Пелюстки з троянди в народній медицині

Ніжні запашні суцвіття рожі дарують нам неза­бутні відчуття. Але не всі знають, що ці квітки можуть дати набагато більше за сеанс ароматерапії. Її квітки й коре­невище використовують у народній медицині, причому корені своєю лікарською дією близькі до шипшини.
Квітки рожі рожевої, точніше, їх пелюс­тки, можуть стяти сировиною для смачних і по-справжньому цілющих заготовок. З них можна робити варення і наливки, ними можна ароматизувати вино. Врешті, можна висушити й використовувати як вітамінну добавку до чаю.
Настої, сиропи, чай з рожі підвищують стійкість організму до хвороб, зокрема застуд. Вони корисні при атеросклерозі, виснаженні організму, при недокрів'ї, інфекційних хворобах і на­віть внутрішніх кровотечах. На їх основі ро­блять також сироп із медом, який вжива­ють у випадках запалення і при виразках у ро­товій порожнині.
Квітки заготовляють у період цвітіння, разом з чашечкою, інколи збирають тіль­ки пелюстки. Вважають, що більшу лікар­ську дію мають квітки з темним забарвлен­ням: що темніше, то краще. Сировину про­в'ялюють на сонці й сушать на повітрі під дашком чи на вентильованих горищах.
Настій пелюсток: 10 г сировини на 200 мл окропу, настоюють 15 хвилин, проці­джують. Уживають по столовій ложці тричі на день.
Еліксир бадьорості з пелюсток рожі рожевої: пелюстки скласти в баночку, пе­ресипати цукром або змішати з медом просто в баночці, закрити кришкою й пос­тавити в холодильник. За місяць із пелюс­ток виділиться сік - злити його в іншу ба­ночку. Еліксир додавати до чаю по чайній ложці. А пелюстки не викидайте, вони смачні й корисні: їх можна просто з їсти або використовувати для десерту чи як складник пирогів, рогаликів, тістечок.
Варення з пелюсток рожі рожевої: чисті пелюстки покласти в миску, пересипати цукром (500 г) і залишити. За дві доби приготувати сироп із води й решти цукру. У киплячий сироп опустити зацукровані пелюстки та залишити на ніч. Уранці поставити посудину з пелюстками на вогонь, дода­ти дрібно порізану м'якоть лимона і ва­рити до готовності приблизно 10 хвилин. Варення можна вважати готовим, якщо пелюстки не скриплять на зубах. Узимку це варення можна використовувати для лікування і профілактики застуди.
До речі, так можна зварити варення з пелюсток троянд, тільки перед тим треба обрізати ножицями білі основи пелюсток: вони можуть зіпсувати смак варення.
Наливка з пелюсток рожі рожевої: зі­брати пелюстки, наповнити ними сулію (З літри), залити горілкою, закоркувати і за­лишити настоюватися доти, доки горілка набуде темно-бурштинового кольору. Злити її, процідивши через марлю; а коли зливатимете, пелюстки в жодному разі не відтискати. Приготувати сироп з розраху­нку 300-500 г цукру на 1 л води і, коли він охолоне, з'єднати з настоянкою. Роз­лити наливку у пляшки і закоркувати.
Якістю ця наливка не поступається най­кращим лікерам і вважається цілющою.

Немає коментарів :

Дописати коментар