Препарат "Амоксиклав 1000": інструкція із застосування, аналоги, відгуки

Склад, форма та упаковка

Препарат «Амоксиклав» (1000 мг) містить в собі такі активні речовини, як калієва сіль клавуланової кислоти та амоксициліну тригідрат. В даний час він випускається в наступних формах:
  • таблетки, вкриті оболонкою-плівкою;
  • порошок для приготування суспензій;
  • ліофілізований порошок для ін'єкцій.
Таблетки «Амоксиклав» (1000 мг) упаковані в алюмінієві блістери і картонні пачки відповідно. Порошок для приготування суспензії можна придбати у флаконах з темного скла. Також до препарату додається мірна ложка. Що стосується ін'єкційної форми, то вона випускається у флаконах по 1,2 і 0,6 г, які поміщаються в картонні пачки.

Фармакологічні особливості Як діє медикамент «Амоксиклав»?

Інструкція, відгуки повідомляють, що поєднання клавуланової кислоти і амоксициліну унікальне у своєму роді. Амоксицилін викликає загибель бактерій, зв'язуючи їх поверхневі рецептори. Однак більшість мікроорганізмів навчилися руйнувати цю антибіотичну речовину за допомогою ферменту бета -лактамази. Активність даного ферменту здатна знижувати клавуланова кислота. Завдяки такому впливу, суспензія, розчин для ін'єкцій і таблетки «Амоксиклав» (1000 мг) використовуються для лікування багатьох інфекційних захворювань.

Властивості препарату

«Амоксиклав» (1000 мг) вбиває навіть ті штами бактерій, які вже проявили стійкість до амоксициліну. Розглянутий препарат має виражену бактерицидну і бактеріостатичну дію на всі види ехінококів, стрептококів і лістерій (крім метицилінорезистентних штамів). Також до цих ліків чутливі такі грамнегативні бактерії, як бруцела, бордетелли, гарднерелла, сальмонели, клебсієла, протей, моракселла, клостридіум, шигела та інші.

Фармакокінетика

Чи можна приймати препарат «Амоксиклав» (1000 мг) разом з їжею? Незалежно від їжі, даний медикамент добре всмоктується з кишечника. Його найбільша концентрація досягається вже по закінченні 60 хвилин. Він володіє високою швидкістю і об'ємом розподілу в організмі (в мигдаликах, легенях, синовіальній і плевральній рідинах, жировій та м'язовій тканинах, передміхуровій залозі, середньому вусі і пазухах носа). У материнське молоко даний препарат надходить у невеликих кількостях. Амоксицилін частково руйнується в організмі, а клавуланова кислота інтенсивно метаболізується. Виводиться медикамент допомогою нирок, а також легень і кишечника. Період його напіввиведення становить 90 хвилин.

Препарат «Амоксиклав»: від чого допомагає?

Розглянутий антибіотик призначається для терапії різних інфекційних захворювань:
  • дихальних шляхів (наприклад, хронічний або гострий синусит), запалення середнього вуха, заглоткового абсцесу, тонзилофарингіту, бронхіту, пневмонії та інших;
  • гінекологічних інфекцій (септичний аборт, ендометрит, сальпінгіт і т.д.);
  • сечовивідних шляхів (пієлонефрит, цистит, уретрит тощо);
  • інфекцій кісткової тканини;
  • інфекцій одонтогенних, при яких збудник потрапляє в тіло людини через порожнини в зубах;
  • статевих інфекцій (гонорея, шанкроїд);
  • інфекцій сполучної тканини;
  • запалення жовчних шляхів (наприклад, холецистит, холангіт);
  • інфекцій шкірних покривів, а також м'яких тканин (флегмона, укуси, ранова інфекція).

Протипоказання до застосування

Лікування цим засобом не здійснюють при порушеній роботі печінки та жовтяниці (холестатичній), а також при підвищеній чутливості до речовин препарату або ж до всіх пеніцилінів. Даний препарат з особливою обережністю призначають при наявності алергії на цефалоспорини, недостатності функцій печінки, псевдомембранозного коліту і важких дисфункцій нирок. У пацієнтів з лімфолейкозом або мононуклеозом, яким був виписаний ампіцилін, може проявлятися еритематозна висипка. При такій реакції прийом антибіотика слід відмінити.

Препарат «Амоксиклав»: дози і способи застосування

Препарат «Амоксиклав» може призначатися пацієнтам по-різному. Спосіб його застосування залежить від ваги і віку хворого, стану печінки і нирок, а також тяжкості інфекції. Найбільш оптимальним часом для використання цих ліків є початок прийому їжі. Тривалість терапії даним препаратом становить 6-14 днів. Застосовувати медикамент довше зазначеного терміну забороняється. Дітям, які не досягли 12-річного віку, антибіотик призначають з розрахунку 40 мг на кг ваги на добу. Підліткам, чия вага складає більше 40 кг, лікарський засіб дають у тому ж дозуванні, що і дорослим. Дорослим людям таблетки 375 мг призначають кожні 8 годин, а препарат 625 мг - кожні 12. При тяжких інфекціях пацієнту рекомендують приймати медикамент у дозі 625 мг (кожні 8 годин) або 1000 мг (кожні 12 годин). Медики підкреслюють, що таблетки «Амоксиклав» можуть відрізнятися за кількістю діючих компонентів. Тому слід мати на увазі, що забороняється замінювати дозу 625 мг двома дозами 375 мг. Для терапії одонтогенних інфекцій застосовують наступну схему: препарат в дозуванні 375 мг призначають кожні 8 годин, а в дозі 625 мг - кожні 12. Якщо потрібно прийняти ліки пацієнтам із захворюваннями нирок, то обов'язково враховують вміст креатиніну в сечі. У людей з патологіями печінки слід проводити постійний контроль її роботи.

