"Терафлекс" для суглобів. Препарат "Терафлекс": відгуки, ціна

Препарат «Терафлекс» для суглобів призначають дуже часто. Якими властивостями володіє цей препарат, скільки він коштує, чи має побічні дії і протипоказання, ми розповімо в матеріалах даної статті.

Форма, опис, склад і упаковка препарату

Ліки для суглобів «Терафлекс» випускаються у двох різних формах. Розглянемо їх складу більш докладно. Тверді желатинові капсули з білим порошком всередині. У продаж така форма препарату надходить у поліетиленових флаконах по 30, 60 або 120 штук. Діючими речовинами медикаменту є глюкозаміну гідрохлорид та хондроїтин сульфат натрію. Також препарат включає в себе і такі допоміжні речовини, як марганцю сульфат, магнію стеарат і стеаринова кислота.

Мазь «Терафлекс»

Ціна такої форми трохи нижча, ніж попередньої. Препарат, призначений для зовнішнього використання, продається у вигляді крему з запахом камфори і ментолу біло-жовтого кольору. Випускається він у пластикових тубах по 28,4 або 56,7 грам. У 1 г мазі міститься: олія м'яти перцевої, глюкозамін, камфора і хондроїтин. Також медикамент включає в себе і додаткові речовини у вигляді деревовидного алое, ланоліну, води очищеної, макроголу, спирту цетилового, пропіленгліколю і диметикону.

Фармакологічна дія медикаменту Як діє препарат «Терафлекс»?

Для суглобів цей медикамент підходить дуже добре, так як він сприяє відновленню хрящових тканин. Висока ефективність цього засобу обумовлена ​​його складом. Хондроїтин сульфат, а також глюкозамін гідрохлорид сприяють синтезу сполучної тканини, попереджаючи пошкодження хряща. Остання речовина захищає ушкоджений хрящ від його подальшого руйнування, яке може виникнути на фоні прийому нестероїдних протизапальних засобів і глюкокортикостероїдів. Даний компонент виявляє помірну протизапальну дію. Що стосується хондроїтину сульфату, то це речовина призначена для побудови хряща. Воно допомагає синтезу протеогліканів, колагену і гіалуронової кислоти, а також пригнічує властивості ферментів, які руйнують хрящові тканини, і забезпечує в'язкість синовіальної рідини. При такому захворюванні, як остеоартрит, хондроїтин сульфат помітно зменшує всі прояви хвороби. Камфора, що входить до складу мазі, забезпечує подразнюючу дію, а також покращує кровообіг в підшкірних тканинах і шкірі. Олія перцевої м'яти здатна надавати помірний антисептичний і відволікаючий ефект. Також вона зменшує біль і запалення. Препарат «Терафлекс» не відноситься до біологічно активних добавок. Це лікарський засіб, який проходить ретельну перевірку, а також гарантує ефективність і безпеку.

Фармакокінетичні властивості препарату

Як абсорбується препарат «Терафлекс» (для суглобів)? При прийомі медикаменту внутрішньо біодоступність активної речовини - глюкозаміну - становить приблизно 25%. Його максимальна концентрація досить довго зберігається в суглобах, нирках, хрящах, печінці, а також кістковій і м'язовій тканинах. Період напіввиведення згаданого компонента становить близько трьох днів. Виводиться він в основному за допомогою нирок. Що стосується біодоступності хондроїтину сульфату, то вона становить близько 12%. Метаболізується ця речовина завдяки реакціям десульфірування. Період напіввиведення компонента – 5 годин. Виводиться він переважно нирками.

Показання до застосування

За яких відхиленнях призначають медикамент «Терафлекс», ціна якого вказана нижче? Розглянутий засіб активно використовують для лікування захворювань суглобів і хребта, які носять дегенеративно-дистрофічний характер (наприклад, остеохондроз і остеоартроз).

Протипоказання до застосування

Препарат «Терафлекс» для суглобів не можна використовувати при наявності таких станів:
  • тяжкій нирковій недостатності;
  • під час вагітності;
  • непереносимості речовин медикаменту;
  • в період годування груддю;
  • в дитячому віці (молодше 15 років);
  • при пошкодженні шкірних покривів (тільки для мазі).
При цукровому діабеті та бронхіальній астмі, а також у разі схильності до кровотеч даний медикамент призначають з особливою обережністю.

