Вроджений вивих стегна у дитини, як зарадити?

Вроджений вивих стегна зазвичай розвивається після народження дитини, а особливо в період до 1-го року. Рідкістю є встановлення такого діагнозу в пологовому будинку. Частіше хворіють дівчатка (в 3-5 разів). Бувають варіанти як однобічних так і двобічних вивихів.
У виникненні хвороби не можна чітко виокремити якогось одного причинного чинника. Зазвичай впливають кілька причин, а зокрема генетична схильність, внутрішньоутробна інфекція, вплив екологічних факторів.
Розвиток вродженого вивиху стегна відбувається поетапно і при відсутності лікування спричинює серйозні ускладнення з боку всього апарату опори і руху.
Спочатку розвивається проміжний стан – дисплазія кульшового суглоба. Її важко розпізнати оскільки майже немає ніяких клінічних проявів. Зазвичай цей стан діагностується педіатром під час профогляду.
Для класичної картини вродженого вивиху стегна характерні специфічні симптоми. Найбільш вірогідним з них є симптом клацання при розведені стегон, який можна легко виявити самому. При розведенні зігнутих стегон до певного кута (80-90°) під пальцями рук, які знаходяться в проекції головок стегнових кісток відчувається характерний звук і зісковзування. Значно рідше у таких дітей спостерігається асиметрія сідничних складок, візуально різна довжина ніг, неможливість відведення ніжки в сторону до кута 80-90°.
Для підтвердження діагнозу використовують ультразвукове обстеження кульшових суглобів, а також рентгенографію (після 3-х місячного віку).Щодо лікування, то тут необхідно діяти чим швидше. Перш за все проводиться консервативне лікування, яке полягає в призначенні спеціальних ортопедичних пристосувань (стремена Павлика, подушка Фрейка), ЛФК, проведення курсу масажу. Гарним профілактичним заходом є широке пеленання дитини. Вказані заходи проводяться до 3-х річного віку. При відсутності ефекту доводиться лікуватися хірургічно. Операція полягає в розтинанні кістки і її правильній корекції відносно кульшової западини. Для закріплення ефекту в подальшому виконується ЛФК.
При неправильному лікуванні вродженого вивиху стегна відбувається деформація кульшового суглоба з розвитком артриту, який в подальшому переходить в деформуючий артроз.

Немає коментарів :

Дописати коментар