Кінський каштан - допомога венам

Дивовижно гарне дерево — кінський каштан, особливо в пору цвітіння, коли великі суцвіття-свічки надають йому ошатного, святкового вигляду.
Цвіте кінський каштан у травні. Народ­ною медициною доведено: настоянки кві­тів і плодів каштана корисні хворим на тро­мбофлебіт різної локалізації. У каштані ці­люще все: кора, листя, квіти, плоди, зелена оболонка з колючками, у якій є гарний коричневий плід. Скажімо, сік квітів (по 5-10 крапель тричі на день) виявив свою ефективність при лікуванні розширених вен, геморою. Цей сік консервований спи­ртом у співвідношенні 1:2, приймають по 30-40 мл тричі на день.

Лікувальні властивості кінського каштану та деякі рецепти

Та важливо пам'ятати, що квітки мають лікувальний ефект усього два перші дні цві­тіння. Їх збирають у травні — обскубують із суцвіть і сушать на повітрі першого дня на сонці, а потім під укриттям. І плоди най­краще збирати ті, що впали на землю. Усе, що було збите палицею, не приносить ко­ристі.
Для виготовлення настоянки 50 г подріб­неної сировини заливають 0,5 л горілки і че­рез десять днів, процідивши, приймають ці ліки по 5-10 крапель три-чотири рази на день перед їдою, востаннє перед сном. Курс лікування триває 3-4 тижні.
Добре допомагає і такий рецепт: узяти 10грам квітів каштана, 10 г квітів буркуну жовтого, 10 г трави деревію, 10 г листя гінкго-білоба, 15 г квітів гречки, 5 г омели білої. Усі складові змішати, подрібнити. Одну столову ложку суміші залити 200 мл окропу. Настоювати 30 хвилин. Пити 2-3 рази на день.
Або ще такий рецепт має народна меди­цина: подрібнити на порошок квіти і плоди каштана, квіти рути лікарської та деревію, кору білої верби, листя подорожника, зелень алтеї або малини (можна і квіти, і листя), ромашку. Все взяти в рівних частинах: 2 столові ложки суміші залити 600 мл окропу, до­вести до кипіння і негайно зняти з вогню. Настоювати протягом ночі. Пити по 150 мл вранці та ввечері. Залишок використовувати для компресу.
Таке лікування сприяє зменшенню набряків, усуває біль, зміцнює стінки капілярів, знижує артеріальний тиск, нормалізує рівень холестерину і лецитину в крові, зменшує ут­ворення жирових бляшок в аорті, поступово розсмоктує тромби. Навіть трофічні вираз­ки, що виникають внаслідок варикозного розширення вен, під дією каштанових ліків починають гоїтися. Корисні ці настоянки і тим, хто потерпає через геморой. Природу та­кого впливу каштанів пояснює наука. Зав­дяки наявності органічних кислот, вітамінів С, Е, А кров не так зсідається, міцнішають і стінки капілярів та вен, отже, усуваються причини утворення тромбів. Завдяки такій дії препаратів із каштанів, вони корисні й хворим на гіпертонію, тим, у кого підвищений вміст протромбіну у крові.
Відомий також монастирський рецепт антисклеротичної дії. Під час лікування протисклеротичним чаєм слід перейти на вегетаріанську дієту, вживати різні олії насіння, тушковану рибу. Ось рецепт: 20 г квітів каштана, 20 г квітів гречки, 20 г омели білої (росте на каштані або глоді), 10 г буркуну жовтого, 10 г цмину, 10 г кореня валеріани, 25 г рути жовтої. Усі рослини змішати, подрібни­ти. На одну порцію взяти 1 столову ложку сировини на 200 мл окропу. Заливати чай кра­ще у термос, настоювати ніч. Зранку проці­дити, додати до смаку меду, пити тричі на день по 200 мл упродовж двох місяців.

Немає коментарів :

Дописати коментар