Як правильно займатися скандинавської ходьбою?

Скандинавська ходьба з'явилася в XX столітті у Фінляндії. Сьогодні такий спорт популярний в 25 країнах, а в Україні користується все більшою популярністю.
Що таке фінська ходьба? Швидкість темпу - близько 7 км / год. Такий темп оздоровлює організм: знижує серцево-судинні хвороби, нормалізує тиск, зміцнює м'язи, сприяє схудненню.
Під час руху діють м'язи гомілки, тазу, стопа відштовхується від точки опори за рахунок прогинання в гомілково-ступневому суглобі.

Правильна ходьба зі скандинавськими палицями

Для досягнення максимального оздоровчого результату потрібно знати як правильно займатися скандинавської ходьбою. Хоча, здається, що все досить просто, але деякі знання треба обов'язково отримати.
Права рука витягнута, злегка зігнута, тримає палицю. Ліва рука спокійно знаходиться на рівні таза і тягнеться назад. Тулуб трохи нахилений.
Зігніть ліву ніжку в коліні, виставте вперед і зробіть крок на п'яточку. Вага зосереджена ззаду, на правій нозі. Перекотіться по лівій стопі з п'ятки на носок, виставляючи вперед праву руку з палицею і трохи переводячи вагу на ліву ногу і праву руку (які знаходяться попереду).
Перейдіть на ліву ногу. Правою ногою і лівою рукою (що знаходяться позаду) сильно штовхніться вниз-назад. Палка після поштовху знаходиться ззаду в майже випрямленій руці.
Постарайтеся розслабити кисть і пальці, палицю можна не тримати - не бійтеся, вона нікуди не дінеться, її тримає петля на ручці. Якщо ви не навчитеся розслаблятися, то можуть виникнути розтягнення зв’язок зап'ястя.
Тепер зробіть крок вперед правою ногою і виставте вперед ліву руку в розслабленому стані. Трохи переведіть вагу, відштовхнувшись правою рукою і лівою ногою. Повторюйте рухи.
Стопи пересуваються паралельно одна одній.
Спина випрямлена. Руки злегка зігнута в ліктях, рухаються вільно. Палки закидати далеко назад не треба. Вони служать поштовхом, ніби допомагаючи при ходьбі.
У результаті такого спорту працюють 90% м'язів, посилено працюють всі органи, прискорюється метаболізм, спалюється на 50% більше калорій, ніж при простій ходьбі.
Дуже важливо вибрати якісне взуття, щоб забезпечити безпеку.
Руки виставляти сильно вперед не варто. Палицю завжди направляйте гострим наконечником ближче до вас. По-іншому спертися на палицю складно, вона вас може не втримати, і ви впадете.
Краще, звичайно, спочатку повчитися у інструктора.

Як правильно вибрати палиці для скандинавської ходьби?

Для чого вам брати палиці, чому не можна просто швидко крокувати?
За рахунок них перерозподіляється частина навантаження з ніг на інші м'язи, жорстко фіксовані в плечовому поясі. Це сприяє навантаженню м'язів рук, плечового пояса, спини.
Вони чітко керують рухом, забезпечують стійкість. Такий вид спорту корисний всім, навіть людям, які перенесли інфаркт, інсульт. Але навантаження і темп треба збільшувати поступово.
Палиці допомагають рухатися швидше, при цьому не напружуючись.

Як вибрати спорядження?

Рукоятка не повинна ковзати, щоб не травмувати кисть.
Правильний ремінець оптимально направляє тиск і не затримує кровообіг. Він повинен міцно тримати руку, щоб не було необхідності стискати рукоятку.
Шип твердих сплавів продовжить термін служби, а гумовий ковпачок пом'якшить удари. Для асфальту надягають гумові наконечники.
Ціпка для лиж не зовсім підійдуть. Але в крайньому випадку можна їх купити, але коротше на 15 см.
Вибирайте легкі, міцні палиці. Довжину можна дізнатися, вирішивши формулу: зріст помножити на 0,68. Вони повинні розташуватися на рівні сонячного сплетіння.

Користь правильної скандинавської ходьби

Правильна скандинавська ходьба принесе багато користі вашому організму, зокрема:
  • активізує верхні і нижні м'язи;
  • добре підійде літнім людям, що мають проблеми з суглобами;
  • знижується тиск на суглоби, коліна;
  • омолоджує організм;
  • покращує діяльність серця і легенів;
  • знижує холестерин;
  • сприяє масажу внутрішніх органів;
  • активно знижує вагу;
  • підсилює кістки;
  • тиск приходить в норму;
  • рекомендується при проблемах з легенями;
  • корисна для шиї, хребта, плечей і для лікування проблем;
  • задіяні практично всі м'язи тіла;
  • спалюється набагато більше калорій, ніж при простій ходьбі;
  • для кого важливе щоденне тренування серця і судин та витривалості такий спорт - ідеальний варіант;
  • повертає до звичного життя людей з хворобами опорно-рухового апарату.
Протипоказань у такого виду спорту немає. Зрозуміло, варто відкласти прогулянку якщо у вас грип, ГРВІ, чи загострилися хронічні хвороби.
Займатися треба три рази на тиждень півгодини. Новачкам п'ятнадцяти хвилин для початку буде достатньо.
Висновок: правильна скандинавська ходьба приносить відмінні результати людям старшого віку. Не лінуйтеся, виділіть півгодини для цього простого спорту і оздоровлюйте свій організм.

Немає коментарів :

Дописати коментар