Вітамін B9 (фолієва кислота) для росту волосся в розчині. У яких продуктах є вітамін B9?

Вітамін B9 (або фолієва кислота) - це водорозчинний вітамін, який необхідний для здоров'я всього організму. Його називають також жіночим вітаміном, хоча він в рівній мірі необхідний і чоловікам. Фолієва кислота є однією з найважливіших речовин, які потрібно приймати на ранніх термінах вагітності, так як це запобігає вадам розвитку плода і знижує ймовірність викидня. Вітамін B9 - це найважливіший елемент для краси і здоров'я шкірних покривів, волосся і нігтів. Це зовсім не означає, що потрібно відразу братися пити дорогі вітамінні комплекси і добавки, досить просто оптимізувати своє харчування.

Роль фолієвої кислоти

Вітамін B9 бере участь у кровотворенні, перешкоджає процесу ожиріння печінки, підтримує імунну систему, сприяє утворенню і функціонуванню білих кров'яних тілець. За останніми даними, саме фолієва кислота є найважливішим елементом для формування нервових клітин зародка в перші два тижні вагітності, коли мама ще не підозрює про те, що всередині неї розвивається нове життя.

Симптоми нестачі фолієвої кислоти

Будь-який лікар досить швидко відзначить у свого пацієнта такі ознаки. Це блідість шкірних покривів і швидка стомлюваність, загальна слабкість, невралгічні болі, безсоння і низький імунітет. Зібравши всі скарги, лікар може проаналізувати і додаткові симптоми (сильна сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів, нервозність, поганий настрій, апатія). При нестачі цього вітаміну страждає імунна система, гірше виробляються не тільки еритроцити, але і тромбоцити, а також лейкоцити. Порушується загальний гомеостаз і кровопостачання периферії. А це наші волосся, нігті і шкіра, які при нестачі кисню і поживних речовин виглядають далеко не найкращим чином.

Основні джерела фолієвої кислоти

Вітамін B9 синтезує наш власний організм, а саме мікрофлора кишечника здорової людини. Будь-які захворювання шлунково-кишкового тракту, прийом антибіотиків і алкоголю значно знижують можливість вироблення цієї найважливішого речовини. Для корекції таких станів призначається індивідуальна терапія. Крім цього, необхідно знати, що у великій кількості вітамін B9 (фолієва кислота) міститься в динях, кавунах і помідорах. Всього 150 г м'якоті будь-якого з цих плодів містять добову дозу, необхідну людині. Багато фолієвої кислоти і в цитрусових. Всього один середній апельсин подарує вам 15% від добової потреби. Якщо ви обмежені в можливостях, то спробуйте пророщені зерна пшениці - всього 50 г забезпечать вас на весь день не тільки вітамінами групи B, а й іншими важливими мікроелементами. Багаті фолієвою кислотою бобові, горіхи, овочі і фрукти, зелень.

Вітаміни для волосся

Не дарма сьогодні формулою краси називають саме вітаміни B9 і B12. Їх недолік моментально позначається на найголовнішій прикрасі жінки - її волоссі. Саме фолієва кислота захищає його від впливу навколишнього середовища, уповільнює процес старіння і посивіння, допомагає зростанню волосся навіть на вогнищах облисіння. Ціанокобаламін (B12) допомагає поліпшити зовнішній вигляд шевелюри і активувати її зростання. Разом ці речовини необхідні, щоб надати волоссю міцність і блиск, запобігти появі жирного блиску. Заповнити дефіцит вітамінів групи B допоможуть різні каші (цільнозернові, неочищені). Додатковим джерелом є насіння, хліб грубого помелу, нирки і печінка тварин, яйця, пиво і дріжджі.

Вітаміни B9 в розчині

Не забувайте, що встановити дефіцит конкретної речовини і призначити відповідну терапію може тільки лікар. Фолієва кислота випускається у формі таблеток і розчинів для ін'єкцій. При цьому використовують їх не тільки за прямим призначенням. Сьогодні косметологи і перукарі пропонують величезну кількість масок для волосся, які включають в себе саме розчини для ін'єкцій. Їх змішують з різними оліями (абрикосова, мигдальна, реп'яхова, зародків пшениці, виноградної кісточки) і наносять на голову як маску. Для того щоб поживні речовини краще проникали через захисний шкірний бар'єр, застосовують спеціальні препарати на зразок «Димексиду». Таким чином вітамін B9 потрапляє безпосередньо до волосяних фолікулів. Якщо ваш лікуючий лікар не знаходить протипоказань, то час від часу можна проводити курс лікування вітамінами групи B. Це дозволить вашому волоссю завжди залишатися здоровими і швидко рости.

Фактори, що руйнують фолієву кислоту

Ми вже піднімали питання про те, в яких продуктах є вітамін B9. Це кавуни та дині, помідори і всі без винятку цитрусові. Смачні фрукти і овочі, які вдосталь дарує осінь: яблука, груші, виноград, абрикоси, смородина, фініки, гарбуз і багато інших - містять дуже велику кількість вітамінів групи B, вживайте їх якомога частіше. З цільнозернових круп лідерами є пшениця і зелена гречка, зверніть також увагу на проростки бобових: сої, квасолі, нуту або сочевиці. Доступними джерелами вітаміну є також рослинні олії і різні види горіхів. Якщо ви харчуєтеся правильно, різноманітно і в достатній кількості, то проблем з фолієвою кислотою, так само як і з іншими вітамінами, не виникне. Не забувайте, що фолієва кислота швидко руйнується на світлі і при кімнатній температурі, тому залишати горіхи і рослинну олію на столі не варто. Але навіть харчуючись правильно, ви можете відчувати дефіцит вітаміну B9. Його руйнує регулярне вживання чаю і кави, алкоголю і медикаментів, протизаплідних таблеток. Куріння також призводить до дефіциту цього важливого елемента. Не забувайте про свою красу і здоров'я, вітамін B9 для росту волосся життєво необхідний, але не менш важливий він для шкіри і обмінних процесів, роботи внутрішніх органів.

Які продукти в першу чергу необхідні для росту волосся

Не всі джерела фолієвої кислоти містять однакову її кількість. Для того щоб відростити косу до пояса, необхідно щодня включати в раціон моркву, бобові й сою, яйця, висівки, пророслу пшеницю і горіхи. Якщо ситуація вже плачевна, то спробуйте пропити курс пивних дріжджів, цей засіб використовували ще наші бабусі. Містить фолієву кислоту і білкова їжа, без якої складно підтримувати молодість і красу. Сьогодні багато людей приймають комплексні вітаміни, широко розрекламовані і рекомендовані терапевтами. Не забувайте, що синтетичні вітаміни істотно відрізняються від натуральних, вони гірше засвоюються, але на відміну від натуральних легко провокують розвиток симптомів передозування. Грамотно складений раціон набагато краще задовольнить всі потреби організму, ніж найкраща добавка до їжі

Немає коментарів :

Дописати коментар