Ефективні засоби від болю в спині (таблетки)

Завжди важко визначити точну причину спинного болю. Система кісток, м'язів і сполучної тканини навколо хребта є настільки складним механізмом, що важко самостійно визначити причину проблеми. У медицині розрізняють кілька захворювань, які призводять до виникнення болю в спині. Така симптоматика має дві форми розвитку: гостра, яка виражається в появі сильного болю, найчастіше вона виникає раптово, наприклад, після травми; хронічна виражається тривалим перебігом хвороби без яскраво виражених симптомів, може проявитися через певний проміжок часу або стати наслідком травматизму. Кожна з цих форм має різні ступені тяжкості, виходячи з яких, можна підбирати відповідні таблетки від болю в спині (попереку, хребті та інші).
Розглянемо найбільш поширені причини, які можуть призвести до утворення неприємних відчуттів і дискомфорту.

Підйом важких предметів

Підйом важких предметів чинить велике навантаження на хребет. Якщо такі рухи мають систематичний характер, то це може призвести до хронічної патології. Як правило, з важкими предметами потрібно бути дуже акуратними, оскільки є ризик серйозних ушкоджень. Необхідно намагатися уникати різких рухів або поворотів спини. Однак, якщо уникнути цього не вийшло і вже болить спина, які таблетки можна прийняти, щоб максимально знеболити?
Найпоширеніший препарат - "Диклофенак". Він не тільки знімає болючі спазми, але й має протизапальні властивості, що є дуже важливим, так як є загроза пошкодження спинного мозку. Також досить ефективні "Моваліс", "Нурофен". Однак потрібно пам'ятати, що якщо доводиться переносити або піднімати важкі предмети у зв'язку з роботою, тобто практично постійно, треба по можливості зберігати правильну поставу і використовувати допоміжні засоби. Це можуть бути спеціальні корсети, пояси. Вони призначені для того, щоб максимально полегшити навантаження на спину.

Проблеми постави

Викривлення хребта в більшості випадків призводить до болю в ділянці спини. Початковою стадією цього захворювання є порушення постави. Для того щоб уникнути такого неприємного результату необхідно сидіти або стояти з прямою спиною, тримати голову високо, максимально випрямивши плечі. Пряма постава вирівнює хребет і забезпечує підтримку для шиї. Найчастіше, перші симптоми даного захворювання розвиваються ще в ранньому дитинстві, з того моменту, коли дитина починає ходити в школу. Потрібно намагатися уникати сутулості, по можливості тримати спину рівно як можна довше, а також необхідно робити регулярні перерви під час занять. Як правило, в підлітковому віці проблеми з хребтом можуть супроводжуватися болем. Тоді призначається лікувальну гімнастику в комплексі з медичними препаратами.
Знеболюючі таблетки при болях у спині знімають спазм, дозволяючи вільно пересуватися. Найпоширенішими є нестероїдні протизапальні препарати. Основне їхнє завдання - зняти запальний процес, який супроводжується неприємними відчуттями. У таких випадках лікар призначає "Ібупрофен". Застосовувати його треба чітко за інструкцією. Можна скористатися більш слабкими ліками, наприклад, "Анальгін". Його призначають у комплексі з "Но-шпою" або "Папаверин". Останні препарати знімають сильні спазми м'язів, а анальгетик призупиняє запальний процес.

Спортивні травми

Виконання спортивних вправ корисно для здоров'я, але це часто несе в собі ризик отримання травми. Біль у спині, на жаль, є поширеним захворюванням серед атлетів-професіоналів і любителів. Особливо проявляється у спортсменів в таких видах спорту, як гірські лижі, важка атлетика і велоспорт. Отримана травма може поставити під загрозу участь у змаганнях. Тому багато спортсменів беруть сильні знеболюючі препарати при болях у спині (таблетки трамадолу або гідрокодону). Як правило, вони (практично всі) відносяться до наркотичних знеболюючих. Прийом таких медикаментів повинен проходити під пильним наглядом лікарів, так як є велика ймовірність потрапити в залежність. При слабких болях часто призначається "Кодеїн", "Пропоксифен", при середніх - комплексний метод, який об'єднує таблетки з мазями, а при сильних - "Метандон", "Морфін", "Фентаніл".

