Прогулянки на свіжому повітрі приносять людині користь

Зима в розпалі, але навіть при сонячній погоді не всі ризикують виходити з дому. Сніг і легкий морозець змушує людей укутувати в ковдру і весь час проводити вдома, де тепло і затишно. Але медики стверджують, що прогулянки в морозну погоду роблять дуже позитивний вплив на здоров'я людини.

Чим же корисне морозне повітря?

Взимку в морозну погоду повітря більш насичене киснем. У ньому міститься набагато менше пилу і шкідливих речовин, тому гуляючи на вулиці, ви насичуєте свій організм киснем. За даними американських вчених, взимку в повітрі міститься на 30% більше кисню, ніж влітку, тому в зимову пору року потрібно менше сидіти вдома і частіше вибиратися зі своєї квартири, щоб просто гуляти. Якщо ви живете у великому місті, то виходити на прогулянку краще у вечірні години, коли інтенсивність дорожнього руху спадає і в повітрі зменшується вміст вихлопних газів.
Прогулянки на свіжому повітрі взимку ще корисні для шкіри. Холод усуває набряки, сприяє припливу крові до шкірних покривів, за рахунок чого поліпшується колір шкіри.
А ось спека не так корисна для людини. Тим більше що в розігрітому і вологому повітрі набагато швидше поширюються мікроби і віруси, а от у морозному повітрі вони живуть не так довго.
Крім насичення організму киснем холодне повітря сприяє очищенню крові від холестерину. А це дуже важливо для тих, хто страждає від серцево-судинних захворювань.
На нашу імунну систему холодне повітря теж впливає позитивно. Потрапляючи в холод, організм людини намагається захиститися, тому імунітет починає працювати інтенсивніше. Так що прогулянки на свіжому повітрі є хорошою профілактикою багатьох захворювань, у тому числі і простудних.
Ось тільки морозна погода може принести не тільки користь, але і шкоду. Це стосується тих випадків, коли людина одягається не по погоді і проводить занадто багато часу на свіжому повітрі.

Немає коментарів :

Дописати коментар