Приховані симптоми діабету

Недавні дослідження показали, що 25% людей, які страждають від діабету другого типу, навіть не знають про свою хворобу. Якщо ви стикаєтеся з одним з цих непомітних симптомів, можливо, вам слід якомога швидше проконсультуватися з лікарем, щоб виключити хворобу. Діабет проявляється через широкий спектр ознак, але всі вони незначні і їх легко не помітити Лікарі відзначають, що ніхто не прокидається в один прекрасний день і не помічає, що щось сильно змінилося. Інтенсивність симптомів збільшується з часом. Багато людей навіть не підозрюють, що у них діабет в ранній або навіть стадії розвитку. Пам'ятайте, що ні у кого немає імунітету, здатного захистити від діабету. Чим довше ви не контролюєте свій стан, тим більшим стає ризик розвитку серцево-судинних захворювань, хвороб нирок, ампутації, сліпоти та інших серйозних ускладнень. 
Людям з фактором ризику рекомендується регулярно проходити перевірку. Якщо ви відчуваєте себе не дуже добре, поговоріть з лікарем про те, щоб здати кров, це допоможе продіагностувати захворювання. Завжди звертайте увагу навіть на незначні зміни в стані свого організму. Для початку познайомтеся з найбільш поширеними симптомами.

Ви частіше відвідуєте туалет 

Якщо у вас діабет, ваше тіло гірше справляється з переробкою продуктів з цукром, тому цукор залишається в крові. Організм позбавляється від нього за допомогою сечі. Якщо ви частіше, ніж раніше, ходите в туалет, можливо, це симптом розвитку діабету. Багато людей навіть не замислюються про те, як часто вони відвідують туалет. Коли їх запитує про це лікар, вони розуміють, що сечовипускання дійсно почастішало. Самим серйозним сигналом є необхідність вставати в туалет по ночах. Якщо це трапляється рідко, все в порядку, але якщо ви постійно прокидаєтеся вночі і страждаєте безсонням через позиви в туалет, можливо, вам варто задуматися про те, що у вас діабет. 

Вас мучить спрага 

Постійне сечовипускання призводить до того, що вас починає мучити спрага. Це досить поширений симптом діабету. При цьому багато людей жадібно п'ють соки, газовану воду або шоколадне молоко. Це призводить до того, що в крові підвищується рівень цукру, проблема загострюється. Навіть здоровій людині слід уникати напоїв з цукром і пити побільше звичайної води. Це дуже важливо, якщо ви хочете підтримувати організм в здоровому стані.

Ви скинули вагу 

Фактором ризику при діабеті є зайва вага, тому втрата кілограмів навряд чи здасться вам симптомом, хоча це так і є. Втрата ваги може бути пов'язана з підвищеним сечовипусканням, крім того, причина може бути в тому, що ви просто не засвоюєте калорії з цукру. Коли людина дізнається, що у неї діабет, і починає контролювати рівень цукру в крові, вона може навіть помітити набір ваги, але це нормально. Це говорить про те, що вам вдалося домогтися балансу в стані організму, так що не варто засмучуватися через такі зміни.

Ви відчуваєте голод і тремтіння кінцівок 

Для пацієнтів з діабетом поширеною проблемою є почуття голоду і різка тяга до вуглеводів. Якщо у вас підвищений рівень цукру в крові, організм насилу справляється з глюкозою. Коли ви з'їли щось, у чому міститься багато вуглеводів, ваш організм виробляє занадто багато інсуліну і рівень глюкози падає дуже різко. Ви відчуваєте тремтіння і хочете солодощів. Виходить замкнуте коло, який підриває ваше здоров'я все сильніше і сильніше, якщо ви не звертаєте уваги на свій стан. 

У вас постійне відчуття втоми 

Зрозуміло, час від часу все відчувають втому. Проте втома, яка ніколи не проходить, це серйозний симптом, на який потрібно звертати увагу. Нерідко все тому, що продукти, які ви вживаєте, не переробляються в організмі як слід і енергія просто не надходить в клітини. Ви не отримуєте палива, яке потрібно вашому організму, завжди відчуваєте втому і стомлення. У багатьох випадках з діабетом другого типу рівень глюкози може залишатися досить високим, тому симптоми будуть проявлятися повільно. Так чи інакше, хронічна втома - це дуже тривожна проблема, так що постарайтеся її не ігнорувати.

У вас перепади настрою 

Коли ви не контролюєте рівень цукру в крові, вам важко відчувати себе комфортно. В результаті у вас може псуватися характер. Насправді підвищений рівень цукру в крові може навіть викликати симптоми, схожі на депресію. Ви будете відчувати втому, вам не захочеться робити що-небудь, виходити на вулицю, вам буде хотітися тільки спати. Іноді є пацієнти, які лікуються від депресії, але полегшення відчувають тільки тоді, коли нормалізується рівень цукру в крові. Якщо ви помічаєте, що ваш настрій не піддається контролю і що ви постійно зривається на оточуючих, задумайтеся, чи немає у вас інших ознак діабету. Можливо, вам слід відвідати лікаря і провести діагностику.

У вас проблеми із зором 

Не варто відразу ж турбуватися, це може бути нешкідливий стан, яке ще не пов'язано з руйнуванням клітин в очах. На ранніх стадіях діабету очей просто не дуже добре фокусується, бо на сітківці накопичується глюкоза, що викликає деформацію очного яблука. Ви не осліпнете від діабету. Якщо ви стабілізуєте рівень цукру, через шість-вісім тижнів вам стане помітно краще і зір відновиться. Якщо ж ви будете ігнорувати свої результати, ви можете зіткнутися з незворотнім ефектом діабету, і зір буде вже не відновити. 

Ваші порізи і подряпини відновлюються повільніше 

Імунна система та процеси, які допомагають шкірі відновлюватися, сповільнюються, коли рівень цукру в крові занадто високий, тому ви можете помітити таку проблему. Звертайте увагу на стан своєї шкіри, тому що це досить важливий симптом.

У вас відчуття поколювання в ногах

Якщо у вас високий рівень цукру в крові, ви можете зіткнутися з ускладненнями ще до того, як у вас розвинеться діабет. Наприклад, початкова стадія хвороби може проявлятися через легке ушкодження нервів, що супроводжується відчуттям поколювання в ногах. Не ігноруйте постійне поколювання, зверніться до лікаря і здайте кров для оцінки рівня цукру. 

Ви частіше зустрічаєтеся з інфекціями і грибком 

Підвищений рівень цукру в сечі і в вагіні може призводити до розвитку грибкових та бактеріальних інфекцій. Якщо ваша сечостатева система постійно страждає, вам варто турбуватися. Обов'язково зверніться до лікаря, щоб пройти аналізи на діабет. Не випадково лікарі рекомендують жінкам з такими захворюваннями перевірятися на діабет.

Немає коментарів :

Дописати коментар