Будьте обережні: 10 продуктів, які можуть погіршити вашу алергію

Ознакою настання весняно-літнього сезону є велика кількість фруктів і овочів на прилавках магазинів. Після холодної і довгої зими полуниця, вишня і абрикоси радують око. Фермери раді поставляти на кухні клієнтів свіжу зелень, яка вирощена в природних умовах. Але ще однією ознакою настання теплих днів є сезонна алергія. В одних тільки Сполучених Штатах Америки щорічно від цієї поширеної недуги страждають 45 мільйонів американців.
Алергічний риніт, або сінна лихоманка, виникає, коли імунна система реагує на мікроскопічні подразники, які знаходяться в навколишньому середовищі. Взимку це може бути шерсть тварин, пилові кліщі, навесні до них додається пилок дерев і чагарників. Імунна система ідентифікує всі ці частинки як чужорідне тіло, включаючи відповідний захисний механізм (чхання, нежить і кашель). Крім цього, у людей, які страждають від алергії, постійно сльозяться очі. Дослідники прийшли до висновку, що деякі продукти, хоч самі по собі не викликають алергічну реакцію, можуть погіршити стан пацієнта. Наприклад, білок в яблуках, селері і фундуку по своїй структурі дуже нагадують пилок берези, яка є основним сезонним подразником. На щастя, термічна обробка може вирішити всі проблеми. Тим не менш важливо знати, які продукти можуть стати "мовчазними" союзниками алергенів.

Яблука 

Всі ми знаємо, що «яблуко в день рятує нас від візиту до лікаря». Однак цей корисний плід може завдати шкоди ротовій порожнині людей, які страждають від алергії на пилок берези. Ефект виникає при вживанні сирих яблук, тому ви можете без побоювання їсти яблучний пиріг. 

Абрикоси

Абрикоси є одним з найулюбленіших весняно-літніх суперпродуктів. Але вони також є потужним подразником для людей, які страждають від алергії на пилок дерев. Прекрасною альтернативою на вашому столі стануть варення, джем і компот з абрикосів. 

Морква

Важко змиритися з тим фактом, що навіть здорова і улюблена з дитинства їжа також є забороненою, якщо мова йде про осіб, які страждають від сінної лихоманки. Сира морква посилює дискомфорт, який спричинюють нежить і свербіж в горлі. Єдиним вірним виходом є споживання помаранчевого овоча у вареному і запеченому вигляді в супах, овочевих рагу, вінегретах. 

Селера 

Цей корисний продукт дуже люблять ті люди, які звикли стежити за власною вагою. Можна з'їсти цілу гору селери і не поправитися ні на грам. Однак цей низькокалорійний овоч викликає аутоімунну відповідь у осіб з підвищеною чутливістю до березової пилку. 

Вишня 

Вишневий сезон в більш південних регіонах починається вже в середині весни і триває аж до кінця літа. На жаль, ці соковиті ягоди з кісточками можуть залишити після споживання дискомфорт у ротовій порожнині. Якщо у вас спостерігається алергічний риніт, вишня викличе подразнення рота і ясен, і навіть припухлість язика. 

Лісові горіхи (фундук) 

У вашому випадку небезпечні не тільки натуральні лісові горіхи, але і ароматизатор "фундук". Лікарі попереджають, що реакцію на горіхи не слід сприймати легковажно. Якщо ви відчуваєте свербіж, поколювання або припухлість у роті, негайно повідомте про це алерголога або імунолога. Як ми говорили раніше, структура білків фундука дуже схожа на березовий пилок. Організм може бути введений в оману, тому, ймовірно, знадобиться додатковий курс лікування. 

Ківі 

Ківі - це невеликий тропічний плід, який в наших краях можна знайти і взимку. Але загострення алергії після поїдання цього продукту спостерігається і у весняний період. Передбачувані симптоми: сильне подразнення горла і запалення слизової оболонки. Ймовірно, від споживання ківі навесні вам слід утриматися. 

Петрушка 

Ми всі любимо посипати рубаною зеленню супи, овочеві салати і навіть другі страви. Це абсолютно нешкідливо тільки в тому випадку, якщо у вас немає сінної лихоманки. Велика кількість сирої петрушки викликає запалення ротової порожнини. Тому перенесіть використання зелених добавок на літній час. 

Персики 

Білки, які містяться в кісточкових плодах, можуть викликати перехресну реакцію з алергенами пилку. Внаслідок цього в роті людини, що страждає від алергічного риніту, спостерігаються свербіж і поколювання. 

Червоне вино 

Як відомо, не всі алкогольні напої можуть вважатися шкідливими. Наприклад, червоне вино в помірних кількостях приносить безперечну користь здоров'ю (що підтверджують довгожителі Франції та Італії). Однак сульфіти, які містяться в напої, також можуть загострити алергічну реакцію. Одне з наукових досліджень показало, що жінки, які вживали 14 напоїв на тиждень, були в два рази більше схильні до закладеності носа в порівнянні з менш питущими учасницями експерименту.

Немає коментарів :

Дописати коментар