Лікування гранатом

Якщо камені й пісок виявлені не тільки в жовчному міхурі, а й у нирках і сечово­му міхурі, слід пити гранатовий сік.
Гранат — дуже давній плід. Часті згадки про нього зустріча­ються в Біблії та в древніх санс­критських текстах. На Сході гра­нат вважають королем усіх пло­дів. Нібито саме гранат підказав людям форму головного убору королів — корону.
На Сході квітки і плоди гра­ната — символ дружніх почут­тів і щирої прихильності, тому там у гості приносять цей плід. Гранату часто приписують мі­стичні властивості й вірять, що він найкраще з усіх плодів на землі впливає на людські емо­ції та сексуальні бажання, дарує пристрасть. Вважається також, що гранат приносить достаток у державу та окрему сім'ю. Існує серед східних на­родів повір'я, якщо жінка лю­бить їсти гранати — вона вір­на своєму чоловікові. Існує повір'я, що гранат має особ­ливу прихильність до тих, хто народився під знаком Овна — сік з нього допоможе їм навіть у тих випадках, коли медици­на безсила.
Прозерпіна не покинула Плу­тона тільки тому, що він упро­сив її розділити з ним навпіл гранат. З тих пір вважають, що цей плід треба ділити з коханою людиною.
Лікувальні властивості грана­та високо цінував Гіппократ. Він використовував його сі при шлункових захворюваннях, шкірку плодів — при дизентерії та для лікування ран, насін­ня — при болю голови, кору дерева — як протиглистний засіб.
У народній медицині гранат широ­ко використовується при застудах, кишкових захворюваннях й анемії. Рекомендується розрізати плід на чотири частини, видалити шкірку, відділити зерна і видусити сік, про­цідити від кісточок, розбавити сік водою в пропорції 1:1. Свіжі плоди дуже ефективні при кашлі, застуд­них захворюваннях і малярії, їх при­значають як загальнозміцнювальний засіб при виснаженні організ­му.
Гранатовий сік корисний своєю загальнозміцнювальною дією, пов'яза­ною з впливом на травлення і засво­єння їжі. Він є біогенним стимулято­ром і лікує хвороби підшлункової залози. Його вживають при недо­крів'ї, при необхідності очищення крові. П'ють по 0,5 склянки 3 рази на день за 30-40 хвилин до їди. Курс лікування може тривати 3 — 4 місяці, потім 1 місяць перерва і повторити курс.
Але слід мати на увазі, що він має в'яжучий ефект і може іноді викли­кати закреп. Треба знати, що грана­товий сік п'ють обов'язково розбав­леним водою, оскільки в соку місти­ться багато різних кислот, які подразнюють шлунок і роз'їдають емаль зубів.
Якщо камені й пісок виявлені не ті­льки в жовчному міхурі, а й у нир­ках і сечовому міхурі, слід пити гра­натовий сік по 2 столові ложки за 20 хвилин до їди 5-6 разів на день. Курс 10-14 днів. Після тижневої перерви можна повторити лікуван­ня.
Сік корисний при хворобах печін­ки, шлунку, болю в грудях, кашлі. Його приймають при атеросклерозі, бронхіальній астмі, цинзі, ангіні, ли­хоманці, малярії. Сік використовують також для полоскань при запальних процесах порожнини рота і горла. При болю в горлі, застуді, ангіні, то­нзиліті гранатовий сік має протиза­пальну дію, пом'якшує трахейний ка­шель.
При втомі гранатовий сік додає сил, підвищує апетит, піднімає зни­жений тиск.
Гранатовий сік як засіб комплекс­ної терапії рекомендують для підвищення гемоглобіну в крові (при ане­міях), але без аптечних препаратів заліза все ж не обійтися.
При лікуванні анемії корисний на­ступний засіб: змішати сік одного граната, столову ложку залізної ти­рси, столову ложку порошку коре­невища горця зміїного і столову ло­жку порошку коріння шипшини, все це залити 1 л білого виноградного вина. Настоювати 40 днів, щодня струшуючи, процідити. Вживати по столовій ложці 3 рази на день перед їдою.
