Друїдотерапія: що це таке і коли допомагає

Друїдотерапія — це одна з методик традиційної медицини, у якій для лікування та профілактики хвороб використовують дерева або їх фрагменти. І хоча друїдотерапія належить до фітотерапії, на прак­тиці її застосовують рідко.
По-перше, немає методичних по­сібників, по-друге, самі хворі прагнуть миневого результату і віддають пере­вагу лікам. Звісно, друїдотерапія не зніме болю голови швидше за анальгін, але тривале лікування допоможе поз­бутися справжньої його причини.
Відомо, що хвойні дерева здатні відтягувати біль, вбирати погану ене­ргетику й заспокоювати. Тому старші люди радили тримати під ліжком, біля голови, невеличке поліно хвойного дерева. І якщо ви це зробите, то нев­довзі зауважите, що стали спокій­нішими, зникла тривога, покращився сон, зменшилися болі. Але треба зас­тосовувати одну і ту ж породу дерева, а його фрагменти (поліно, патички та пеньки) раз на рік або на півроку змінювати. Адже вони виконують роль фільтра і мають здатність «забруднюватися», тобто втрачати силу.
Хвойні дерева допоможуть і при по­ганому настрої. Варто лише підійти до сосни або ялини, притулитися до неї спиною і постояти так декілька хвилин. Одразу стане легше, біль мине.
Листяні дерева, на відміну від хвой­них, додають енергії. Якщо ви втоми­лися або нездужаєте, підійдіть до бе­рези або дуба, притуліться до них спи­ною і постійте так 5-10 хвилин. Нев­довзі ваш стан поліпшиться. Ці дерева допоможуть при болях у колінних су­глобах, тому їх корисно класти під ліжко десь у районі колін, а в узголів'ї — сосну чи ялину. Таке поєднання дуже добре впливає на організм, лю­дина має подвійну дію: хвойні забира­ють погану енергетику, а листяні — до­дають позитивної.
Загалом, у друїдотерапії часто вико­ристовують поєднання різних порід дерев.
Ось один з рецептів для людей по­хилого віку. Знайдіть невеличкий пе­ньок хвойного дерева (бажано недав­нього зрізу), зробіть у ньому прибли­зно 20 отворів. Потім наріжте порівну свіжих дубових і березових гілок та за­повніть отвори. Зріжте гілочки на рівні пенька, вилийте на нього відро крижа­ної джерельної води, прикрийте від сонця і дайте просохнути. Щодня сидіть на цьому пеньку 2-3 години. Цей метод допоможе при геморої, ар­тритах, хворобах простати, онко­логічних захворюваннях, а також но­рмалізує тиск і зніме біль голови.
Для людей до 50 років краще пі­дійде березовий або дубовий пень­ок. У ньому потрібно також зробити 20 отворів, але заповнити їх ялино­вими і сосновими гілочками, як у по­передньому методі. Сидячи на тако­му пеньку, ви зможете нормалізу­вати роботу шлунка і кишечника, по­кращити функцію печінки і жовчного міхура, поліпшити стан серцево-судинної системи. Потрібно лише па­м'ятати, що пеньок можна викорис­товувати не довше ніж три роки.

Рецепти друїдів

Яблуня

Володіє дієтичними і лікувальними властивостями, нормалізує діяльність серця, судин, шлунка, печінки, кишечника, покращує апетит, згубно діє на збудники багатьох хвороб, є ефективним засобом у профілактиці недокрів'я, сприяє одужанню після перенесених травм, опіків та інфекційних недуг. Чай з яблук п'ють при сечокам'яних хворобах, подагрі, ревматизмі, кашлю, запаленні шлунка та гіпертонії.
Яблука — чудовий дієтичний і лікувальний продукт. Вони здатні за­спокоїти нерви і покращити роботу мозку, вивести з організму щавлеву кислоту і надлишок холестерину, поліпшити обмін речовин. їх варто вживати при розладах шлунка та надмірній вазі. Яблука також застосо­вують при лікуванні колітів. Калій, який у них є, допоможе підтримати нормальну діяльність серця. Цікаві дослідження провели в Аме­риці. Виявилось, що 2-3 яблука у що­денному раціоні здатні захистити організм від застуд та зменшити їх кількість майже втричі.
У народній медицині свіжі яблука та яблучний чай вживали для покращенні травлення, пом'якшення кашлю, при ре­вматизмі, анемії, авітамінозах та мігрені, а печені — при хронічних закрепах. Зовнішньо яблука застосовували як протизапальний засіб при опіках та відмороженнях.
Квасні яблука рекомендують при лікуванні діабету та при ожирінні, солодкі — при серцево-судинних хворобах, по­дагрі, каміннях у в нирках та жовчному міхурі. Для покращення сольового обміну зазвичай призначають чай із 2-3 необібраних яблук, зварених 15 хвилин у літрі води. Настій з яблуневого листя п'ють як потогінний засіб, а кашка з тер­тих яблук і масла загоїть тріщини на губах та сосках. Сік кислих яблук застосовують для приготування желе, яке варто споживати людям при недокрів'ї.

