Неприємний запах з рота: причини і їх лікування

Зловживання кавою, цукром і газованими напоями, а також стреси чи нервові перевантаження можуть викликати неприємний запах з рота.

Хвороби зубів і ротової порожнини

Насамперед це можуть бути стома­тологічні проблеми — карієс, пародонтит і пародонтоз. Як відомо, ка­рієс слід лікувати якомога швидше в стоматолога, бо можна взагалі втра­тити зуб. При нелікуванні пародонтиту (запалення ясен) починається пародонтоз, атрофії тканини ясен з подальшою втратою здорових зубів.
Лікування пародонтиту: при пародонтиті завжди є порушення мікроциркуляції в яснах, при цій хворобі допомагає гірудотерапія, спеціаль­ний фіточай стоматологічний при пародонтиті, звичайно, слід ще зня­ти зубний камінь (наліт) у стомато­лога, оскільки він не дасть м'яким тканинам ясен нормально приляга­ти до зуба і буде причиною кишень­ок, у яких накопичуються залишки їжі і мікроби.
При всіх хворобах, які супроводжу­ються утворенням гною (гнійні за­хворювання зубів, ангіна, гайморит, гнійні захворювання носоглотки) за­пах з рота - гнилісний. Лікування: лі­куватись вдома тільки народною ме­дициною тут часто замало. Нерідко не обійтись без антибіотикотерапії, допомоги стоматолога або хірурга.

Хвороби шлунка, кишечника і печінки

При гастриті, особливо атонічному, запах з рота тухлий, особливо відчу­тний, коли людина голодна. Після їжі суттєво зменшується, але не надов­го. Лікування: масаж органів трав­лення, фітонастоянка «Гастрона» (є в аптеках) при атонії шлунка + лікува­льна фізкультура.
При гастриті з підвищеною кислотоутворюючою функцією, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки запах з рота неприємний, ки­слуватий. Лікування: 20 крапель на­стоянки 60%-го прополісу на 2 ст. л. молока, приймати 3 рази на день за 30 хв. до вживання їжі. Курс — 2 тижні. Масаж органів травлення, приймати фітонастоянку «Гастроульковіт».
При захворюванні кишечника, особливо з тривалими закрепами, з рота чути запахом калу. При захво­рюванні кишечника також часто є надлишкове утворення газів, нерід­ко вони вириваються гучно, але дуже різкого запаху не мають. Лікування: масаж органів травлення, орошення кишечника або хоча б лікувальні клі­зми. Вживання кисломолочних про­дуктів, клітковини, висівок. Слідкува­ти за регулярністю стільця.
При захворюванні підшлункової нерідко супутнім є і гастрит. Запах з рота несвіжий, але найхарактерні­шим є надмірне газоутворення, гази мають дуже різкий неприємний за­пах, хоча і виходять тихо. Нерідко це запах тухлих яєць.
Лікування: додати в харчування гі­ркоти, обмежити споживання тих продуктів, які у вас важко перетрав­люються, а також продуктів з вели­ким ступенем промислової обробки. Чим простіша їжа — тим краще. Приймати фітонастоянки "Золотосан", "Панкреафіт", фіточай "Золот­ник".
При застійних процесах у жовчних шляхах запах з рота несвіжий з гірчинкою. Такі хворі часто відчувають вранці гіркоту в роті. Хочеться почи­стити зуби і сплюнути. Крім того, у та­ких хворих часто різкий запах поту, ніби тільки помився, а під пахвами вже смердить. Лікування: очищення печінки і жовчних шляхів, фітонастоянки "Холеана" + Гастрона".
Але коли проблеми вже із самою печінкою, характер запаху змінюється. Це несвіжий запах, який нагадує амоняк, що ми додаємо у випічку. Лі­кування: очищення печінки і жовчних шляхів, масаж органів травлення, гірудотерапія, фітонастоянки "Холеана" та Гепаліна-2".

Інші хвороби

У людей з проблемами нирок зі рота може бути запах сечі, але спершу запах сечі з'являється в поті таких хворих. При нирковій недостатності! в роті відчувають смак сечі і металу. Лікування: за потреби антибіотикотерапія, фітонастоянка "Нефрина", "Гломерана", гірудотерапія (лікування п'явками). Уникати переохоло­дження.
При цукровому діабеті з рота може пахнути стиглими яблуками або ацетоном. Лікування: при діабеті І типу — інсулінотерапія, при діабеті II - дієта, фітонастоянка "Діамантова" і масаж органів травлення.

Причини тимчасової появи неприємного запаху з рота

Наведемо найбільш поширені причини, які досить часто сприяють виникненню неприємного запаху:
  1. Не всі знають, що зловживання кавою, цукром і газованими напоями також може викликати неприєм­ний запах з рота.
  2. При зміні гормонального фону у жінок перед менструацією.
  3. Тривалий прийом деяких лікарських засобів - гормональні препарати, антигістамінні препарати (таблетки від алергії), антидепресанти, заспокійливі засоби, сечогінні засоби, антибіотики.
  4. При інтенсивному фізичному навантаженні при диханні через рот може з'явитись і посилюватися несвіже дихання.
  5. Непрямі причини - скажімо стреси, тривалі нервові перенавантаження.
  6. Вживання певних продуктів харчування - цибуля, часник, кисла капуста, а також алкоголь і куріння.
Слід також пам'ятати, що люди схильні перебільшувати і придумувати собі, що в них є неприємний запах з рота, хоча насправді його немає.

Немає коментарів :

Дописати коментар