Додаткові рецепти лікування обліпихою

Інфекційні хвороби

При інфекційних хворобах обліпиха й препарати з неї відновлюють сили ор­ганізму, витрачені на боротьбу з інфек­цією, завдяки високому вмісту вітамінів й інших біологічно активних речовин. Тому при гепатиті А і В, герпетичній інфекції, дизентерії, бронхітах, гострих респіраторних захворюваннях, запа­ленні легенів, кашлеві, бешисі рекоме­ндують сік, олію, свіжі ягоди, усілякі стра­ви з обліпихи варто споживати в якомо­га більшій кількості, змащувати уражені місця, закапувати в ніс і робити інгаляції.
  • Для зменшення кашлю добре зроби­ти парову інгаляцію з олією обліпихи — 1 чайну ложку влити в чайник з окро­пом й обережно вдихати через носик пару.
  • Взяти склянку сушених ягід обліпи­хи, 0,5 склянки зерен вівса. Скласти в ка­струлю, залити окропом та поставити в духовку. Тримати в духовці доти, доки зерна і ягоди не розваряться, додаючи воду в міру википання. Настій остудити, процідити й приймати по 3 столовій ложці тричі на день перед їдою при си­льному, глибокому кашлеві.
  • Взяти 0,5 л обліпихового соку, 1 сто­лову ложку солодового борошна (бо­рошно із
    пророслого ячменю), мед. Сік обліпихи довести до кипіння й завари­ти ним борошно, добре розмішати і на­стоювати 4 години. Пити по 0,5 склянки 5-6 разів на день (один раз перед сном) при сильному кашлеві. До смаку додати меду.
  • Взяти 15 г листя обліпихи, 15 г цвіту липи. Залити 1 склянкою окропу, на­крити кришкою і настоювати 15 хвилин, процідити, додати мед до смаку й пити маленькими ковтками при застуді, ка­шлеві, болю у горлі.
  • Взяти 0,5 л обліпихової олії, 3-4 столові ложки подрібненої трави мате­ринки. Скласти в пляшку з темного скла. Перемішати й настоювати в тепло­му темному місці 15 діб, періодично збовтуючи. Отриманим настоєм добре розтирати груди при кашлеві, високій температурі й приймати по 1 чайній ложці всередину.
  • Взяти 1 склянку обліпихового соку, листя алое, мед, 1 столову ложку бере­зових бруньок, 1 столову ложку липо­вого цвіту. Листя алое покласти в холо­дильник на 4 години, потім його добре подрібнити й змішати з медом у рівних пропорціях до утворення однорідної маси. Березові бруньки та липовий цвіт запарити 0,2 л окропу й, накривши кри­шкою, настоювати 40 хвилин. Проціди­ти. Усе змішати з обліпиховим соком і вживати по 1 столовій ложці тричі на день при кашлеві, легеневих хворобах, бронхітах.
  • Взяти 1 столову ложку ягід обліпи­хи, 1 столову ложку листя обліпихи, 1 столову ложку трави шавлії. Усі інгреді­єнти запарити 0,5 л окропу, настоюва­ти в закритій посудині 15-20 хвилин. Довести до кипіння і процідити. Вжива­ти гарячим (при ліжковому режимі) по 1-2 столові ложки кожні 1-2 годи­ни при застуді, сильному кашлеві.
  • Взяти 1 склянку обліпихового соку, 2 столові ложки меду. Обліпиховий сік нагріти до кипіння, додати мед, повари­ти 5-7 хвилин і, знявши його з вогню, вистудити. Приймати по 1 столовій ложці тричі на день після їди при силь­ному кашлеві, що супроводжується бо­лем у грудях. Для маленьких дітей дозу зменшити до 1 чайної ложки двічі на день.
  • Взяти обліпиховий сік, молоко і мед. Сік змішати в рівних частинах з гарячим молоком, додати меду до смаку. Пити ма­ленькими ковтками при сильному каш­леві, захриплості голосу, катарі бронхів.
  • Взяти обліпихову олію і ядерця абрикосів, розтертих на борошно Додати обліпихову олію до консис­тенції тіста. Скачати з отриманого тіста горошини до 1 см у діаметрі і приймати по 1 горошині 3-4 рази і на день при бронхіті, коклюші, каш­леві як відхаркувальний засіб.
  • Взяти 0,5 склянки обліпихового соку, 2 столові ложки масла, 2 чайні ложки меду, 2 яєчні жовтки. Масло розтопити, додати меду, доб­ре розмішати й довести до кипіння Трохи вистудити й додати жовтки та обліпиховий сік. Усе перемішати і приймати по 1 чайній ложці через 0,5-1 годину. Застосовувати при кашлю, бронхіті, тонзиліті. 