Вчені відзначають користь соку граната при збільшенні передміху­рової залози в чоловіків. Якщо що­дня випивати склянку гранатового соку, величина ПСА (простат-специфічного антигену, дуже важливий маркер стану пухлини при раку передміхурової залози) знижується. Чим повільніше зростає величина ПСА, тим сприятливіший прогноз й очікувана тривалість життя. Вживан­ня щодня 1 склянки гранатового соку сприяє уповільненню збіль­шення пухлини простати.
Щоденне вживання однієї склян­ки гранатового соку допомагає чо­ловікам у боротьбі з імпотенцією. Потужний лікувальний ефект соку обумовлений його антиоксидантни­ми властивостями. Гранатовий сік у поєднанні зі здоровою дієтою і фі­зичною активністю підвищує якість життя з проблемами в інтимній сфері. Його рекомендують при без­сонні, депресіях, неврастенії. А ще використовують для відбілювання веснянок і для зміцнення волосся.
Сік граната має здатність витісня­ти вірус ВІЛ із інфікованих клітин крові. Дослідження показує, що гра­нати в порівнянні з іншими фрукта­ми та овочами містять набагато бі­льше поліфенолів. Поліфеноли, згідно з дослідженнями, — одні з ба­гатьох антиоксидантів, що нейтралі­зують згубний вплив вільних ради­калів, які вражають здорові клітини організму, внаслідок чого відбуває­ться їх мутація в ракові клітини. Вільні радикали сприяють появі та­ких хвороб, як артрит, атеросклероз, діабет, передчасне старіння і хворо­ба Альцгеймера.
Ще одна цікава властивість грана­тового соку — він підвищує опір­ність людського організму до раді­ації. Примочки для очей зі соку со­лодкого граната застосовують для профілактики короткозорості і ка­таракти.
За загальної зашлакованості ор­ганізму, для очищення крові від кі­нцевих продуктів обміну речовин і токсинів 2 — 3 рази на рік по З тижні бажано пити свіжовідтиснутий гранатовий сік. У перший тиж­день — по півсклянки 3 рази на день, у другий — 2 рази, третій ти­ждень — 1 раз на день у проміжках між їдою.
Гранатовий сік благотворно впли­ває на травну систему. Таніни, пек­тинові сполуки і фолацин, яких у цьому соку дуже багато, чудово до­помагають при діареї і запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, активізують роботу шлунку, покращують апетит і трав­лення. Якщо немає спеціальних ре­комендацій, то гранатовий сік п'ють по склянці з додаванням 1 столової ложки меду 3 рази на день. Сік гра­ната протипоказаний при виразко­вій хворобі шлунку і гастриті з під­вищеною кислотністю.
За допомогою гранатового соку можна приготувати ефективний за­сіб від проносу: 100 мл соку розба­вити 100 мл прокип'яченої охоло­дженої води, додати 0,5 чайної ло­жки сухого порошку висушених і перемелених перегородок граната, розмішати і випити, вживати 2 — З рази на день, до зникнення діареї.
При юнацькій вугровій висипці корисно проводити очищення крові з використанням соку гра­ната і меду: на 100 мл соку потрі­бно взяти 1 чайну ложку меду. Пити отриману суміш, також попе­редньо розбавивши водою, 3 рази на день.
Соком солодких гранатів лікують ниркові коліки, гастрити; кислих — діабет; згущений сік (нажараб) є ра­нозагоювальним засобом, застосовується при цинзі, геморої, у разі опіків, кон'юнктивітів. Він добре втамовує спрагу, підвищує опір­ність організму до інфекційних за­хворювань, його використовують як сечогінний і жовчогінний засіб.

Немає коментарів :

Дописати коментар