Як лікувати застуду при вагітності (3 триместр)? Лікування в домашніх умовах народними засобами

Проміжок часу, коли жінка носить під серцем свого малюка, є дуже хвилюючим і відповідальним. Адже від того, як протікатиме вагітність, залежить здоров'я і подальший розвиток новонародженої дитини. У більшості випадків все проходить гладко. Однак багато майбутніх матусь стикаються з вірусними і бактеріальними захворюваннями хоча б один раз за весь термін.

Як лікувати застуду при вагітності?

3 триместр є більш безпечним в цьому плані, ніж перша частина терміну. Дана стаття розповість вам про основні способи медикаментозної корекції. Також ви зможете дізнатися, в чому полягає лікування застуди при вагітності в 3 триместрі народними засобами. Думка фахівців з цього приводу буде представлено вашій увазі нижче.

Застуда при вагітності (3 триместр). Як лікувати недугу?

Якщо ви зіткнулися з такою патологією, то варто звернутися до лікаря для отримання призначень. Гінекологи дуже не радять займатися самолікуванням. Це може призвести до розвитку таких наслідків, як багатоводдя або маловоддя, затримка внутрішньоутробного розвитку або навіть загибель плода. Чому ж виникає застуда при вагітності (3 триместр)? Як лікувати патологію - буде описано нижче.
Для початку варто сказати про причини розвитку інфекції. У період очікування дитини організм жінки стає більш вразливим. Відразу після запліднення імунний захист дещо знижується. Це відбувається для того, щоб плодове яйце не було відторгнуто організмом жінки. Даний стан зберігається на весь період виношування малюка. Вагітність у жінки триває в нормі 9-10 місяців. З цього можна зробити висновок, що якась частина даного терміну, так чи інакше, припадає на холодну пору року. Найбільш часто епідемії виникають в осінній і зимовий час. Майбутні мами входять до групи ризику. Адже цим жінкам не можна вводити вакцини, що попереджають зараження. Саме тому так часто виникає інфекція в період виношування дитини. Застуда під час вагітності (3 триместр) повинна обов'язково лікуватися. Не можна пускати процес на самоплин і не діяти.
Спосіб лікування залежить від характеру хвороби: бактерії або віруси? Перед тим як лікувати застуду при вагітності (3 триместр), необхідно відвідати лікаря і дізнатися про характер хвороби. Якщо це ураження вірусом, то препарати будуть одні. Бактеріальні інфекції лікуються зовсім іншими засобами. При цьому лікарі говорять про те, що при ураженні мікробами противірусні ліки практично не мають ніякої сили. Аналогічно працюють і антибіотики. Вони абсолютно не можуть впоратися з вірусною патологією. Найчастіше майбутні мами неправильно ставлять собі діагноз і проводять невірне лікування. Також багато представниць слабкої статі, які знаходяться в «стані вагітності», намагаються застосовувати народні засоби лікування. Можливо, в якійсь мірі це правильно. Однак багато рецептів народної медицини необхідно використовувати з особливою обережністю. Так, деякі трави протипоказані майбутнім мамам через те, що можуть викликати мимовільний аборт. Розглянемо основні засоби, які допоможуть в лікуванні застуди при вагітності (3 триместр).
Імуномодулюючі засоби. У перші дві третини терміну лікарі не рекомендують використовувати засоби для підвищення імунітету. Однак в останньому триместрі застосування таких фармпрепаратів можливе. Варто нагадати, що при цьому завжди необхідно враховувати ризик, якому може піддаватися малюк. Він зіставляється з користю, яку отримає майбутня мама. Серед імуномодулюючих препаратів можна виділити засоби, що містять у своєму складі інтерферон. Дана речовина в нормі виробляється в людини під час хвороби. Саме тому медики говорять про безпеку таких складників ліків. До імуномодулюючою препаратів можна віднести свічки ректальні «Віферон» і «Кіпферон», супозиторії вагінальні «Генферон». Також є ліки у вигляді таблеток, наприклад, «Анаферон», «Циклоферон». До цієї ж групи відносяться засоби на основі гелю або у вигляді мазей - «Інфагель», «Віферон». Не можна забувати і про краплі для носа - «Інтерферон». Всі препарати повинні використовуватися строго по інструкції і у вказаному дозуванні. Вони провокують імунну відповідь організму, допомагаючи йому самостійно впоратися з інфекцією.
Противірусні препарати. Як лікувати застуду при вагітності (3 триместр), якщо вона викликана вірусом? Найдієвішими препаратами будуть противірусні ліки. До таких можна віднести «Кагоцел», «Цитовір», «Ергоферон» і т. д. Вони протипоказані для прийому в першому періоді вагітності. Проте в третьому триместрі можуть прийматися за призначенням лікаря. Якщо ви хочете себе грунтовно убезпечити, то можна використовувати «Оцілококцінум». Цей препарат відноситься до гомеопатичних засобів. Його складові натуральні і не можуть нанести шкоди жінці та її майбутньому малюку навіть на самому початку вагітності. Варто відзначити, що препарат необхідно використовувати відповідно до інструкції. Фармсередник не приймається більше трьох днів. Ніколи не порушуйте дану заборону без рекомендації лікаря.

