Вітамін B7 (біотин): властивості, вплив на організм і в яких продуктах він міститься?

Що таке вітамін В7? Властивості і де міститься цей вітамін – це дві важливі теми, які ми розглянемо у статті. Також ми розповімо, що являє собою даний елемент, як він впливає на людський організм.

Виникнення

Світ дізнався про біотин тільки в 1901 році. Тоді вчений Вільдерсон описав цю речовину у своїх роботах. Він говорив про те, що вона допомагає розвитку дріжджових бактерій. А ось у вільній кристалічній формі Кегель зміг виділити її з жовтка курячого яйця в 1935 році. І тоді ця речовина отримала назву біотин. В перекладі означає "необхідна для життєдіяльності". B7 - вітамін, який добре розчиняється у воді. Величезне значення він має для обмінних процесів шкірного покриву. Крім цього, існує думка, що саме біотин (вітамін Н, B7) найбільш сильно впливає на нервову систему людини. Ми про це поговоримо далі.

Продукти з вітаміном B7

А в яких продуктах міститься вітамін B7? Виділяють такі продукти, які містять в собі найбільшу кількість цього елемента. До перших можна віднести дріжджі. Адже не дарма саме в них було вперше знайдено цю речовину. Але, крім цього, його в собі містять також такі продукти, як: помідори; шпинат; жовток з яйця; грибочки; горішки; гречка; соя; вівсяна каша; морква; капуста, особливо кольорова та багато інших. А якщо говорити про продукти тваринного походження, то в найбільшій кількості цей вітамін міститься в печінці і нирках.

Навіщо потрібен біотин людському організму?

Саме вітамін В7 (біотин) - необхідний організму для поліпшення обміну речовин, а також для переробки вуглеводів в крові людини. Крім цього, можна ще виділити, що він впливає на вироблення ферментів і переробку глюкози – нормалізує рівень цукру в крові. Цікаво те, що саме жінкам рекомендується вживати даний вітамін в більшій кількості, ніж чоловікам. Якщо кількість такого вітаміну зменшується, то дівчина стає нервовою, дратується і може навіть впасти в депресивний стан. Біотин є посередником того, щоб всі вітаміни групи працювали правильно. Адже саме наступна хімічна реакція з пуринами в організмі людини, яка несе генетичну інформацію, сприяє виділенню важливої речовини – гемоглобіну. При цьому B7 – вітамін, який сприяє виділенню підшкірного жиру, зміцненню структури волосся і цибулин. В результаті воно стає красивим, блискучим і має здоровий вигляд. Також вітамін покращує стан шкіри і нігтів. У тому випадку, якщо у дитини буде виявлено таке шкірне захворювання, як себорейний дерматит, то саме наявність в біотин вітаміну Н допоможе позбутися від цієї недуги. Але це стосується тільки дітей, дорослим лікування призначається індивідуально, але також із застосуванням даного засобу. Також B7 – вітамін, який позитивно впливає на залози, що виділяють піт. Також він впливає на нервові закінчення і кістковий мозок. Багатьом спортсменам рекомендується вживати біотин, так як він сприяє зменшенню болю в м'язах. Виходячи з усього перерахованого, виділяємо категорії людей, яким найбільше потрібен цей вітамін:
  • жінкам, які вагітні;
  • немовлятам і маленьким дітям;
  • людям, у яких підвищений рівень цукру;
  • людям, які страждають епілепсією;
  • хворим з діагнозом "мікоз";
  • людям, у яких дисбактеріоз після тривалого лікування антибіотиками.

Зберігаємо корисний елемент

Як можна зберегти на більший термін B7 у продуктах? Дана речовина може руйнуватися, якщо не знаходиться в умовах, які для неї будуть сприятливими. Щоб зберегти B7, краще всього використати заморожування продуктів, в яких він міститься. При тепловій обробці або консервації він руйнується. Крім того, вітамін починає розщеплюватися, якщо їжа, в якій він міститься, була схильна до тривалого замочуванню в розчинах. Також рекомендується для того, щоб зберегти якомога більше корисних властивостей їжі, зберігати її в цілому вигляді, але недовго, навіть в холодильній камері. Ще один метод збереження вітаміну B7 – це відварювати продукти в шкірці. Тільки ні в якому разі не варто смажити. Тоді їжа стає, навпаки, шкідливою.

Які препарати містять в собі біотин? 

Якщо людина не отримує норму вітаміну B7 з їжі, то поповнити його запас слід за допомогою медикаментозних засобів. В сучасній фармацевтичній галузі існує величезна кількість вітамінних і мінеральних добавок. Вони допомагають наситити організм тими вітамінами, яких організм не отримує від продуктів харчування. В аптеках такий препарат можна знайти як «Біотон», але існує і багато інших комплексів вітамінів групи В. Дозування такого засобу залежить від ступеня недостатності. Але перш ніж приймати цей препарат, краще всього проконсультуватися у свого лікаря. Ті люди, які страждають захворюваннями кишечника, зазвичай застосовують внутрішньом'язові ін'єкції. У тому випадку, якщо є проблеми з волоссям, то цей вітамін можна застосовувати як самостійний препарат або разом з маскою для локонів. Крім цього, ще розчин можна використовувати при різноманітних дерматологічних проблемах на шкірі обличчя. А якщо з допомогою "Біотона" доглядати за обличчям тривалий час, то воно підтягнеться, буде помітний ефект ліфтингу. Головне, дотримуватися дозування.

Чи існує негативний вплив вітаміну на людський організм?

При прийомі даного комплексу побічних ефектів виявлено не було, це можливо, тільки якщо у людини є особиста непереносимість препарату. Якщо така є, то на тілі може з'явитися висип у вигляді червоних крапок. Також виникне свербіж. Дані симптоми властиві для алергічної реакції.

Як засвоюється біотин?

Людський організм дуже добре сприймає дану речовину, яку синтезує з отриманої їжі. Наприклад, корисно вживати варене яйце. У ньому міститься вітамін B7. А ось спиртовмісні напої зменшують вплив біотину на людський організм. Тому у тих, хто зловживає алкоголем, може розвинутися дефіцит цього вітаміну. Крім того, масло, яке було підігріте до певних температур або піддавалося тривалому впливу повітря, послаблює дію цієї речовини на організм. Під час прийому антибіотиків і ліків, які містять в собі сірку і цукор також може спостерігатися дефіцит цього елемента.

Нестача вітаміну

Що відбувається, якщо в організмі не вистачає вітаміну В7? Тоді помічається зниження артеріального тиску, тонус у м'язах та судинах значно зменшується. Також може сповільнитися розумовий розвиток і ріст. Можуть з'явитися різні відхилення в психіці і знижуються обмінні процеси у всьому організмі.

Ознаки нестачі

Коли не вистачає вітаміну В7, то можуть з'явитися такі ознаки: шкірний покрив пошкоджується; людина часто хоче спати; мова має білий відтінок; поганий настрій переважає і людина навіть впадає у депресивний стан; м'язи можуть бути ослабленими; при здачі аналізів у хворого виявляється високий рівень холестерину та глюкози в крові; розвивається анемія; у хворого може знизитися апетит і з'явитися нудота; волосся починає тьмяніти, втрачає здоровий вигляд, ріст сповільнюється. 

Немає коментарів :

Дописати коментар