Падіння на спину

Падіння несе значний ризик отримати травму спини і може мати серйозні наслідки. На жаль, не завжди є можливість цьому запобігти. При падінні на землю є велика ймовірність пошкодити хребет. Необхідно дотримуватися елементарних заходів власної безпеки. Однак якщо це вже сталося, то можна прийняти таблетки від болю в спині. Ідеально підійде "Верал". Він усуває запальний, ревматичний і дегенеративний вплив. Також "Вольтарен" дуже ефективно знімає біль, дозволяючи вести звичний спосіб життя. Активною речовиною цього препарату є диклофенак натрію. Він вважається найбільш активним при гальмуванні біосинтезу простагландинів. А це, у свою чергу, зупинить запальний процес, сильний біль і навіть можливу лихоманку.

Перенапруження

Дуже активний спосіб життя може призвести до перенапруження спини. Такі навантаження можливі при переїздах (розбирання, збір і підйом меблів). Надмірне напруження в спорті, яке включає повторюючі дії, такі як стрибки або метання. Для того щоб полегшити загальний стан, можна прийняти таблетки від болю в спині, попереку, хребті. Рекомендується зупинити вибір на нестероїдних препаратах, при цьому бажано не дуже сильних. Як не дивно, але при перенапруженні може досить ефективно допомогти найпростіший аспірин. Він володіє необхідними властивостями: протизапальними і болезаспокійливими. Альтернативним лікуванням можуть стати і такі таблетки, як "Цитрамон", "Індометацин", "Аскофен", "Хлотазол" та ін.

Вагітність

Жінки відчувають біль в спині під час вагітності, особливо на останніх термінах. Існує багато способів для того, щоб полегшити загальний стан. Деякі жінки знаходять корисним практикувати йогу або плавання. Теплові пакети і гарячі ванни також заспокоюють біль в спині під час вагітності. Проте можна і приймати від болю в спині вітаміни групи В. Вони ефективно знімають запалення з нервових корінців, нормалізують м'язову іннервацію, а також покращують метаболізм тканин. Основним препаратом є "Ціанокобаламін" (В12), а В1 і В6 - додатковими. Найпоширеніші, які призначаються вагітним - "Комбіліпен" і "Мільгама".

Ожиріння

Зайва вага створює велике навантаження на м'язи, що оточують хребет і з'являється високий ризик розвитку болю в спині. Звичайно, повністю позбутися від них не легко, поки пацієнт не скине зайву вагу. Люди з ожирінням, як правило, мають ще багато захворювань, таких як артрит, запалення суглобів, подагра, тому рекомендується для полегшення самопочуття приймати "Диклоберл". Він відмінно знімає запалення і знеболює. Однак даний препарат має побічні дії, серед яких: сильний головний біль; слабкість і втрата свідомості; порушення роботи травного тракту. Тому приймати його можна тільки за призначенням лікаря.

Основні захворювання хребта

Біль у спині іноді асоціюється з основними захворюваннями, такими як артрит, радикуліт і грижа міжхребцевого диска. У рідкісних випадках вона може бути викликана інфекцією або пухлиною. Якщо є хоч найменші підозри на будь-яке з цих захворювань, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. "Німесулід" приймається від болю в спині. Таблетки цієї групи нестероїдними та роблять протизапальну і болезаспокійливу дію. Приймати можна тільки дорослим і строго за індивідуально розробленою схемою. Не менш ефективні ліки - "Моваліс". Терапія даним препаратом налаштована на інгібування синтезу простагландинів, а саме вони є джерелом запалення. Потрібно пам'ятати, що якщо болить спина, таблетки не зможуть повністю вилікувати захворювання. Необхідно звернутися до лікаря, пройти комплексне обстеження і тільки після цього вибирати альтернативний спосіб лікування.

Немає коментарів :

Дописати коментар