Чому не варто занадто довго дивитися на екран: 7 вагомих причин

В наші дні відволіктися від екрану може бути дійсно непросто. Люди працюють за комп'ютерами, розслабляються перед телевізором і отримують інформацію за допомогою телефонів, і у кожного з цих пристроїв є екран. Стався серйозний прорив в технологіях, але, як це часто буває, це одночасно і удача і прокляття. З одного боку, екрани допомагають нам у житті. З іншого, вони негативно впливають на здоров'я. Є навіть доказ, що гаджети можуть впливати на мозок, особливо у дітей. Якщо ви проводите за екраном занадто багато часу, ваше тіло стикається з «екранною втомою». Давайте вивчимо термін докладніше і розглянемо причини, при яких варто відмовитися від гаджетів хоча б ненадовго.

Екранна втома 

Проблема також відома як синдром комп'ютерного зору, і вона дуже поширена. Насправді це група розладів, що виявляються через те, що очі рухаються по одній і тій же траєкторії, фокусуючись на екрані. Це негативно впливає на зір і вражає мільйони людей, які працюють за комп'ютером. Ефект може викликати будь-екран, серед найбільш частих причин розладів — смартфони і ноутбуки. Так з приводу яких причин варто частіше відволікатися від екранів? 

Причина перша: труднощі із зором 

Втома починається з очей, саме це — перша причина бити тривогу. Після декількох годин перед екраном ви помічаєте, що зорові образи стають розмитими і що особливо погано ви бачите вдалину, навіть якщо у вас контактні лінзи чи окуляри. Це відчуття не постійне, але втома може накопичуватися, і тоді відновитися буде важче.

Причина друга: роздвоєний зір 

Якщо предмети починають двоїтися, вам варто задуматися про здоров'я очей. Це ознака того, що очі не можуть фокусуватися як слід. Коли очі весь час спрямовані на екран, напружуються невеликі м'язи, які з часом втрачають контроль і не дозволяють сфокусуватися на чомусь конкретному.

Причина третя: очі, які наливаються кров'ю 

Це досить лякаюче переживання — піднімаєш очі від комп'ютера, помічаєш дзеркало і бачиш, що в одному оці тріснула кровоносна судинка. Це не є серйозною проблемою, але це підстава для того, щоб дати очам відпочити. Якщо ви не відвернетеся від екрану, ситуація буде повторюватися і повторюватися, що може призвести до ускладнень. 

Причина четверта: неконтрольований свербіж 

Якщо ви довго дивитесь на екран, ваші очі висихають і втрачають рівень вологи. Проблема не в свербінні, а бажанні почухати очі і позбутися подразнення. Терти очі дуже небезпечно, так як це може призводити до інфекцій і навіть втрати зору.

Причина п'ята: біль в шиї 

Якщо ви багато часу проводите, нахиливши голову до екрану смартфона, ця проблема напевно вам знайома. Фокусуючись на екрані, ви тримаєте шию в незручному положенні, яке викликає скутість м'язів і може призводити до виникнення болю. Існує навіть термін «смс-шия», що описує нахил шиї під час постійного перегляду повідомлень на екрані.

Причина шоста: біль у хребті

Біль у спині переслідує багатьох, але особливо часто він з'являється після сидіння перед комп'ютером. Багато людей горбляться і навіть не помічають цього, тим часом зігнута спина може сильно від цього страждати. Це призводить до серйозних проблем з хребтом.

Причина сьома: різкий головний біль 

Якщо у вас ніколи не було мігрені, вам важко уявити силу цього болю. Тим не менше, якщо ви часто дивитеся на екран, незабаром ви будете знайомі з цим відчуттям. Особливо часто головний біль виникає у людей старшого віку. Якщо починає боліти голова, намагайтеся не дивитися на екран довше двадцяти хвилин. 

Немає коментарів :

Дописати коментар