Як повернути хороший зір? Топ-10 рекомендацій

Комп'ютери, телевізори, тексти документів - очі середньостатистичної людини отримують повноцінний відпочинок, тільки коли вона лягає спати. У зв'язку з цим хороший зір перетворюється на недосяжну мрію. Способи відновити його, не вдаючись до операції, все ж існують. Найпопулярніші з них описуються в цій статті.

Як повернути хороший зір?

Гімнастика

Така схема руху очей допоможе підсилити
окорухові м'язи і покращити зір
Нескладні вправи допоможуть активізувати кровопостачання очних тканин, подарувати тонус м'язам, зміцнити їх і позбавити від перевтоми. Якщо людина дійсно хоче мати хороший зір, час для гімнастики доведеться виділяти щодня.
Перша вправа починається з закритими очима. Повіки опускаються, людина поперемінно дивиться вправо-вліво. Після 20 повторів слід перейти до кругових рухів, постійно змінюючи напрямок. Через 20 кругів необхідно розкрити очі і направити зіниці до носа, відтворивши цю дію 10 разів.
Наступна вправа, метою якого є гарний зір, виконується біля вікна. Спочатку людина пильно роздивляється будь-який елемент, що знаходиться поряд, наприклад, пташку на гілці дерева. Потім перенаправляє погляд на віддалені предмети.
Третя вправа здійснюється із закритими очима. Потрібно «писати» носом в просторі, уявляючи собі його в якості олівця. Дозволяється малювати картини, ставити власний підпис і виконувати інші дії, що підкаже уява.

Практикуємо соляризацію

Соляризація - нещодавно винайдена Бейтсом методика, за допомогою якої досягається бажана норма зору, якщо вірити обіцянкам творця. Можна вибрати будь-яку з наведених нижче вправ або поєднувати їх для більшої ефективності. Обов'язкова умова - наявність сонячного світла. Оптимальний час для гімнастики - схід. Людина займає зручне положення, дивлячись на схід, концентрує очі на сонці. Основне завдання полягає в безвідривному спостереженні за збільшенням яскравого диска.
Ще одна приємна вправа - споглядання сонячних відблисків, що грають на воді. Для її виконання потрібний широкий водний простір - озеро, річка, море.

Пальмінг

Розробником пальмінга також став Вільям Бейтс, який оголосив методику результатом тривалих експериментів. Спеціальна гімнастика допоможе людям, у яких спостерігається короткозорість, косоокість. Вона не тільки забезпечує хороший зір, але і усуває напругу, що стало підсумком тривалої роботи за паперами або комп'ютером. Пальмінг можна практикувати в будь-якій зручній позі, яка здатна забезпечити повноцінне розслаблення кожної клітини тіла. Для отримання тепла долоні труться одна об одну, потім накладаються на очі. Їх щільне прилягання не потрібно, дозволяється злегка захопити ніс. Головне, щоб очі знаходилися під впливом тепла, яке повертає їм втрачену енергію. Поза підтримується протягом 5 хвилин, відтворюється щодня.

Приймаємо водні процедури

Основна ідея методу будується на контрасті, який забезпечується поперемінним впливом холодної та гарячої води. За рахунок нього активізується кровообіг в сітківці. Кращий час для водних процедур - ранок. Потрібно підготувати два шматки будь-якої тканини, занурити один у холодну воду, інший - в окріп. Спочатку на очі кладеться нагріта тканину, тримається дві хвилини. Потім її змінює остудженому тканина, яка також забирається пару хвилин потому.

Як відновити зір за допомогою крапель?

Людині, яку турбують проблеми з очима, неодмінно потрібно заглянути в аптеку. Краплі корисні як тим, у кого поганий чи хороший зір, так і для профілактики. Відомий і доступний з економічною позиції варіант - російський «Тауфон», дещо дорожче обійдеться бельгійський «Квінакс». Очні краплі допоможуть запустити порушені обмінні процеси, зупинити розвиток короткозорості чи далекозорості, поліпшити зір. У першу чергу на них повинні звернути увагу літні люди.

Окуляри-тренажери допоможуть

Це пристосування відмінно зарекомендувало себе як інструмент відновлення зору. Виглядає воно як пластмасовий друшляк, роль лінз виконують дірчасті плашки. Суть методу полягає в мимовільному скороченні діаметра зіниці. Тривалість тренувань - близько року. Перед початком занять варто перевірити зір, оскільки творці аксесуара обіцяють зростання його гостроти до 20-30%. Окуляри надягають десь на 10 хвилин, бажано повторювати цю дію до 4 разів на добу.

Які продукти покращують зір?

Кожному, кого хвилюють проблеми з очима, варто пильну увагу приділити власним раціону. Існують продукти, показані при погіршенні зору. У щотижневе меню неодмінно слід додати чорницю, що робить благотворний вплив на очі. Страву можна подавати на стіл у будь-якому вигляді, навіть змішувати з цукром. Джерелом корисного для зору каротину є морква, яка також обов'язково включається в раціон. Корисними виявляться шипшина, брусниця, журавлина, аїр.

Рецепти народної медицини

Вирішити проблему з очима допоможе не тільки спеціалізована клініка. Гарний зір людина може подарувати собі самостійно, звернувшись до випробуваних народних рецептів, які є досить простими у приготуванні. Для настою з петрушки необхідно 1 столову ложку листя. Продукт додається в склянку окропу, витримується 40 хвилин, ретельно проціджується, приймається двічі на день. Щоб домогтися помітних результатів, рекомендується на добу вживати не менше двох склянок.

Займаємося спортом

Якщо труднощі із зором ще не встигли набути глобального характеру, допоможе активний спосіб життя. При виборі виду спорту краще всього зупинитися на варіантах, що припускають постійне фокусування очей, що сприятиме їх тренуванню. Відмінним рішенням стануть баскетбол і футбол, можна віддати перевагу бадмінтону, тенісу.

Гігієна зору

Не можна читати при слабкому освітленні, лежачи і в транспорті, сидіти за комп'ютером довше години без перерви, забувати про спеціальні окулярах і регулярне очищення монітора. Зберегти функціональність цього важливого органу завжди легше, ніж відновити її. 

Немає коментарів :

Дописати коментар