Ялиця (піхта)

Для лікування використовують брунь­ки, зелені однорічні пагони, зелені ши­шки, хвою, живицю та продукти її пере­робки. Заготівлю бруньок проводять до початку їх розпускання, шишки збирають у липні-вересні.
Молода хвоя, шишки та кора містять аскорбінову кислоту, ефірні олії, ду­бильні речовини, каротин, токоферол. В офіційній медицині широко застосову­ють препарати з камфори, яку отриму­ють з хвої, молодих пагонів і шишок ялиці. Це передусім засоби, які тонізують дихальну й судинну системи. Камфора позитивно впливає на міокард, поліпшує обмінні процеси в ньому і підвищує чут­ливість до впливу симпатичних нервів, сповільнює агрегацію тромбоцитів і сприяє виділенню мокротиння.
Препарати з камфори застосовують у комплексній терапії при гострій та хронічній серцевій недостатності, ко­лапсі, пригніченому диханні при пне­вмонії та інших інфекційних захворю­ваннях, при отруєнні снодійними та наркотичними засобами. Зовнішньо препарати з камфори мають відволікальну та антисептичну дію, тому їх застосовують при міозитах, невритах, ревматизмі, артритах.
Хвойні настої на воді мають болезаспокійливу, сечогінну та кровоочисну дію. їх використовують для лікування і профі­лактики цинги, як знеболювальний засіб при ревматичних та застудних ломках.
Піхтові препарати застосовують зовнішньо при відмороженнях, опіках, розширенні вен, запальних процесах у ротовій порожнині, при пітливості ніг.
Основні покази для застосування піхтової олії в ароматерапії: 
  • респіра­торні захворювання (бронхіти, кашель, астма, грип, пневмонія); 
  • хвороби печін­ки та сечових шляхів; 
  • холецистит;
  • ка­мінці у нирках;
  • ревматичні хвороби;
  • сильні навантаження на м'язи;
  • гіпергідроз.
Відвар бруньок: 1 ст. л. бруньок залити склянкою води. Варити 20 хвилин, насто­ювати 45 хвилин. Вживати процідженим по 1/3 скл. тричі на день після їди.
Настій пагонів: 30 г пагонів залити літром окропу, настоювати 10 хвилин, процідити, пити по півтори склянки три рази надень.
Настій хвої: 30 г хвої промити у хо­лодній кип'яченій воді, залити склянкою окропу, варити 20 хвилин. Опісля висту­дити та процідити. Пити впродовж дня, додавши до смаку меду або цукру.
Ефірна олія: 1/2 краплі на чайну ложе­чку меду або на 1/2 скл. теплої води. При­ймати тричі надень.
Компреси: 50 г хвої залити літром ок­ропу, кип'ятити 10 хвилин, процідити. Прикладати на відморожені частини тіла (тримати 6 годин).
500 г хвої залити літром окропу, ки­п'ятите 10 хвилин, процідити. Для компресів при варикозному розширенні вен.
Настій: 200 г хвої залити літром води, варити 5 хвилин, настоювати 2 годи­ни. Застосовувати процідженим для полоскання.
По 50 г хвої та шишок залити літром окропу, настоювати 20 хвилин, проці­дити. Для ванн при підвищеній пітливості ніг та білях у жінок.
Ефірну олію застосовують в саунах для лікування респіраторних захворювань та для масажів.
Протипокази: 
  • епілепсія;
  • схильність до судом.

Немає коментарів :

Дописати коментар