Народні способи зменшення ваги

  1. Трава деревію звичайного - 5 г, корені любистку лікарського – 5 г, плоди ялівцю звичайного - 5 г, кора крушини ламкої -15 г. Сто­лову ложку суміші залити 250 мл окропу, кип'ятити 20 хвилин на ма­лому вогні, процідити. Вживати по 100 мл тричі на день протягом трьох тижнів.
  2. Корені солодки голої - 20 г, плоди ганусу звичайного - 20 г, трава рутки лікарської - 20 г, трава аврану лікарського - 20 г, корене­вища мильнянки лікарської - 20 г. Столову ложку суміші залити 400 мл води, довести до кипіння, кип'я­тити 20 хвилин на малому вогні. Вживати до склянки натще.
  3. При зменшенні раціону для глибокого живлення тканин вико­ристовують такий
    тонізуючий засіб. Уживати тричі на день, до столової ложки соку алое додати 0,5 чайної ложки свіжого соку з імбирного ко­реня.
  4. Під час їди рекомендується вживати по 0,5 чайної ложки суміші з порошку куркуми і подрібненої кори барбарису, узятих у рівних пропорціях. Барбарис вважається засобом, що омолоджує жирову тканину, він не тільки усуває надли­шок жиру, але й сприяє росту нової, якісно кращої тканини.
  5. Спробуйте і такий рецепт: ме­лений кріп -2 ложки, мелені пло­ди ялівцю - 2 ложки, мелене насін­ня сінної потерті - 1 ложка, меле­ний лист алое -1 ложка. Складни­ки змішати та зберігати у темному місці. Чайну ложку порошку вари­ти 10-15 хвилин у склянці води, пити перед сном, на ніч.
  6. Взяти по 10 г коріння оману ви­сокого, корінь солодцю, дягелю, собачого мила, валеріани, квіток лаванди, 25 г кори жостеру. Столо­ву ложку суміші на склянку води.
  7. Суміш із 15 г льонка, 15 г без­смертника, 10 г кукурудзяних при­ймочок залити 1 л води. Кип'ятити 5-7 хвилин на слабкому вогні. На­стояти і пити по 50 - 100 мл тричі надень перед їдою.
  8. Свіжі коренеплоди брукви або страви з них уживати для стимуляції тонусу товстої кишки.
  9. Рекомендують застосовувати сироп, приготований з ягід бузини чорної 1:1 із цукром (пити його по десертній ложці тричі на день піс­ля їди). Завдяки протизапальній і проносній дії він не тільки швидко рятує від болю, але й сприяє очи­щенню кишечника.

Лікувальне харчування

Основу раціону повинні станови­ти овочі, багаті на клітковину (баклажани, бруква, кабачки, усі види капусти, огірки, помідори, редиска, ріпа), листкові і черешкові овочі (салати, селера, шпинат, ревінь), боби (струмкова квасоля, зелений горо­шок, соя, сочевиця), крупи (гречка, бурий рис, вівсяні пластівці, перло­вка), молочні продукти зі зниже­ною жирністю або знежирені (ке­фір, сир, сироватка, негострі сири), несолодкі фрукти та ягоди (кислі сорти яблук, цитрусові, ківі, сморо­дина, аґрус, журавлина, гранат). Обов'язково вводити у раціон олії, морську капусту і пісну морську рибу.
Слід звернути увагу на буряк, іде­альний комплекс мікроелементів цього овоча в поєднанні з клітковиною і пектинами нормалізує об­мін речовин, що корисно не тільки при розвинутому ожирінні, але й для його профілактики. Буряк вар­то вживати щодня вареним чи пе­ченим або робити зі свіжих коре­неплодів сік (200 мл на день).
Можна приготувати дуже смачний та корисний "Червоний торт". Зва­рити морквину, буряк, топінамбур. Натерти шар буряків, посипати ша­ром фенхелю. Другий шар - морк­ва, посипати куркумою, залити сме­таною. Третій шар - натерті солоні огірки просочити калиновим соком (100 г). Останній шар - топінамбур - посипати перемеленим коренем цикорію. Зверху посипати переме­леною кропивою і полити смета­ною. Прикрасити зеленню. Сформу­вати торт і подавати на стіл невели­чкими шматочками.
У раціоні допускаються також страви з м'яса нежирних сортів, приготовлені на парі або на грилі, чорний хліб грубого помелу, яєч­ний білок. У дуже обмеженій кіль­кості можна вживати картоплю, моркву, гарбуз, цілу пшеницю та шліфований рис.
Під цілковитою забороною алко­голь, солодкі фрукти (кавун, бана­ни, диня, виноград), сухофрукти (родзинки, інжир, фініки, курага), макаронні і кондитерські вироби зі здобного та листкового тіста, варення, бульйони (м'ясний, рибний, грибний), копчення і маринади, субпродукти (печінка, нирки), цу­кор і мед, жирні молочні продукти (вершки, сметана, сири), соління і жирні соуси (майонез), яєчний жовток.
Для стимуляції травлення вво­дять у раціон пророщені зерна, пивні дріжджі та інші речовини, що містять ферменти. Для норма­лізації обміну речовин застосову­ються спеції (червоний і чорний перець, імбир, часник і куркума). Дозволяється проводити одно-, дво-, триденне голодування. Очи­щення потрібне від усіх хвороб, пов'язаних з порушенням обміну речовин, особливо від ожиріння, ревматизму, артриту, мігрені, за­крепів, екзем, склерозу, деяких хвороб нирок. Голодування не рекомендують при туберкульозі, гі­перфункції щитоподібної залози, неврастенії. Раз на тиждень кожен може голодувати. Переходи­ти до нормальної дієти треба обе­режно. Така стадія називається відбудовою. У перший день мож­на з'їсти натерте яблуко, чай з ши­пшини, розведені соки. У наступні дні — рідкі каші, кефір, овочі.

Ароматерапія

Ароматерапія при ожирінні пе­редбачає використання ефірних олій базиліка, герані, ладану, ли­мона, меліси, мірри, троянди, са­ндала. Усі вони мають тонізуючу дію і корисні при ожирінні, зумо­вленому психологічними проб­лемами.
Також можна застосовувати в аромалампі та ароматичних ваннах ефірні олії ялівцю і евкаліпта. Вони сприяють очищенню тонких структур організму і роблять клітини та ткани­ни сприйнятливішими до позитив­них змін. Розмарин та герань поліп­шують метаболізм, тому ці олії піді­йдуть у комплексному лікуванні ожи­ріння, пов'язаного зі сповільненим обміном речовин. Подолати мля­вість, апатію, депресивний стан, що часто супроводжують ожиріння, до­поможуть ефірні олії, які мають стимулюючий ефект, - імбиру, лимо­на, чебрецю, чайного дерева.

Немає коментарів :

Дописати коментар