Розминка за робочим столом

Щоденна розминка при роботі сидячи розвантажить хребет та поліпшить роботу мозку.
Багато людей скаржа­ться на біль у спині й пов'язують це з робо­тою. Мовляв, доводить­ся, втупившись у моніторі висиджувати по 8-12 годин.
Справді, для здоров'я спи­ни така робота — вже вирок. Адже при роботі за столом на­вантаження на хребет зростає на 40%. Однак зберегти хре­бет та поставу здоровими, не відходячи від робочого міс­ця, можна. Цьому допоможе невеликий комплекс вправ.
Перевантаження, яких зазнає наш хребет через ма­лорухливу роботу, швидко переростають у хронічні хвороби. М'язи спини втомлюються — і ми починаємо сутулитися. Тоді передні відділи міжхребцевих дисків перетискаються, а задні — розтягуються. Через це диски швидко втрачають елас­тичність і зношуються. Нахиляючись над клавіату­рою комп'ютера, ми прово­куємо розвиток сколіозу та остеохондрозу. Найбільше потерпає від тривалого сиді­ння за столом хребет у попе­рековому та шийному відді­лах, між лопатками. А саме від цих частин хребта зале­жить кровопостачання моз­ку — виникають біль у голові і запаморочення, шум у ву­хах, слабкість, погіршуються пам'ять та зір.
Щоб запобігти всім цим неприємним наслідкам, мо­жна 5-10 хвилин щодня ро­бити зарядку, не відходячи від робочого місця.
  1. Сидячи за столом, спи­ну вирівняйте і на вдих пові­льно нахиліть голову назад, на видих — вперед, підбо­ріддям торкаючись грудей. Повторюємо вправу 5 разів.
  2. Виконуємо колові обер­ти головою по 5 разів у кожен бік.
  3. У положенні сидячи пі­дніміть руки, пальці закріпіть у замок. На кожен видих ви­конуємо нахили тулуба впра­во і вліво почергово по 4 рази. Не забувайте спину тримати рівно, наче хребтом тягнете­ся угору, плечі розведені, ло­патки з'єднані.
  4. Сидячи на стільці, випря­міть ноги, витягніть спину, руки піднімаємо, пальці — у замок.
    Зробіть вдих, а на ви­дих нахиляємо корпус (одні­єю лінією з руками) вперед-вниз так, щоб грудною кліт­кою торкнутися ніг, а замком з пальців рук охопити носки. Затримайтеся у цьому поло­женні до 5 секунд.
  5. Станьте перед столом, поставте на нього кисті рук, нахиліть корпус уперед і прогніться так, щоби відчули, як потягується кожен хре­бець.
  6. Руки, зігнуті в ліктях, покладіть перед собою, пальці рук — у замок, лікті на рівні плечей. На кожен ви­дих виконуємо повороти ту­луба вправо і вліво по 10 ра­зів. При повороті намагаємо­ся дивитися на кожен лі­коть, що дає змогу напружи­ти м'язи шиї.
  7. Такий комплекс вправ краще виконувати двічі на день: перед обідом та напри­кінці робочого дня. Це зніме втому, поліпшить настрій та підбадьорить. 

Немає коментарів :

Дописати коментар