Вся правда про те, як колаген діє на організм

Колаген, на думку деяких вчених, - це чарівний еліксир, який допомагає позбутися від зморшок, а також зміцнює волосся і нігті. Але чи дійсно він настільки ефективний, або це все звичайний галас?

Що таке колаген?

Це один із самих основних білків в нашому організмі. Колаген складає значну частину нашої шкіри, волосся і нігтів, тому не дивно, що він настільки популярний в світі краси. Білок являє собою поліпептид, який містить кілька амінокислот, таких як пролін і гліцин, а вони присутні в сполучній тканині (хрящах, кістках і ін.). Ваше тіло потребує колагену, але організм може виробляти його самостійно, тому більшості з нас дійсно не потрібно додавати колагеновий порошок в продукти харчування або приймати його в якості вітамінних добавок.

Колаген і ваше тіло

Людське тіло не поглинає колаген цілком. Якщо ви хочете приймати його в таблетках з метою сприяння зростанню кісток, нігтів і волосся, то це недоречна ідея. Наше тіло розбиває колаген в травній системі на амінокислоти, які організм використовує там, де вони потрібні, але це автоматично не додасть блиск вашій шкірі. З іншого боку, якщо почати додатково приймати колаген, то це може спонукати ваш організм виробляти ще більше даного білка. Було проведено дуже багато досліджень, їх результати доводять, що колаген корисний для кісток і суглобів.

Колаген і шкіра

Перш ніж приймати подібну добавку в надії на те, що цим ви поліпшите стан шкіри, подумайте про таку інформацію. На даний момент насправді дуже мало перевірених даних або вузьких наукових досліджень про колаген в формі таблеток. Отже, ніхто точно не знає, чи дійсно ці добавки принесуть значну користь вашій шкірі, адже ми і так дотримуємося збалансованої дієти з різними джерелами білка, такими як курка, риба, яйця, горіхи і йогурт. В ході одного з досліджень було доведено, що жінки, які регулярно приймали цей білок протягом восьми тижнів, позбулися від зморшок на 20 відсотків.

Колаген і волосся

З віком природний рівень колагену в вашому організмі знижується, тому прийом добавок приваблює багатьох, обіцянки звучать дуже обнадіююче. Було доведено, що колаген запобігає випаданню волосся, стимулює їх зростання і зменшує появу сивини, при цьому він підтримує здорову структуру волосяного фолікула, де виробляється пігмент. Крім того, було неодноразово доведено, що такі добавки дуже ефективні при лікуванні сухого ламкого волосся, адже вони підтримують здоровий рівень вологості в вашому волоссі.

Колаген, дієта і спосіб життя

Недостатньо просто взяти і випити таку добавку. Згідно з результатами досліджень, вітамін C і колаген повинні вживатися разом, так як якщо у вас занадто мало вітаміну C в організмі, то, в свою чергу, у вас недостатньо і білка. Капуста, червоні фрукти і морква природним чином стимулюють виробництво колагену. Поряд з природним скороченням виробництва натурального колагену з віком сучасні чинники способу життя, такі як стрес, погана дієта і дисбаланс здоров'я кишечника, можуть зменшити здатність організму до його продукування.

Типи колагену

Існує три типи білка. 1-й тип охоплює 90 відсотків шкіри, волосся, нігтів, кісток, зв'язок, що робить його незамінним для краси і стану шкіри. 2-й тип впливає на здоров'я хрящів. Колаген 3-го типу відноситься до волокнистих білків в кістках, хрящах, дентині, сухожиллях та інших сполучних тканинах.

Джерело незамінного білка

Ви можете отримувати колаген в багатьох формах. Кожна таблетка містить до одного грама цього елемента, а також має в своєму складі інші корисні добавки, такі, наприклад, як вітамін С, який допомагає вашому організму виробляти ще більше білка. Існує також колагеновий порошок і рідина, які підходять для людей, які не хочуть приймати таблетки або мають проблеми з їх проковтуванням. Однак така форма випуску обмежена. Якщо ви - вегетаріанець, то тепер доступні вегетаріанські добавки, які можуть містити суміш амінокислот, екстракт пшениці і вітаміни замість побічних продуктів тваринного походження. Ви також можете отримати цей незамінний білок з риби, яловичини, свинини і курки.

Яких добавок в складі варто уникати

Хоча наявність у складі вітаміну С і гіалуронової кислоти відмінно підходить для максимізації переваг добавки, є деякі інгредієнти, яких слід уникати. До таких належать глюкозамін і аргінін. Ви також повинні уникати препаратів з такими наповнювачами, як мальтодекстрин, ароматизатори, цукор, масло, а також небажана наявність штучних інгредієнтів. Існує і багато інших непотрібних інгредієнтів, таких як амінокислоти, які допоможуть у відновленні після м'язової травми.

Немає коментарів :

Дописати коментар