрафіолетове випромінювання екранів впливає на переробку глюкози.

Не відмовляйте собі в чашечці чаю або кави 

Кофеїн підвищує швидкість обміну речовин від 8 до 12%. Особливо ефективний зелений чай, який крім кофеїну містить катехін. Від трьох до п'яти чашок гарячих напоїв в день допоможуть вам спалити від 50 до 100 калорій. Однак намагайтеся уникати добавок цукру і підсилювачів смаку. Не перетворюйте напій в десерт, це абсолютно підриває позитивний ефект впливу кофеїну на обмін речовин.

Поступово зменшуйте споживання калорій 

Скорочення калорій, спожитих в їжу, може привести до того, що організм повністю змінить процес метаболізму. Справа в тому, що системи роботи організму відмінно пристосовуються до різних ситуацій, забезпечуючи оптимальне співвідношення споживання і витрати енергії. Якщо ви починаєте їсти менше, організм уповільнює процес обміну речовин, готуючись до голоду. Екстремальні дієти можуть спочатку показати позитивні результати, однак у кожної медалі дві сторони і у низькокалорійних дієт є тривалий ефект, який далеко не такий позитивний.

Не пропускайте сніданок 

Вибігати за двері, не поснідавши, не так уже й корисно. Виділіть деякий час, щоб нормально поснідати. Наприклад, яйця, з'їдені на початку дня, скорочують прийом калорій на його протязі. Якщо ви не отримуєте певну кількість білка під час сніданку, то організм не може ефективно підтримувати роботу м'язів. Витрачена енергія під час дня змушує вас спожити більше за вечерею. 

Додайте трохи спецій 

Капсаїцин, що міститься в гострих спеціях, таких як перець чилі або червоний перець, впливає на метаболізм так само, як і кофеїн, - прискорює його на 8%. Це не виправдовує бажання з'їсти жирну курку гриль із супермаркету. Просто придбайте мелений червоний перець і додайте його в м'ясні страви, можна навіть зробити ранкову яєчню трохи гостріше.

Рухайтеся 

Навіть сидячи за столом під час роботи, рухайтеся хоч трохи. Аж до того, що ви просто витягуєте ноги або руки, постукує по підлозі або киваєте головою. Не залишайтеся без руху. Щогодини вставайте і ходіть по коридору або офісу. Робіть робочі дзвінки стоячи, а під час обіду виходите на свіже повітря. Навіть мінімум руху допоможе прискорити метаболізм.

Урізноманітніть поїздку на роботу 

Тривалий час, який ви проводите в громадському транспорті або у власному автомобілі, забирає сон, знижує фізичну активність і провокує втому і більшу кількість калорій, спожитих з їжею. Крім того, чим довше ви їдете на роботу і з роботи, тим менше часу залишається на приготування здорової та збалансованої їжі, тим частіше ви пропускаєте сніданок, а на вечерю купуєте напівфабрикати. На жаль, не у всіх є вибір і можливість переїхати ближче до місця роботи або добиратися на велосипеді. Однак ви можете урізноманітнити поїздку, наприклад, частина шляху проходитиме пішки; паркувати машину за кілька кварталів від роботи. Це, звичайно, не заощадить час, але поліпшить стан здоров'я і швидкість обміну речовин.

Немає коментарів :

Дописати коментар