Хвороби шкіри

  • При плішивості, полисінні (алопеції) слід втирати олію обліпихи в шкіру голови за 2 години до миття. При цьому треба їсти свіжі ягоди обліпихи, а також І пити відвар з ягід, листя і гілок обліпихи.
  • Тріщини сосків, незагоєні рани, пролежні, захворювання шкіри з повільним перебігом процесів епітелізації, екземи й дерматити також лікують обліпиховою і олією. Накладати марлеві серветки, ледь просочені олією, на уражені місця або змащувати проблемні ділянки. Свіжими ягодами обліпихи протерти шкіру, уражену лишаєм. Повторювати цю процедуру кілька разів на день.
  • При герпесі приймати усередину по 1 чайній ложці тричі на день обліпихову олію і змащувати уражене місце.
  • Сухі тверді мозолі змащувати обліпиховою олією або класти на них мікрокомпреси.
  • При псоріазі приймати всередину по 1 мл обліпихової олії. 5% маззю з облі-1 пихи змащувати уражені псоріазом ді­лянки шкіри.
  • При екземі обліпихова олія сприяє швидкому розсмоктуванню інфільтра­тів, вгамовує біль, лущення, свербіж, на­бряк.
  • При вітиліго олією обліпихи змащу­вати депігментовані ділянки, потім опромінювати їх ультрафіолетом Прийма­ти олію обліпихи всередину по 1 чайній ложці тричі на день.
При себореї з ягід обліпихи робити живильні маски, втирати олію обліпихи в уражену себореєю шкіру. При вуграх, прищах конче потрібне достатнє споживання вітамінів, особ­ливо вітаміну А, вміст якого в обліписі високий. Натще пити обліпиховий сік. ножна змішувати його в рівних част­инах з морквяним.

Нервові розлади

Дефіцит серотоніну в організмі людини призводить до розладу центральної нервової системи. Крім того, в обліписі є дуже рідкісна, але важлива для організму людини бурштинова кислота, яка послаб­лює стресові впливи на психіку й ефе­ктивна при лікуванні епілепсії, розсі­яного склерозу, розладів центральної нервової системи. Тому споживання ягід, соку, олії, відварів з гілок і листя обліпихи принесе тільки користь при до хворобах.
Обліпиха також допоможе при за­хворюваннях периферичної нервової системи. Радикуліт, плексит, міозит можна вилікувати, втираючи обліпихову олію у хворі місця, які перед тим слід розігріти. 

