Ознаки проблем зі щитовидною залозою

Щитовидна залоза виробляє йодовмісні гормони, необхідні для обмінних процесів і активності головного мозку. Вона має форму метелика і розташована безпосередньо під гортанню. Людина може не здогадуватися про те, що у неї є проблеми з виробленням гормонів щитовидної залози, адже симптоми цього явища часто розмиті. Якщо ж ви помітили відразу кілька з перерахованих нижче ознак, радимо звернутися до ендокринолога для обстеження. Простий аналіз крові покаже рівень йодовмісних гормонів. 

Проблеми зі сном 

Раніше ви завжди добре спали, але в якийсь момент раптово все змінилося. Тепер безсоння стало вашим постійним супутником. Це може бути одним із сигналів проблем ендокринної системи. Іноді щитовидна залоза виробляє занадто багато гормонів Т3 і Т4 (трийодтироніну і тироксину). Ці речовини подразнюють центральну нервову систему, що, в свою чергу, призводить до безсоння. Але у цієї проблеми є і зворотна сторона. Коли людина після пробудження відчуває втому, занепад сил або затримується в ліжку довше звичайного, це може свідчити про недостатнє вироблення йодовмісних гормонів. 

Раптові напади тривожності 

Ми вже знаємо, що надлишкове вироблення гормонів впливає на нервову систему. Саме тому у людини абсолютно раптово можуть проявлятися ознаки, що свідчать про психологічні проблеми. Наприклад, ви ніколи не страждали від нападів панічних атак. Але тепер помічаєте, що не контролюєте свої емоції. Ви постійно турбуєтесь за те, чого б не зробити лишнього. Цей стан може вказувати на гіперактивність щитовидної залози. 

Зміни в травленні 

Часті закрепи також можуть вказувати на проблеми в роботі ендокринної системи. Гормони щитовидної залози мають певний вплив на роботу шлунково-кишкового тракту. Недостатнє вироблення гормонів призводить до закрепів, а їх надлишок створює зворотний ефект. 

Стоншене волосся 

Наступна ознака має зовнішній прояв. Збій в ендокринній системі може викликати витончення волосся на голові і на бровах. Зниження функції і гіперактивність щитовидної залози призводять до збоїв циклу зростання волосяних цибулин. 

Часта пітливість 

Надмірна пітливість, особливо в стані спокою, є загальною ознакою гіперфункції щитовидної залози. Цей орган регулює вироблення енергії в організмі. Підвищений рівень гормонів сприяє посиленому метаболізму. У свою чергу, прискорений обмін речовин і приводить до регулярного потовиділення. 

Незрозуміле збільшення ваги 

Ви помітили, що колишня улюблені джинси прилягають до тіла щільніше. Дивно, але збільшення маси тіла ніяк не пов'язане зі зміною способу життя. Ви регулярно виходьте на пробіжки або прогулянки і не зраджуєте звичкам харчування. Причина раптового збільшення ваги може критися в нестачі йодовмісних гормонів. Це уповільнює метаболізм і змушує тіло спалювати калорії повільніше. 

Постійний голод 

Неважко здогадатися, що при підвищеному виробленні тироксину спостерігається зворотний ефект. Людина може стрімко худнути, забувши про активність і вживаючи в їжу все, що заманеться. Іноді люди відзначають почуття непереборного голоду, а гастрономічні надмірності не відкладаються ні на животі, ні на боках. 

Затуманення мозку 

Коли щитовидна залоза не працює належним чином, це впливає на функції головного мозку. Знижена активність ендокринної системи дає відчуття затуманення розуму. Деякі пацієнти на прийомі у ендокринолога повідомляють про короткострокову втрати пам'яті. Так часто буває: людина тільки що хотів розповісти своїм друзям про щось цікаве, але в лічені секунди забуває про це. 

Занадто багато енергії 

Цей стан можна порівняти з підвищеним сплеском адреналіну або вживанням п'яти чашок кави. Невмотивований прилив енергії наводить на певні думки. Це може бути пов'язано з перевантаженістю тіла йодовмісними гормонами. Продукти щитовидної залози, вироблені в надлишку, прискорюють більшість процесів в організмі. Наприклад, в стані спокою ви можете раптово відчути сильне серцебиття, при цьому кров'яний тиск залишається в нормі. 

Щоденна тяга до денного сну 

І знову ми бачимо зворотний ефект. Денна втома і постійна тяга до денного сну також може вказувати на проблеми в ендокринній системі. Але тепер вони пов'язані з недостатнім виробленням гормонів. Таким чином, організм змушений зберігати запаси енергії і занурюватися в щоденну сплячку. Тіло потребує додаткового сплеску важливих хімічних речовин. 

Перебої в менструальних циклах 

Цей прихований симптом може ввести в оману представниць прекрасної половини людства. Вони легко можуть сплутати зміни в характері менструальних циклів зі швидким настанням менопаузи. У цьому випадку важливо вести календар. Якщо менструальний цикл розтягується, а виділення при місячних стають рясними, тривалими, що включають в себе згустки крові, це може бути пов'язано з надлишком гормонів. Якщо цикли стають коротшими, а виділення нетривалими і мізерними, тут причина діаметрально протилежна. 

Безпліддя або викидень 

Жінки, що мають труднощі з зачаттям, можуть пройти не одне обстеження, перш ніж виявити проблему. Якщо в сімейній історії не було безплідних родичок або випадків з викиднями на ранніх стадіях вагітності, в першу чергу, лікарі радять обстежувати функції щитовидної залози. Низький рівень гормонів впливає на овуляцію і це може призвести до безпліддя або викиднів. В цьому випадку показані гормональні додатки. 

Затримка розвитку у дітей 

Мало хто з батьків звертає увагу на тихі симптоми, які свідчать про перебої роботи ендокринної системи у дітей. Малюкам важко висловити словами свої думки, тому за ними потрібно постійне спостереження. Коли дитина починає відставати від своїх однолітків за показниками росту і ваги, коли вона вередує і скаржиться на болі в ділянці м'язів, коли вчителі вказують на відсутність уваги і зосередженості на уроках, у вас є всі підстави звернутися до ендокринолога.

Немає коментарів :

Дописати коментар