Операції на нирках

Нефропексія полягає в фіксації нирки до 12-го ребра. Відшаровану за Федоровим від паренхіми капсулу по всій дов­жині прошивають обвивним швом, а біля нижнього полюса шов проводять через кап­сулу, обшивають нею 12-те ребро і зав'язують.
За Ревоїром з латерального краю m. psoas формують клапоть, а його перифе­ричний кінець, пересічений на рівні безімен­ної лінії, проводять в утворений відшарова­ний тунель біля нижнього полюсу нирки, потім його обмотують довкола 12-го ребра і зно­ву фіксують до цього ж клаптя.
Нефротомія найчастіше здійснюється з поздовжнього розрізу по випуклому краю нирки з перетиснутою ніжкою. Після виконаної операції (видалення каменя чи стороннього тіла) зашивають ниркову паренхіму, зніма­ють затискач із ниркової ніжки. Краї рани щільно зіставляють і через всю товщу зшивають паренхі­му П-подібними швами. Іноді рану тампонують жировою чи м'язовою тканиною.
Пієлотомія:
а) задня, коли з доступу за Федоровим звільняють задню поверхню стінки миски, відшаровують жирову капсулу і в поздовжньому напрямку від краю миски до сечоводу розсікають миску і забирають камінь. Проводять ревізію миски, чашок і сечоводу зондом і зашивають миску, не захоп­люючи в шов слизової оболонки;
б) передня - поміж судинами розсікають передню стінку миски, забирають камінь і зашивають кетгутовим швом.
Пієлостомія має на меті відведення з миски сечі. Для цього мобілізують задню стінку миски, поміж двома швами розсікають всі її шари і в її просвіт вводять дренаж. Довкола трубки миску зашивають і фіксують швом.
Нефростомія. Кількома швами підшивають нирку до м'язів, по випуклому краю нирки, розсіка­ють її паренхіму до миски, а в отвір вставляють дренаж, який фіксують до фіброзної капсули і виводять через контрапертуру. Ідентичний дренаж залишають у навколонирковій клітковині.
Резекція нирки. Після мобілізації на судинну ніжку накладають судинний затискач не довше, як на 15 хвилин. Дистальніше лінії резекції розсікають по випуклому краю і відшаровують фіброзну капсу­лу нирки, клиноподібно висікають пошкоджену ниркову паренхіму без розкриття чашечок. Ослаблюючи затискачі на ніжні, проводять гемостаз. У випадку розкриття чашечки, її зашивають кетгутовим швом. Рану тампонують клаптем м'язової тканини і зашивають П-подібними швами.
Нефректомія. У виведеній в рану нирці мобілізують, перев'язують і пересікають сечовід на межі середньої і верхньої третини. Підтягуючи проксимальний кінець сечоводу, мобілізують судини ніжки від довколишніх тканин. Прошивають і перев'язують судинну ніжку або прошивають її УКЛ. Ложе нирки дренують через контрапертуру.
Операції при полікістозі - розкриття і випорожнення кіст у поєднанні з оментореваскуляризацією нирки, яку виводять у рану. Великі кісти висікають, розсікають парієтальну очеревину і пасмом великого чепця, підведеного до нирки, закривають наявний дефект, а дане місце дренують. Також виконують операцію Пителя.
Операції на нирковій артерії
Доступом із серединної лапаротомії чи торакофренолюмботомії від середньоаксілярної лінії і далі вперед пошарово розкривають заочеревинний простір. Тоді виконують торакотомію в 10-му міжребер'ї і френотомію з пересіканням медіальної ніжки діафрагми, що дозволяє мобілізувати нижньогрудний і верхній абдомінальний відділ аорті з її гілками. Справа додатково мобілізують нижню порожнисту вену, що закриває ниркову артерію.
Ендартеректомія. Виключають із кровообігу ниркову артерію, над атероматозною бляшкою роз­сікають її стінку і беруть на тримачі. Згадану бляшку видаляють разом з інтимою і тром­бом. Одним-двома швами до стінки артерії фіксують дистальний відрізок інтими, рану закривають латкою із аутовени або лавсану.
При поширеному ураженні артерії висікають місце звуження з анастомозуванням кінець у кінець. При значних дефектах здійснюють обхідне шунтування або спленоренальний анастомоз. Мобілізовану селезінкову артерію перев'язують і пересікають та накладають терміно-латеральний анастомоз. Селезінку при цьому видаляти не обов'язково.

Немає коментарів :

Дописати коментар