- Трава деревію звичайного - 5 г, корені любистку лікарського – 5 г, плоди ялівцю звичайного - 5 г, кора крушини ламкої -15 г. Столову ложку суміші залити 250 мл окропу, кип'ятити 20 хвилин на малому вогні, процідити. Вживати по 100 мл тричі на день протягом трьох тижнів.
- Корені солодки голої - 20 г, плоди ганусу звичайного - 20 г, трава рутки лікарської - 20 г, трава аврану лікарського - 20 г, кореневища мильнянки лікарської - 20 г. Столову ложку суміші залити 400 мл води, довести до кипіння, кип'ятити 20 хвилин на малому вогні. Вживати до склянки натще.
- При зменшенні раціону для глибокого живлення тканин використовують такий тонізуючий засіб. Уживати тричі на день, до столової ложки соку алое додати 0,5 чайної ложки свіжого соку з імбирного кореня.
- Під час їди рекомендується вживати по 0,5 чайної ложки суміші з порошку куркуми і подрібненої кори барбарису, узятих у рівних пропорціях. Барбарис вважається засобом, що омолоджує жирову тканину, він не тільки усуває надлишок жиру, але й сприяє росту нової, якісно кращої тканини.
- Спробуйте і такий рецепт: мелений кріп -2 ложки, мелені плоди ялівцю - 2 ложки, мелене насіння сінної потерті - 1 ложка, мелений лист алое -1 ложка. Складники змішати та зберігати у темному місці. Чайну ложку порошку варити 10-15 хвилин у склянці води, пити перед сном, на ніч.
- Взяти по 10 г коріння оману високого, корінь солодцю, дягелю, собачого мила, валеріани, квіток лаванди, 25 г кори жостеру. Столову ложку суміші на склянку води.
- Суміш із 15 г льонка, 15 г безсмертника, 10 г кукурудзяних приймочок залити 1 л води. Кип'ятити 5-7 хвилин на слабкому вогні. Настояти і пити по 50 - 100 мл тричі надень перед їдою.
- Свіжі коренеплоди брукви або страви з них уживати для стимуляції тонусу товстої кишки.
- Рекомендують застосовувати сироп, приготований з ягід бузини чорної 1:1 із цукром (пити його по десертній ложці тричі на день після їди). Завдяки протизапальній і проносній дії він не тільки швидко рятує від болю, але й сприяє очищенню кишечника.
Лікувальне харчування
Основу раціону повинні становити овочі, багаті на клітковину (баклажани, бруква, кабачки, усі види капусти, огірки, помідори, редиска, ріпа), листкові і черешкові овочі (салати, селера, шпинат, ревінь), боби (струмкова квасоля, зелений горошок, соя, сочевиця), крупи (гречка, бурий рис, вівсяні пластівці, перловка), молочні продукти зі зниженою жирністю або знежирені (кефір, сир, сироватка, негострі сири), несолодкі фрукти та ягоди (кислі сорти яблук, цитрусові, ківі, смородина, аґрус, журавлина, гранат). Обов'язково вводити у раціон олії, морську капусту і пісну морську рибу.
Слід звернути увагу на буряк, ідеальний комплекс мікроелементів цього овоча в поєднанні з клітковиною і пектинами нормалізує обмін речовин, що корисно не тільки при розвинутому ожирінні, але й для його профілактики. Буряк варто вживати щодня вареним чи печеним або робити зі свіжих коренеплодів сік (200 мл на день).Можна приготувати дуже смачний та корисний "Червоний торт". Зварити морквину, буряк, топінамбур. Натерти шар буряків, посипати шаром фенхелю. Другий шар - морква, посипати куркумою, залити сметаною. Третій шар - натерті солоні огірки просочити калиновим соком (100 г). Останній шар - топінамбур - посипати перемеленим коренем цикорію. Зверху посипати перемеленою кропивою і полити сметаною. Прикрасити зеленню. Сформувати торт і подавати на стіл невеличкими шматочками.
У раціоні допускаються також страви з м'яса нежирних сортів, приготовлені на парі або на грилі, чорний хліб грубого помелу, яєчний білок. У дуже обмеженій кількості можна вживати картоплю, моркву, гарбуз, цілу пшеницю та шліфований рис.
Під цілковитою забороною алкоголь, солодкі фрукти (кавун, банани, диня, виноград), сухофрукти (родзинки, інжир, фініки, курага), макаронні і кондитерські вироби зі здобного та листкового тіста, варення, бульйони (м'ясний, рибний, грибний), копчення і маринади, субпродукти (печінка, нирки), цукор і мед, жирні молочні продукти (вершки, сметана, сири), соління і жирні соуси (майонез), яєчний жовток.
Для стимуляції травлення вводять у раціон пророщені зерна, пивні дріжджі та інші речовини, що містять ферменти. Для нормалізації обміну речовин застосовуються спеції (червоний і чорний перець, імбир, часник і куркума). Дозволяється проводити одно-, дво-, триденне голодування. Очищення потрібне від усіх хвороб, пов'язаних з порушенням обміну речовин, особливо від ожиріння, ревматизму, артриту, мігрені, закрепів, екзем, склерозу, деяких хвороб нирок. Голодування не рекомендують при туберкульозі, гіперфункції щитоподібної залози, неврастенії. Раз на тиждень кожен може голодувати. Переходити до нормальної дієти треба обережно. Така стадія називається відбудовою. У перший день можна з'їсти натерте яблуко, чай з шипшини, розведені соки. У наступні дні — рідкі каші, кефір, овочі.Ароматерапія
Ароматерапія при ожирінні передбачає використання ефірних олій базиліка, герані, ладану, лимона, меліси, мірри, троянди, сандала. Усі вони мають тонізуючу дію і корисні при ожирінні, зумовленому психологічними проблемами.Також можна застосовувати в аромалампі та ароматичних ваннах ефірні олії ялівцю і евкаліпта. Вони сприяють очищенню тонких структур організму і роблять клітини та тканини сприйнятливішими до позитивних змін. Розмарин та герань поліпшують метаболізм, тому ці олії підійдуть у комплексному лікуванні ожиріння, пов'язаного зі сповільненим обміном речовин. Подолати млявість, апатію, депресивний стан, що часто супроводжують ожиріння, допоможуть ефірні олії, які мають стимулюючий ефект, - імбиру, лимона, чебрецю, чайного дерева.
Немає коментарів :
Дописати коментар