Усуньте нежить

Як лікувати застуду при вагітності? 3 триместр - це такий термін, коли дуже небезпечно використовувати судинозвужувальні краплі для носових пазух. Однак хвороба часто супроводжується закладеністю носа. При цьому у майбутньої мами порушується дихання. Результатом такого симптому може стати гіпоксія плоду. Малюк не отримує достатньо кисню і це дуже небезпечно. Як же звільнити ніс? Лікарі рекомендують використовувати сольові компоненти для промивання. Як всім відомо, сіль притягує рідину. При закладеності носа тканини розбухають і переповнюються слизистою субстанцією. Використання сольових розчинів допомагає не тільки зняти набряк, але і звільнити носові проходи від бактерій, слизу і грибкових уражень. Серед таких препаратів можна виділити «Аквамаріс», «Аквалор», звичайний фізрозчин. Також ви можете самостійно провести сольове лікування. Куплені препарати необхідно використовувати по інструкції. Засіб ж домашнього приготування нешкідливий, він вводиться в кожну ніздрю по декілька крапель. Після цього необхідно ретельно висякатися. Лікування застуди в 3 триместрі має супроводжуватися застосуванням лікувальних крапель для носа. До таких можна віднести краплі і спрей «Піносол». Даний засіб зроблено з натуральних трав і масел. Саме тому воно може застосовуватися впродовж всього терміну виношування дитини. Також часто використовуються препарати «Деринат» і «ІРС-19». Вони є противірусними, а також надають імуномодулюючу дію. Якщо слизова оболонка носа уражена бактеріями (так буває при гаймориті), то можна використовувати тампони з маззю «Левомеколь» або препарат «Біопарокс».

Позбавтеся від болю в горлі

У вас виникла застуда при вагітності (3 триместр)? Чим лікувати горло? Болючі відчуття при ковтанні можуть приносити чимало проблем. Часто майбутня мама через них відмовляється від прийому їжі. Це веде до того, що малюк недоотримує деяких поживних речовин. Лікування болю в горлі може проводитися спреями, капсулами для розсмоктування або засобами для змазування слизової оболонки. До популярних препаратів для розпилення можна віднести «Тантум Верде». При бактеріальній формі хвороби можна використовувати «Біопарокс». Також дозволено обробляти ротову порожнину і мигдалики засобом «Хлорофіліпт», «Люголь», «Мірамістин». Дуже ефективним і дозволеним препаратом є таблетки «Лісобакт». Такі ліки боряться не тільки з болем, але і усувають запалення.

Чи лікувати кашель?

Якщо у вас з'явився кашель, то препарати для його усунення можуть бути наступні: «Гербіон» (існує для сухого і вологого кашлю), «Амбробене», «Лазолван» і т. д. Деякі ліки з перерахованих протипоказані при вагітності. Що ж робити тоді? Використовуйте інгалятор. Цей прилад перетворює препарати в частинки найдрібнішої пари. Її необхідно вдихати. Кашель після такої корекції проходить вже через кілька днів. Варто відзначити, що інгаляції можна проводити з використанням мінералки або звичайного фізрозчину. Лікувати такий симптом необхідно обов'язково. Це пояснюється тим, що під час кашлю виникає мимовільне напруження передньої черевної стінки. Дана обставина може спровокувати передчасне скорочення дітородного органу і викликати переривання вагітності.

Збийте температуру - уникнете лихоманки

Третій триместр - це такий термін, на якому протипоказані деякі жарознижуючі засоби. Так, з 12 по 24 тиждень підвищення температури і больові відчуття ви можете усунути засобами, що містять ібупрофен. В останній третині вагітності цей компонент строго протипоказаний. Саме тому перед тим, як прийняти той чи інший засіб, потрібно відвідати лікаря. Збивати температуру краще звичайним і всім доступним засобом під назвою «Парацетамол». Ви можете прийняти таблетку в дозі 125, 325 і 500 міліграм. Також часто майбутні мами використовують свічки «Цефекон» з дозуванням 100 міліграм. Цей дитячий препарат, дозволений до використання під час вагітності. Пам'ятайте, що жарознижуючі компоненти потрібно приймати вже тоді, коли на термометрі з'явиться цифра 37,5. Подальше підвищення температури може призвести до плачевних наслідків.

