10 симптомів післяпологової депресії, які не можна ігнорувати

Народження дитини може бути одним з найщасливіших моментів в житті кожної матері. У деяких випадках досвід материнства пов'язаний зі стресом і постійною втомою, час від часу може навіть призводити до виснаження, але, як правило, більшість матерів адаптуються до своєї нової ролі без особливих труднощів. Однак інколи деякі переживають так звану післяпологову депресію. Хоча приблизно 13 відсотків матерів страждають від післяпологової депресії, вона часто не діагностується, так як жінки бояться відкрито говорити про свої почуття і переживання, часом думають, що вони погані мами, які не в змозі з усім цим впоратися і належним чином подбати про малюка. Післяпологова депресія може виникнути на тлі бурхливих гормональних змін, які відбуваються в організмі після пологів. Нижче наведено симптоми такого стану, які не слід ігнорувати. 

Ви сумуєте і постійно плачете 

Це може бути одним з найбільш очевидних симптомів післяпологової депресії. З появою дитини ви постійно плачете. Будь-яка дрібниця призводить до цього, і ви самі не знаєте, чому. Мало того що смуток і плач можуть бути пов'язані з гормональними змінами, вони також можуть бути викликані нестачею сну і повним виснаженням. Тим не менше, якщо вам здається, що ваша депресія занадто затягнулася, слід з кимось про це поговорити. 

Ви відчуваєте занепокоєння 

Деяка ступінь занепокоєння є нормальною для жінки, яка тільки народила, але багато дам, які страждають від післяпологової депресії, відчувають постійну тривогу. Іноді практично неможливо відрізнити нормальний рівень занепокоєння від тривоги, яка супроводжує становлення нової мами, тому багато хто не надають цьому значення, упускають цей момент. Якщо ви відчуваєте, що занепокоєння зашкалює, ви постійно перебуваєте в цьому стані, поговоріть зі своїм лікарем. 

Ви сердитесь 

Можливо, вам здається, що останнім часом вас все стало дратувати. Ви відчуваєте озлобленість, виникає бажання розкидати речі і кричати. Це теж може бути симптомом післяпологової депресії. В деяких формах депресії, включаючи післяпологову, допустимі раптові приступи гніву, які можуть призвести до почастішання серцебиття, пітливість, біль у грудях. Навіть самі прості дрібниці приводять вас до сказу. 

Страшні або нав'язливі думки 

Якщо вас коли-небудь відвідували думки про нанесення шкоди дитині, коли вона плаче, то це тривожний знак. Або, можливо, у вас були раптові думки просто зібратися і залишити свою сім'ю. Ці думки називаються нав'язливими, тому що вони є небажаними. Хоча це і може бути тривожним знаком, це не рідкість серед жінок, які переживають післяпологову депресію. В одному з досліджень жінки знаходилися в одному приміщенні з немовлям, яке плакало протягом десяти хвилин. 23,5 відсотка з них сказали, що у них виникали небажані думки завдати шкоди дитині (наприклад, накричати на плач немовляти). Нав'язливі думки в такому складному психічному стані не є рідкістю. 

Порожнеча в душі 

Може бути, що ви не плачете, не кричіть або вас не відвідують нав'язливі думки. Це все відбувається з тієї причини, що ви нічого не відчуваєте. Всередині у вас порожнеча. Ви можете відчувати себе самотньою, навіть якщо оточені людьми. Відчуття порожнечі, а також нездатність знайти радість чи задоволення в чому-небудь — це симптоми депресії, включаючи післяпологову її форму. Ця відсутність почуття може бути особливо тривожною для молодих матерів, які не відчувають зв'язку з дітьми. Таке відчуття є важливим фактором у діагностиці післяпологової депресії і це зовсім не означає, що ви погана мама. 

Ви не можете ясно мислити 

Коли ви були вагітні, можливо, ви відчували те, що в народі відоме як "вагітність мозку", коли ви забували і втрачали речі. Це було пов'язано із зменшенням кількості сірої речовини в певних зонах мозку. Проблема полягає в тому, що тепер, коли ви народили дитину, це стало ще гірше. Ви йдете кудись, і виникає таке відчуття, ніби ви знаходитесь в тумані, ваш мозок просто не працює. Треба сказати, що всі види пам'яті дуже страждають під час післяпологової депресії. Робоча пам'ять бере участь в обробці інформації, тому, коли вона ослаблена, це може призвести до того самого відчуття "знаходження в тумані" і ви не розумієте, що люди вам говорять. Короткочасне погіршення пам'яті настає тоді, коли ви не можете згадати, де що лежить, чи є у вас дитина, або ви забуваєте всі ваші плани та обов'язки. 

Ви не спите або спите занадто багато 

Ні для кого не секрет, що материнство — це постійні безсонні ночі, особливо якщо дитина хвора. Деякі жінки, проте, усвідомлюють, що вони не можуть спати навіть тоді, коли дитина спить, коли з нею все в повному порядку. Інші розуміють, що вони сплять увесь час і не в змозі виконувати всі свої справи, які вони мають зробити протягом дня. І неможливість спати, і занадто тривалий сон можуть бути симптомами депресії. Дуже важко відрізнити, що є нормальним, особливо якщо це ваша перша дитина. Якщо виникли проблеми зі сном, що спостерігаються більш ніж тиждень, варто обговорити цю проблему з вашим лікарем. 

Ви не їсте достатньо чи їсте весь час 

Ця ситуація нагадує ту, яка була описана вище. Відмова від їжі або переїдання пов'язане з депресією. Деякі жінки з післяпологовою депресією не їдять достатньо, вони настільки зайняті дитиною, що зовсім забувають про належне харчування, про збалансований раціон. Інші, навпаки, весь час їдять, так як потребують більшої кількості калорій, щоб годувати дитину грудним молоком. В принципі, обидві ситуації можуть говорити про норму. Хоча значна втрата ваги або її відчутне збільшення в післяпологовий період може бути ознакою того, що ваша ситуація не є нормальною. 

Ваш фізичний стан залишає бажати кращого 

Є певний період для фізичного відновлення після пологів. Але якщо це триває кілька місяців і ви все ще знаходите нові симптоми фізичного нездужання, вони можуть бути пов'язані з депресією. Деякі жінки відчувають головні болі, болі в спині, розлад шлунка і нудоту, коли вони мають справу з післяпологовою депресією. Хоча не кожен біль означає, що щось не так. Якщо ви постійно відчуваєте загальне нездужання або розлад шлунка, варто звернутися до лікаря. 

Необхідно з'ясувати, що допомагає 

Якщо вас періодично турбує один з перерахованих симптомів, це не є причиною для занепокоєння, але коли вони об'єднуються і турбують протягом тривалого періоду часу, ви можете скористатися можливістю поговорити з терапевтом або приєднатися до групи підтримки матерів. Деякі жінки, щоб допомогти собі впоратися зі своїми симптомами, вдаються до прийому медикаментів. Багато жінок справляються з післяпологовою депресією шляхом звернення за допомогою до фахівців. Коли ви здатні подбати про себе, тоді ви в змозі подбати і про тих, кого ви любите.

Немає коментарів :

Дописати коментар