Як слід давати препарат «Амоксиклав» маленьким дітям?

Суспензія, ціна якої не дуже висока, призначається малюкам до 3 місяців. Доза цих ліків визначається за допомогою мірної ложки або піпетки. На кожен кілограм ваги дитини має припадати 30 мг амоксициліну. Приймати медикамент слід двічі на добу. Для дітей старше 3 місяців при середньому та легкому ступені захворювання препарат призначають з розрахунку 20 мг на кожний кілограм ваги.

Як при тяжких інфекціях застосовувати «Амоксиклав»?

Суспензію для дітей призначають з розрахунку 40 мг на кілограм ваги. Така ж доза використовується і для лікування глибоких інфекцій (наприклад, при запаленні середнього вуха, бронхіті, синуситі, запаленні легенів і т.д.). Максимальна добова доза амоксициліну дітям становить 45 мг/кг, а дорослим - 6 грам. Що стосується клавуланової кислоти, то її можна приймати в день не більше 10 мг/кг дітям і 600 мг дорослим.

Побічні дії

Як правило, препарат «Амоксиклав» переноситься досить добре. Хоча в деяких випадках побічні ефекти виникають в осіб похилого віку і тих пацієнтів, хто приймає препарат впродовж тривалого часу. Найчастіше небажані реакції проявляються під час або ж після завершення терапії. Хоча іноді їх розвиток спостерігається і після декількох тижнів після лікування:
  • діарея, метеоризм, нудота, глосит, блювання, псевдомембранозний коліт, диспепсія, стоматит зміна кольору язика, гастрит, ентероколіт;
  • анемія (гемолітична), агранулоцитоз, еозинофілія, зменшення кількості тромбоцитів і лейкоцитів;
  • запаморочення, головний біль, неадекватна поведінка, ажитація, безсоння, гіперактивність, судоми;
  • збільшення показники печінкових проб, безсимптомне підвищення активності АсАТ, ЩФ і АлАТ, а також рівня білірубіну в крові;
  • висип, мультиформна еритема, кропив'янка, ексфоліативний дерматит, ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз;
  • кров у сечі, інтерстиціальний нефрит;
  • кандидоз порожнини рота, лихоманка, кандидозний вагініт (при тривалому використанні препарату).

Сумісність з іншими ліками

Не бажано поєднувати «Амоксиклав» і непрямі антикоагулянти, так як це може посприяти збільшенню протромбінового часу. Розглянутий засіб посилює токсичність метотрексата. Взаємодія алопуринолу та амоксиклаву викликає ризик виникнення екзантеми. Забороняється призначати препарат разом з макролідами або тетрациклінами, а також з сульфаніламідами зважаючи на зниження його ефективності. Не можна поєднувати рифампіцин та амоксицилін, так як це препарати-антагоністи. Їх спільний прийом послаблює антибактеріальний ефект обох. Прийом розглянутого фармзасобу зменшує ефективність пероральних контрацептивів. Також слід зазначити, що препарат «Амоксиклав» (1000) і алкоголь поєднувати забороняється через можливе посилення побічних реакцій.

Ціна, синоніми та аналоги

Синонімами даного препарату є: «Клавоцін», «Аугментин» і «Моксіклав». Що стосується аналогів, то до них відносять: «Амовікомб», «Екоклав», «Арлет», «Флемоклав», «Бактоклав», «Тороментін», «Кламосар», «Рапіклав», «Верклав», «Ранклав», «Медоклав»,«Панклав»,«Ліклав».
Скільки коштує антибіотик «Амоксиклав»? Його ціна залежить від форми випуску. Таблетки (1000 мг) можна придбати за 130 гривень, суспензію - за 92, а ліофілізований порошок для ін'єкцій - за 262.

Відгуки про лікарський засіб

Згідно відгуків пацієнтів, даний препарат є ефективним засобом, який використовують для лікування безлічі інфекційних захворювань. При прийомі ліків для терапії недуг дихальних шляхів полегшення настає вже на третій день. Також препарат активно призначають для лікування сечостатевих інфекцій. Крім позитивних відгуків про цей антибіотик, пацієнти залишають і негативні повідомлення. Згідно з ними, медикамент «Амоксиклав» викликає безліч побічних ефектів, які проявляються у вигляді нудоти, діареї і блювоти.

Немає коментарів :

Дописати коментар