Препарат "Холестирамін": інструкція із застосування, аналоги та відгуки

Для поліпшення стану хворих з підвищеним рівнем холестерину в крові і порушенням виведення жовчних кислот з організму застосовують спеціальні лікарські препарати. Найпопулярнішим з них є "Холестирамін". Інструкція по застосуванню відзначає, що ці ліки переносяться добре, тому що не всмоктуються з кишечника і не чинять негативного впливу на роботу інших органів і систем. Але відомо про нього стає пацієнтам в основному від інших хворих, які пройшли курс лікування препаратом. Адже зараз "Холестирамін" в українській медицині зазвичай майже не використовується. Тому перед застосуванням цих ліків потрібно порадитися з лікарем.
Сам препарат "Холестирамін" представляє собою аніонообмінну смолу, нерозчинну у воді. До його складу входять полімери стиролу і дивінілбензолу. При надходженні в шлунок препарат зв'язується з жовчними кислотами і холестерином. Такі комплекси не всмоктуються і в незмінному вигляді виводяться через кишечник. Це і є лікувальна властивість препарату "Холестирамін".
Інструкція по застосуванню (аналоги представлені нижче) відзначає, що він чинить таку дію:
  • знижує рівень холестерину в крові;
  • зменшує вміст ліпопротеїнів і тригліцеринів;
  • покращує утворення жовчних кислот з холестерину в печінці;
  • зменшує свербіж шкіри через порушення роботи жовчного міхура.

Показання до застосування

Не всі хворі, які страждають від надлишку холестерину, знають про корисну дію препарату "Холестирамін". Інструкція по застосуванню рекомендує використовувати його в таких випадках:
  • для профілактики атеросклерозу;
  • при ішемічній хворобі серця для запобігання інфаркту міокарда;
  • при підвищеному рівні холестерину в крові;
  • для лікування гіперліпопротеїнемії 2-го ступеня;
  • для зняття свербіння через застій жовчі;
  • при звуженні проток жовчовивідних шляхів і жовчнокам'яній хворобі;
  • при отруєнні наперстянкою.
У всіх цих випадках препарат буде корисний.

"Холестирамін": інструкція із застосування

Форма випуску препарату - порошок для приготування суспензії. Для його розчинення потрібно взяти півсклянки рідини. Найкраще води, але можна приймати препарат з соком або молоком. Суспензію готують за 10 хвилин до прийому, так як порошок повинен добре розчинитися. Дозування визначається лікуючим лікарем за станом здоров'я пацієнта. Зазвичай призначається по 4 грама препарату 2 рази на добу. Але доза може бути збільшена до 4 прийомів по 4 грама. Вживати "Холестирамін" потрібно перед їжею. Курс лікування препаратом - не менше місяця. У цей період потрібно пити якомога більше води і контролювати рівень протромбіну і фолієвої кислоти. У деяких випадках показаний додатковий прийом вітамінів, особливо вітаміну К. Якщо пацієнт приймає інші ліки, їх рекомендується пити через 4 години після "Холестираміну".

Протипоказання і можливі побічні дії

Незважаючи на відносну безпеку препарату і його позитивну дію на організм, не всім можна пити "Холестирамін". Інструкція по застосуванню забороняє використовувати його в таких випадках:
  • при непрохідності жовчовивідних шляхів;
  • хворим на фенілкетонурію;
  • під час вагітності і періоду лактації;
  • при індивідуальній непереносимості.
З обережністю призначають препарат літнім людям старше 60 років і дітям, так як у них великий ризик розвитку побічних дій. Найчастіше негативні ефекти проявляються з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювота, розлади травлення, печія і метеоризм. Препарат може провокувати кровоточивість, так як знижує рівень тромбоцитів у крові. Можливо також порушення всмоктування деяких жиророзчинних вітамінів і фолієвої кислоти. А при передозуванні може розвинутися непрохідність шлунково-кишкового тракту. Але в основному препарат переноситься добре.

Аналоги препарату

Ліків з подібною дією не дуже багато. Найчастіше вони мають аналогічний склад. Придбати його можна під назвами "Колестір", "Квестран", "Холестан" і "Колестирамін". Подібним дією володіють і такі препарати: "Ліпантіл", "Езетрол", "Трібестан", "Іпокол" та інші. Але питання про вибір ліків потрібно вирішувати з лікуючим лікарем. Адже всі вони мають різні протипоказання і побічні дії. 

Відгуки про застосування "Холестираміну"

Препарат цей досить дорогий: упаковку , яка містить 30 таблеток можна придбати за 615 гривень. Це тому, що він замовляється в Німеччині і доставляється безпосередньо від виробника.
Інструкція по застосуванню, відгуки про препарат і можливі побічні дії є на багатьох форумах. Пацієнти, що пройшли курс лікування цим засобом, відзначають поліпшення стану і відсутність алергічних реакцій. Переноситься препарат добре, налагоджує обмін речовин і покращує роботу печінки і жовчного міхура.

Немає коментарів :

Дописати коментар