Соняшник звичайний: декілька народних рецептів

Геморой

Змішати в рівних об'ємах (наприклад, по 1 столовій ложці) соняшникову олію та бджолиний мед. Приготовленою маззю кожний день перед сном змащувати "ши­шки" в прямій кишці. Перед використан­ням засіб ретельно розмішати. Для змен­шення запалення задній прохід змащують соняшниковою олією. До гемороїдальних (вузлів і випуклостей прикладають тістоподібну масу, отриману після змішування со­няшникової олії з картопляним крохма­лем.
Умовою успішного лікування гемо­рою є відсутність закрепів. Для цього вар­то регулярно вранці натщесерце, не рані­ше, ніж за півгодини до сніданку, випива­ти 30-35 мл соняшникової олії.
Перед сном невеликими ковтками ви­пити склянку кефіру, у якій розмішати 10 г соняшникової олії. За годину до сну олія досягне кишечника, викличе виділе­ння у шлунково-кишковий тракт жовчних кислот (вони, як і соняшникова олія, вис­тупають стабілізатором стільця), що забезпечує регулярність дефекації.
Соняшникову олію можна викорис­товувати для лікування внутрішнього ге­морою. Перед використанням олію пере­кип'ятити декілька хвилин. Потім із відріз­ка марлі зробити джгутик, який змочити в прохолодну олію, відтиснути і на ніч ввес­ти в пряму кишку. Курс лікування 2-3 тижні, після цього хворий відчуває значне полегшення.
На основі соняшникової олії готуєть­ся мазь для лікування геморою та різних ран на шкірі: до 5 частин олії додати одну частину козячого смальцю. Засіб отриму­ють в процесі нагрівання до утворення од­норідної маси.
Гінекологічні захворювання: змішати рі­вну кількість соняшникової олії та бджо­линого меду. Після нетривалого кип'ятін­ня суміш готова до використання: її охо­лоджують, змочують у ній тампон, який вводять у піхву.
Грибкові захворювання шкіри: чайну ложку лимонної кислоти розтерти в по­рошок. У невелику мисочку влити 3 чайні ложки соняшникової олії, потім всипати лимонну кислоту й розмішати до утворе­ння однорідної маси. Отриманий засіб втирати в місця ураження грибком. Інгредієнти погано змішуються, і через деякий час в мисці виникне роз'єднання на олію та кислоту. Важливо перед кож­ною процедурою суміш розтирати до­датково.

Детоксикація за допомогою соняшникової олії

Цей спосіб очищення організму грун­тується на властивостях абсорбції олії, яка є природним сорбентом, наділеним здатністю витягувати токсини з крові, слини й накопичувати їх у собі.
Язик і слизова оболонка ротової по­рожнини є зонами рефлекторного відо­браження внутрішніх органів людини, тому масаж активних точок ясен і язика, що проводиться при розсмоктуванні олії, активізує роботу відповідних орга­нів. До переваг методу слід також за­рахувати поліпшення процесів газооб­міну в крові. Очищення за допомогою со­няшникової олії є ефективним, до того ж, виконується відносно швидко і не ви­магає спеціально відведеного часу.
Розсмоктування олії бажано викону­вати натщесерце раз на добу.
Якщо організм сильно зашлакований, то слід повторити процедуру двічі — вранці та ввечері. Хоча найсприятливі­шим часом для проведення очищувального сеансу є все-таки ранкові години.
Для виконання процедури знадоби­ться десертна або столова ложка свіжої нерафінованої соняшникової олії Отож, набрати у рот трохи олії. Не пос­пішаючи, розсмоктуйте її, імітуючи процес розжовування протягом 2 хвилин. Під час виконання процедури спершу спостерігається підвищення в'язкості олії, а через деякий час вона починає поступово розріджуватися Коли олія стане нагадувати воду, ви плюньте її, а ротову порожнину, аби уникнути потрапляння токсинів, ре­тельно прополощіть теплою водою. Визначити, чи правильно проведене очищення, можна за кольором виплю­нутої олії: якщо вона схожа на молоко — все в порядку. Якщо ж рідина має жовтий колір, то абсорбційні можли­вості олії використані не повністю.