Інструкція по застосуванню препарату «Терафлекс»

Ціна цього засобу досить висока. Але незважаючи на це, для лікування суглобів багато пацієнтів купують саме цей препарат. Свій вибір вони пояснюють його високою ефективністю. Для дітей старше 15-ти років, а також дорослим людям в перші 3 тижні лікування препарат призначають по одній капсулі тричі на день. Після цього препарат приймають 2 рази на добу. Таке лікування продовжують від 3 до 6 місяців. Курси можна періодично повторювати. Капсули дозволяється приймати в будь-який час, незалежно від прийому їжі. Їх необхідно запивати звичайною водою (у невеликій кількості).

Як слід наносити мазь «Терафлекс», ціна якої вказана нижче?

Мазевий препарат в кількості 2-3 см втирають над місцем ураження до повного всмоктування. Роблять це тричі на день.

Побічні дії

При пероральному прийомі медикаменту у пацієнтів можуть виникати:
  • метеоризм,
  • біль в ділянці шлунка,
  • діарея,
  • закреп,
  • безсоння,
  • запаморочення,
  • сонливість,
  • головний біль, а також біль в ногах,
  • прискорене серцебиття,
  • набряки нижніх кінцівок,
  • алергія.
Що стосується зовнішнього використання препарату, то такі процедури можуть посприяти появі місцевих алергічних реакцій.

Лікарська взаємодія

Про те, які аналоги «Терафлекс» пропонують фармацевтичні компанії, ми розповімо нижче. Зараз же слід розповісти про лікарську взаємодію цього медикаменту. Його одночасний прийом з антибіотиками тетрациклінового ряду збільшує їхню всмоктуваність. Також препарат зменшує ефективність напівсинтетичних хлорамфенікол і пеніцилінів. Крім цього, хондроїтин може підсилити дію антикоагулянтів.

Особливі вказівки

Тепер вам відомо, що являє собою препарат для суглобів «Терафлекс». Відгуки фахівців говорять про те, що у разі виникнення побічних реакцій з боку травної системи дозування медикаменту слід зменшити у два рази, а при необхідності і зовсім скасувати. Розглянуті ліки від суглобів дуже часто призначають у комплексній терапії з глюкокортикостероїдами та НПЗЗ.

Аналоги лікарського засобу і його ціна

Ціна розглянутого засобу коливається від 230 до 585 гривень (залежить від форми випуску та кількості капсул в упаковці). Структурних аналогів у мазі «Терафлекс» немає. Що стосується пероральної форми препарату, то у неї існує досить багато схожих засобів (наприклад, «Хондроксид», «Мукосат», «Структум», «Хондрогард», «Артифлекс», «Хондроглюксід», «Дона» та інші ).

Чи існують дешевші аналоги «Терафлекс» для суглобів?

Завжди можна знайти недорогі, але не менш ефективні замінні ліки. Приміром, український аналог «Артифлекс» також містить у собі глюкозамін і хондроїтин, але коштує набагато дешевше (приблизно 175 гривень).

Відгуки про лікарський засіб

Ні для кого не є секретом, що хондроїтин і глюкозамін відіграють значну роль для нормальної роботи суглобів і хрящової тканини. В даний час численні відгуки про згаданий препарат носять неоднозначний характер. Одні пацієнти захоплюються терапевтичним ефектом цього медикаменту, а інші нарікають на те, що вони даремно витратили свої гроші. Позитивні відгуки про препарат для суглобів «Терафлекс» містять в собі відомості про те, що ці ліки досить швидко допомогли людям позбутися болю і хрускоту в суглобах, а також дозволили збільшити рухливість. Однак такі пацієнти стверджують, що хоч цей засіб і дуже ефективний, але коштує він дуже дорого. Що стосується відгуків фахівців, то вони також носять неоднозначний характер і залежать від переконаності лікаря в користі хондроїтину і глюкозаміну для суглобів.
В цілому можна сміливо зробити висновок про те, що капсули, а також мазь «Терафлекс» надають помітний терапевтичний ефект при їх тривалому використанні (близько півроку) в не особливо запущених стадіях захворювання, а також у поєднанні з протизапальними засобами та іншими методами терапії.

Немає коментарів :

Дописати коментар