Цікаво: як називаються пальці на руках?

Розуміння відповіді на питання про те, як називаються пальці на руках, допомагає розібратися з традиціями носіння прикраси або розуміння загальновідомих жестів. Адже кожна назва була їм надана виходячи з певних особливостей анатомії людини. На різних мовах і в віддалених місцевостях призначення кисті було однаковим, і тому ми можемо побачити схожі назви пальців.

Походження назв 

Часто виникають питання про те, як називаються пальці на руках і чому саме так, а не інакше. Адже великий палець зовсім не найбільший. Йому дали таке найменування завдяки анатомічної функції. За допомогою нього здійснюється міцне захоплення кисті, що було б неможливо при чотирипалій руці у людини. 
П'ять пальців потрібно для всіх повсякденних операцій в житті. Однак, як показав дослідницький досвід, навіть з трьома пальчиками людина може нормально існувати. Визначимо, як називаються пальці на руках і скільки їх потрібно для нормального життя при неповноцінній кисті.
Можна сказати, що функціональність руки  буде незначно порушена, якщо є великий, середній або вказівний, безіменний або мізинець. Ще в дитинстві багато малюків вже вигадують свої слова для кожного кінчика пензля. Діти, не знаючи, як називаються пальці на руках, інтуїтивно вгадують призначення кожного з них.

Походження назви першого і другого 

Великий і вказівний палець мають різні розміри, але чомусь малий з них називається великим. Другий часто виконує функцію спрямування, саме їм люди починають вказувати на обговорюваний об'єкт, предмет, людину. Часто це є непристойним жестом. Вказівний палець використовується за своїм призначенням через високу рухливість. Це можна перевірити, затиснувши кулак і розігнути тільки його. Цим пальцем добре користуватися для пояснення напрямки руху. Рання назва вказівного пальця була перст. Це слово було вибрано неспроста. На ньому носили персні з печаткою, що мають високу важливість.

Походження назви третього 

Підраховуючи п'ять пальців, можна виділити середній з них, порядковий номер якого однаковий з обох сторін. У різних мовах у нього однакове найменування, яке відноситься до позначення чоловічої гідності. Часто жестом за допомогою вертикального розташування пальця виявляють опонентові недоброзичливість. П'ять пальців, зімкнутих у кулак при відігнутому середньому, - це жест, який вказує на крутість і гордість людини. Але жест непристойний. Часто їм користуються чоловіки, але не рідше використовують і жінки. Алегоричний сенс середнього пальця простежується в багатьох мовах, він має відношення до фізичної любові.

Найменування четвертого

Вказівний і середній палець незначно відрізняються по довжині від безіменного. Але в нього немає особливої ​​функціональності і він часто використовується для носіння атрибутики та прикрас. Він не бере участі в більшості операцій кисті. Звідси береться і назва - без імені або безіменний. Захоплення кисті відбувається спільно кількома сусідніми пальцями з безіменним. Останній ніколи не діє самостійно, а примикає або до середнього або до мізинця, чим досягається більш надійний хват. Однак існують види діяльності, де самостійна функціональність безіменного пальця дуже важлива: гра на клавішах в музиці або при наборі тексту. У деяких народностей безіменний палець має інші назви. В Європі його часто називають як носій кільця. Віруючі люди завжди з трепетом ставилися до будь-якої прикраси на цьому пальці. Вважалося, що через кільце встановлювалася невидимий зв'язок, який допомагає людям зберегти відносини. 

Найменший

Мізинець дрібний і за розмірами, і за функціональністю. Захоплення руки не залежить від присутності останнього пальця, але він виконує не менш важливу функцію: хапальну, захисну. Також мізинець бере участь при грі на музичних інструментах, друку на клавіатурі. Мізинець потрібний при важких навантаженнях, тоді коли при чотирьох пальцях можлива травматизація руки. Основна ж робота завжди припадає на інші пальці. Тому з вигляду долоні і кисті можна багато що сказати про невідому людину. Великий палець часто порівнюють з командиром загону, так як від нього залежить сила стиснення кулака і чіпкість руки. За кутом відхилення пальця від долоні судять про розкутість людини і її здатності спілкуватися. Однак форма і розміри мізинця можуть багато розповісти про внутрішній світ власника. Довгий мізинець мають люди розкуті і товариські. Короткий палець говорить про важке пристосування до дуже мінливих умов. Така людина замкнута і орієнтована більше на свій внутрішній світ. У цьому є і позитивні моменти, такі люди легко сприймають точні науки.

Немає коментарів :

Дописати коментар