Діатез. 70-75 г подрібненого ко­ріння лопуха помістити в скляну бан­ку, залити склянкою соняшникової олії. Помістити банку в каструлю з гарячою водою, нагрітою до +60°С. Настоюва­ти добу. Готову олійну витяжку викори­стовують для змащування пошкодже­них ділянок шкіри (3-5 разів на добу).
Дизентерія. Народна медицина для лікування дизентерії рекомендує вжи­вати цибулю, зварену до готовності в соняшниковій олії.
Дифтерія. Раніше народні цілителі для видалення серозного нальоту ко­ристувались засобом, приготовленим із рівної кількості соняшникової оліїта нафти. Процедуру виконували двічі на день - вранці та ввечері.
Задирка, скалка. Декілька крапель соняшникової олії капнути на шкіру навколо скалки й втерти її в тіло. При про­никненні олії в тканини відбуватимете ся розм'якшення на поверхні шару шкіри, що полегшує видалення зади­рки. Видаляти її найкраще невеликими косметичними щипцями із загостре­ними кінчиками.
Запалення легень, бронхів. Змішати (по столовій ложці) соняшникову олію, бджолиний мед етиловий спирт і гір­чицю. Зварити картоплю (разом з шкіркою), потовкти та з'єднати з раніше приготовленою сумішшю. Отрима­ну масу вкласти в спеціально пошитий мішечок з натуральної тканини, розрі­вняти і накласти на груди (не зачіпаючи ділянку серця). Засіб прикладати гаря­чим. Щоб не обпекти шкіру, мішечок прикладають через один або декілька шарів тканини, яку необхідно забира­ти в міру охолодження суміші. Щоб зменшити теплові втрати і зробити кар­топляне прогрівання більш дієвим, мі­шечок покривають шаром целофану або компресного паперу, обмотують тіло рушником і кладуть хворого в ліж­ко до ранку (лікувальне обгортання слід робити на ніч). Наступного вечора все повторити. Продовжувати до оду­жання.
Запалення легеневої оболонки (пле­врит). Протизапальну дію має суміш, отримана після змішування у рівних кі­лькостях соняшникової олії та столово­го оцту. Достатньо взяти по столовій ложці кожного з компонентів і додати до тіста, приготовленого на домашньо­му квасі. Паляницю прикладають як компрес над вогнищем запалення.
Застуда, кашель: 
  1. Змішати в рівній кількості соняшникову олію, бджоли­ний мед і сік цибулі (наприклад, взяти кожного компонента по 2 столові ло­жки) до утворення однорідної маси. Вживати по чайній ложці 3-4 рази на день за 30 хвилин до іди.
  2. Щоб зупинити напади кашлю і щоб організм активніше боровся із засту­дою, потрібно внутрішньо вживати за­сіб, приготовлений із соняшникової олії, бджолиного меду та коньяку (ко­жного компонента — по столовій ложці). Замість коньяку можна викори­стовувати горілку або 70-відсотковий медичний спирт. Скляну або емальо­вану місткість з приготовленою суміш­шю кладуть на водяну баню і почина­ють підігрівати суміш. Коли засіб наг­ріється до +40, хворий випиває його та лягає у ліжко, тепло закутавшись. У на­ступні декілька днів вживання засобу повторюють до припинення кашлю.
Іхтіоз. Соняшникова олія входить до складу лікарських препаратів для ліку­вання іхтіозу разом з ланоліном і вазе­ліном. Для отримання засобу рафіно­вану олію змішують з ланоліном і вазеліном у співвідношенні 2:3:10 і вико­ристовують зовнішньо.
Ішіас, міозит, радикуліт, люмбаго. Корінь півника болотного добре под­рібнити. Одну частину приготовленого порошку розмішати в 4 частинах соняш­никової олії та використовувати для ро­зтирання болючих місць при запаленні сідничного нерва і м'язової тканини, люмбалгії, давніх больових відчуттів у спині, люмбоішалгії (біль у попереку з ірраді­ацією в ногу). Процедуру краще прово­дити на ніч, утеплюючи оброблені діля­нки тіла. Найтяжче піддається лікуванню ішіас — запалення сідничного нерва. Причиною ішіалгії (появи болю по шля­ху проходження нерва) є патологічні зміни в нижній частині хребта. Тому вти­рання приготовленого засобу необхід­но поєднувати з мануальною терапією хребта.
Лікування гнійних ран:
  1. Взяти по 200 г бруньок тополі чор­ної, коренів із кореневищами оману ви­сокого, листків подорожника великого, листків шавлії лікарської та 5 л соняш­никової олії.
  2. Взяти по 200 г листків берези боро­давчастої, листків скумпії звичайної, тра­ви деревію звичайного, дубових галів, трави м'яти перцевої і 5 л соняшникової олії.
  3. Взяти по 200 г бруньок берези бо­родавчастої, листків кропиви дводомної, коренів із кореневищами перстачу пря­мостоячого, трави материнки звичайної, трави деревію звичайного і 5 л соняш­никової олії.
Усі три рецепти готують за такою схе­мою: трави подрібнюють, розмішують, доливають олію, кип'ятять на малому вогні 25-30 хвилин (щоб трави не при­липали до дна каструлі, краще під неї класти цеглину, а потім каструлю для уп­рівання), добре розмішують, настоюють добу, фільтрують через ватно-марлевий фільтр і застосовують для промивання ран, зрошення опікових поверхонь, лі­кування гнійникових захворювань шкі­ри, при юнацьких вуграх; роблять аплі­кації при ерозії шийки матки, проводять спринцювання піхви при грибкових за­хворюваннях, вульвовагінітах, промива­ють сечовий міхур та уретру при проста­титах, а також застосовують олійні від­вари для лікування трофічних виразок, унаслідок варикозного розширення вен, ангіопатичних ускладненнях, внаслідок цукрового діабету, остеомієліту, при бе­шихових запаленнях тощо.

