Як тримати запах з рота під контролем: 11 способів

Немає нічого гірше, ніж розмовляти з людиною в інтимній обстановці, а потім відчути непр запах. З іншого боку, якщо ви усвідомлюєте, що запах виходить з вашого власного рота, це ставить вас в незручну ситуацію. Тепер всі ваші думки спрямовані на те, щоб не наблизитися до співрозмовника на критичну відстань. В іншому випадку ваша репутація сильно постраждає. Ви намагаєтеся прикривати рот долонею і дихайте в бік. Ви забуваєте про усмішку і в якийсь момент зовсім перестаєте розмовляти. Неприємний запах з рота робить людину сором'язливою і боязкою. На щастя, існують способи, які допоможуть виправити цю прикрість.
Найчастіше ця проблема пов'язана з недостатньою гігієною. І мова тут йде не тільки про чищення зубів двічі на день. Коли протягом дня ви приймаєте їжу, у вас немає можливості бігти у ванну і користуватися щіткою. Шматочки їжі, що застрягли між зубами і під впливом бактерій починають гниття. 
Зубочистки і жувальні гумки можуть стати слабкою втіхою. Для того щоб повністю видалити залишки їжі, існує перевірений засіб. Мова йде про зубну нитку. Якщо після того, як всі необхідні гігієнічні процедури виконані, стійкий запах з рота все ж зберігається, ймовірно, у вас існують серйозні проблеми зі здоров'ям: рефлюкс, інфекції легенів, хвороби печінки і нирок або запалення мигдаликів.

Хрустка сира їжа

Існує простий спосіб швидко виправити становище. Мова йде про хрустку сиру їжу: яблука, моркву, капусту та інших тверді дари природи. Дуже добре усуває запах селера. Клітковина обволікає зуби при жуванні і прекрасно справляється з бактеріями і зубним нальотом.

Йогурт

Це може здатися несподіванкою, але домашній йогурт прекрасно бореться з нашою проблемою. Причина криється в пробіотичних культурах. Оскільки сморід у роті викликаний бактеріями, багато людей використовують рідину для полоскання, яка нейтралізує вплив маленьких загарбників. Однак це гігієнічний засіб має один великий недолік: він вбиває не тільки шкідливі, але і корисні бактерії. А ось продукти, що містять пробіотики, здатні покращувати мікрофлору ротової порожнини. Крім йогуртів зверніть увагу на квашену капусту і пасту місо. 

Пиття води

Немає нічого дивного в поганому запаху, коли ротова порожнина недостатньо зволожена. Пийте чисту воду як можна частіше. Це допоможе вам змити застряглі між зубами частинки їжі.

Жувальна гумка

Коли ви не впевнені в свіжості свого дихання, тримайте в кишені упаковку з жувальною гумкою. Якщо вам здається, що м'ятні пластини лише перебивають неприємний запах, то ви помиляєтеся. Насправді продукту під силу боротися з ростом хвороботворних бактерій. Секрет простий: жуйка допомагає виробляти більше слини.

Вживайте в їжу трави і спеції

Петрушці також під силу усунути неприємний запах. Є два простих способи використання цих прянощів. Ви можете жувати петрушку разом зі стеблом, а можете пропустити пучок зелені через соковижималку, щоб час від часу здійснювати освіжаючий ковток. Крім цього поширеного на наших кухнях продукту існує безліч інших трав і спецій, які так само добре справляються з роллю нейтралізаторів. 

Не пропускайте прийом їжі

Якщо вас чекає напружений день, деколи немає часу пообідати. Ви намагаєтеся не думати про їжу до вечора і сподіваєтеся на вечерю, який заповнить недолік енергії в подвійному розмірі. По-перше, це неправильний підхід для вашого травлення, а по-друге, ротова порожнина теж не буде вам вдячна за пропуск повноцінного прийому їжі. Якщо ви хочете, щоб дихання протягом дня залишалося свіжим, не забувайте пообідати. Як і питна вода, регулярне харчування не дозволяє ротовій порожнині пересохнути. Як відомо, сухе середовище сприяє росту бактерій в роті.

Чистка зубів за допомогою язика

Що робити, якщо ви їдете на важливу зустріч і застрягли в пробці? У вас під рукою немає ні жувальної гумки, ні води, ні соку петрушки. У цьому випадку пропонуємо вам позбутися від нальоту на зубах і яснах за допомогою язик. Енергійні рухи допоможуть витіснити бактерії.

Полоскання яблучним оцтом

Освіжити дихання допоможе яблучний оцет — універсальний продукт, який є на кухні в кожному будинку. Розчин для полоскання готують у таких пропорціях: одна столова ложка нефільтрованого яблучного оцту на склянку води. До речі, при бажанні це можна вживати як напій. Ефект буде однаковим. Продукт допомагає відновити кислотно-лужний баланс, що перешкоджає розвитку хвороботворних бактерій.

Харчова сода

Харчова сода є ще одною універсальною речовиною, що відновлює pH-баланс. Лужне середовище нейтралізує кислоту і бактерії розвиваються не так стрімко. Якщо ви збираєтеся використовувати цей продукт, візьміть на озброєння декілька простих рецептів. Змішайте половину чайної ложки соди в склянці теплої води і ретельно прополощіть рот. Також ви можете використовувати цей компонент в якості зубного порошку. 

Зубна паста з олією чайного дерева

Тримайте у ванній тюбик з олією чайного дерева. Додайте кілька крапель продукту при звичайному чищенні зубів прямо в пасту. У домашніх умовах ви можете приготувати рідину для полоскання. Для цього кілька крапель олії чайного, лимонного дерева і олії м'яти перцевої додайте до однієї склянки води.

Пийте чай

Чорний, зелений і трав'яні чаї (шавлія, м'ята, ромашка) також допомагають боротися з цією проблемою. У зеленому і чорному чаї є антиоксиданти, які перешкоджають росту бактерій. Пам'ятайте про те, що всі ці процедури будуть неефективними, якщо ви не відвідуєте стоматолога принаймні два рази на рік.

Немає коментарів :

Дописати коментар