Необхідність антибіотиків під час вагітності

Відгуки лікарів говорять про те, що іноді можуть знадобитися протимікробні препарати. Показання до їх використання будуть наступні:
  • підвищення температури тіла більше п'яти діб;
  • поява густого зеленої слизу, виділень з носа;
  • поява гною при кашлі;
  • хрипи в бронхах при прослуховуванні стетоскопом;
  • білі гнійні виразки в ротовій порожнині і на мигдаликах.
Під час вагітності найбезпечнішим антибактеріальним засобом є препарат на основі амоксициліну. До таких можна віднести «Амоксиклав», «Флемоксин», «Флемоклав» і так далі. Не забувайте про те, що аналогічні засоби містять додаткові компоненти, які можуть бути небезпечні для вашої майбутньої дитини. Антибіотики не варто приймати безпосередньо перед пологами. Якщо жінка захворіла в кінці вагітності, то схему лікування лікар вибирає індивідуально. Стандартна терапія антибіотиками проводиться від трьох до семи діб.

Прийом вітамінів

Практично кожна вагітна жінка приймає вітамінні комплекси. Однак у період хвороби цього буває недостатньо. Майбутній мамі в цей момент необхідна додаткова доза вітаміну С. Ви можете придбати препарат «Аскорутин» і пити його по інструкції. Також є наступний варіант: купіть звичайну аскорбінову кислоту. Вона може бути у вигляді жовтих драже або круглих великих таблеток. Приймайте цей вітамін щодня. Добова норма становить 1 грам. При цьому необхідно стежити за виникненням реакції. При появі алергії терміново зверніться до лікаря, зупинивши лікування.

Застуда при вагітності (3 триместр): лікування народними засобами

Багато жінок вибирають саме цей спосіб для корекції. Вони вважають, що лікарські препарати можуть нашкодити малюкові. Однак бабусині рецепти можуть виявитися не менш небезпечними. Отже, якщо виникла застуда при вагітності (3 триместр), як лікувати народними засобами? Розглянемо кілька популярних і дієвих рецептів.

Заварювання чаїв

Пийте теплі відвари. Серед дієвих можна виділити імбирний. Для його приготування подрібніть корінь імбиру і залийте окропом. Цей засіб підвищує імунний захист організму і бореться з мікробами. Також велику популярність має малиновий чай. Цей засіб знижує температуру тіла і виводить токсини з організму. Варто сказати, що велика кількість гарячого малинового відвару може викликати передчасні перейми. Трав'яні чаї (ромашка, чебрець, м'ята) мають протизапальну дію. Їх вживання сприятливо впливає на горло. Також можна пити трав'яний чай з додавання меду або лимона.

Прогрівання

При вагітності категорично не можна парити ноги і грітися в лазні. Це може спровокувати початок родової діяльності. Однак іноді лікарі призначають гірчичники. Кілька разів подумайте перед тим, як застосовувати такі народні засоби. Дуже добре при застуді допомагає домашня інгаляція. Для цього відваріть картоплю і поставте каструлю на табуретку. Накрийте ковдрою і подихайте парою. Після цього бажано випити гарячий чай і лягти в ліжко.

Ніс і горло

Щоб вилікувати застуду в третьому триместрі вагітності, можна використовувати цибулю. Видавіть сік ріпчастого овоча і змішайте його з декількома краплями оливкової олії. Дайте суміші постояти кілька годин. Після цього закапуйте по одній краплі в кожну ніздрю тричі на добу. Часник також є природним антибіотиком. Ви, звичайно, можете додавати його в страви. Проте більший ефект буде тоді, коли ви скористаєтесь сирим коренеплодом.

Пиття

Під час хвороби в організмі майбутньої мами розвивається інтоксикація. Шкідливі речовини необхідно виводити. Допоможе зробити це звичайна вода. Пийте не менше двох літрів рідини. При цьому не можна враховувати чаї, відвари, супи та інші рідкі продукти. Пам'ятайте, що якщо обмеження випитої рідини рекомендовано лікарем, то не варто порушувати цю заборону. Для початку проконсультуйтеся з вашим гінекологом або терапевтом. 

Немає коментарів :

Дописати коментар