Ламкість нігтів

  1. Для зміцнення нігтьових пластин 1-2 рази на тиждень робити для ніг­тів масляні
    ванночки. Для цього в блю­дце слід налити трохи підігрітої соняш­никової оліїта занурити в неї кінчики па­льців. Мінімальна тривалість процедури — 5 хвилин. До соняшникової олії мож­на додати 3-5 крапель спиртового ро­зчину йоду.
  2. Кожен вечір перед сном у нігтеві пла­стинки й шкіру навколо них втирати су­міш соняшникової олії з 5-процентним спиртовим розчином йоду (на кожну столову ложку олії беруть 1 — 2 краплі йоду).
  3. З періодичністю 1-2 рази на тиж­день роблять олійні ванночки для нігтів із додаванням 5 крапель лимонного соку або винного оцту. У приготовлену суміш занурюють кінчики пальців і тримають 3-7 хвилин.
  4. Нігті міцнюють після ванночок у соняшниковій олії, до якої додають де­кілька крапель масляного розчину ві­таміну А.

Процедури для омолодження шкіри та губ

  1. Для розгладжування шкіри корисна олійна маска: соняшникову олію нагріва­ють на водяній бані до +37-38, змочу­ють у ній складену в 2-4 шари марлю або вату й накладають на обличчя. Паке­тики з чаєм, які залишилися від приготу­вання напою, розкладіть навколо очей. Па­кетики і просочені чаєм тампони повинні мати температуру тіла. Через 20 хвилин маску зняти і помити лице теплою водою.
  2. Змішати по чайній ложці соняшни­кової олії, свіжовичавленого соку алое і яєчний жовток до утворення однорідної маси. Нанести рівномірним шаром на об­личчя на 20 хвилин. Змити спершу теп­лою, а потім холодною водою.
  3. Для омолодження шкіри робимо ко­мпреси з соняшниковою олією: м'яку во­вняну тканину змочити в теплій олії та об­горнути навколо шиї. Після зняття ком­пресу залишки олії легкими рухами вти­рають в тіло, а потім шкіру омивають те­плою водою. Повторювати щоденно або через день.
  4. Від сухості губ: готуємо мазь із соня­шникової олії, какао та бджолиного вос­ку (співвідношення компонентів 3:2:1). Суміш вилити в баночку з-під крему. Використовувати для змащування губ при пересиханні й від тріщин на морозі.

Немає коментарів :

Дописати коментар