Очні хвороби

Крім того, допоможуть очищення організму, лікування очних хвороб. Очищення організму від шлаків сприяє його оздоровленню й омоло­дженню.
  • Взяти 2 склянки обліпихового соку, 2 склянки липцю, 2 л води, 2 сто­лові ложки дріжджів. Липець розчи­нити в гарячій воді, долити обліпихо­вий сік, довести до кипіння і варити на слабкому вогні 5-7 хвилин. Трохи остудити й додати в суміш дріжджі, добре розмішати і поставити на 10-12 годин для бродіння. Потім розли­ти у пляшки, щільно закрити та пос­тавити в темне прохолодне місце на місяць. Приймати для очищення ор­ганізму від шлаків по 1 столовій ложці вранці й увечері після їди.
  • Взяти 1 столову ложку ягід облі­пихи, 1 столову ложку ромашки, 1 столову ложку календули. Запарити 0.5 л окропу, настоювати 10 хвилин, процідити й долити 1-1,5 л теплої води (+35 градусів), зробити клізму з чим настоєм.
  • Очам потрібно у п'ять разів більше ві­тамінів А, С і Е, ніж будь-якому іншому органу. Тому обліпиха (сік, свіжі ягоди, олія й інші продукти з неї) сприяє ліку­ванню хвороб очей і конче потрібна для їх профілактики.
  • При опіках очей, повзучій виразці та блефариті олію обліпихи закапувати по 2 краплі 2-3 рази на день.
  • При катаракті закапувати 2 краплі об­ліпихової олії на день протягом декіль­кох місяців. Для зменшення печіння по­передньо закапувати під повіку 2 краплі чистого гліцерину.
  • Уживання олії обліпихи по 1 чайній ложці двічі на день значно полегшує пе­ребіг гемералопії, або курячої сліпоти, бо ця рослина — лідер за вмістом бета-каротину, а олія — її природний конце­нтрат. Така хвороба виникає при А-гіповітамінозах.
  • При опіках очей лугами, кислотами за­капувати обліпихову олію щогодини по 1-2 краплі, потім через кожні 3 годи­ни накладати 10-20% обліпихову мазь.
  • Взяти 20 г ягід обліпихи і 0,2 л води. Ягоди пом'яти, потім запарити. Насто­ювати 10 хвилин у закритій посудині, процідити й промивати очі при запа­ленні слизової оболонки ока та блефа­риті.
  • Взяти 1 столову ложку ягід обліпи­хи, 1 столову ложку насіння кропу, 1,5 склянки води. Ягоди й насіння запари­ти. Настоювати в закритій посудині до остигання. Процідити і застосовувати для промивання очей та примочок при блефаритах, запаленні слизової оболо­нки очей, кон'юнктивітах.
  • Взяти 1 столову ложку ягід обліпи­хи, 1 склянку води, 1 чайну ложку меду, 0,5 чайної ложки обліпихової олії. Яго­ди обліпихи запарити, поварити 5-7 хвилин. Настоювати 10 хвилин, потім процідити. Додати меду й обліпихової олії. Добре перемішати й, змочивши ва­тяні тампони, зробити примочки на 10-15 хвилин при запаленні слизової оболонки очей та повік.
  • Взяти 3 частини ягід обліпихи, 3 ча­стини листя берези, 1 частину листя су­ниці, 1 частину трави звіробою. Ретель­но це подрібнити й перемішати, 1 сто­лову ложку збору запарити 1 склянкою окропу в термосі. Через годину настій процідити й застосовувати для компре­сів. 2-3 рази на день по 20 хвилин при втомі очей, запаленні слизової оболо­нки та для відновлення зору.

Обліпиха має протипухлинні власти­вості. У плодах є фурокумарин, лейкоантоціан, а в корі — серотонін, з яко­го виготовляють протираковий препа­рат. До того ж учені встановили, що бета-каротин, якого в обліписі рекордна кі­лькість також гальмує розвиток рако­вих клітин.
При лікуванні раку шлунка рентгенів­ськими променями призначають облі­пихову олію — по 0,5 столової ложки 2-3 рази на день протягом курсу ліку­вання й протягом 2-3 тижнів після його закінчення.
При раку прямої кишки мікроклізми з обліпиховою олією можуть також принести полегшення.
При дерматозі Боуена змащувати двічі на день уражені ділянки обліпиховою олією.
Взяти 2 столові ложки подрібнених гілочок обліпихи, 0,5 л води. Гілочки за­парити окропом і настоювати в закри­тій посудині 2-3 години. Процідити і пити теплим по 0,5 склянки тричі на день перед їдою.
Взяти 1 чайну ложку обліпихової олії і чайну ложку порошку із сухої трави чистотілу. Змішати й змащувати ура­жені ділянки шкіри.
Взяти 0,5 склянки обліпихової олії, 100 г молодого кореня лопуха. Корінь зварити до м'якості, пропустити через м'ясорубку й у цю масу долити обліпи­хову олію. Добре перемішати, закрити кришкою і поставити в духовку на 1 го­дину. Змащувати уражені місця, ділян­ки шкіри.
Взяти 4 столові ложки обліпихової олії, 4 столові ложки соку календули, З столові ложки соку алое, 1 столову ло­жку соку гірчака живородного, 1 столо­ву ложку соку каланхое перистого. Усі інгредієнти змішати й застосовувати для спринцювань при раку шийки матки.
Взяти 50 г обліпихової олії і 50 мл соку очитку великого. Налити в пляшечку з темного скла і, закривши кришечкою, добре збовтати. Цією емульсією лі­кувати рак молочної залози та шкіри.

Немає коментарів :

Дописати коментар