12 міфів про зір, в які вам не варто вірити

Існують незмінні традиції, яких дотримуються батьки по всьому світу, передаючи свої переконання підростаючому поколінню. Наприклад, багато хто впевнений, що не можна надягати чужі окуляри або що можна осліпнути від занадто тривалого перегляду телевізора. Ці переконання - не більше ніж міфи. Давайте вивчимо детальну інформацію щодо стереотипів, що стосуються очей. 

Не можна відкривати очі під водою

Слід брати до уваги різні типи води. Наприклад, вода в басейні дійсно може негативно впливати на зір, тому що містить хлор, який використовується для дезінфекції. Зношені труби каналізації в старому будинку можуть бути джерелом шкідливих мікроорганізмів, тому у ванні відкривати очі теж не варто - інакше ви можете зіткнутися з подразненням або навіть кон'юнктивітом. Чиста прісна вода прекрасно підходить для плавання з відкритими очима, але тільки якщо ви впевнені в "екологічності" водойми. У солоній воді теж можна відкривати очі, але при високій концентрації солі це буде некомфортно. Наприклад, в Балтійському морі ви можете відкривати очі, а ось в Середземному або Червоному вам цього робити не варто. Так чи інакше, завжди відкривайте очі під водою повільно, щоб не зіткнутися з неприємними відчуттями. 

Зварка може викликати сліпоту

Багато хто вірить, що дивитися на зварювання шкідливо, тому що це може викликати сліпоту. Насправді такий ефект неможливий. Проте ви можете отримати опік ока. Зварювальники не випадково закривають свої обличчя - маски захищають їх від іскор і сильного випромінювання. В іншому немає ніяких підстав для того, щоб побоюватися сліпоти. 

Комп'ютерні та телевізійні екрани шкодять здоров'ю 

Чи спостерігали ви коли-небудь за гравцями в комп'ютерні ігри? Вони моргають приблизно раз в дві хвилини, але норма - раз в п'ятнадцять-двадцять секунд. Коли ви сидите перед екраном, ви не помічаєте, як часто моргаєте. Рідкісне моргання призводить до того, що очі можуть пересихати. Це викликає втому, напругу очей, може призводити до порушення чіткості зору. Проте це єдина шкода, яку сучасні екрани можуть наносити вашим очам. У вас немає ніяких причин побоюватися того, що ваші очі постраждають при перегляді телевізора або використанні електронних гаджетів. 

Проблеми із зором передаються у спадок 

Це поширений стереотип. Насправді поганий зір не передається генетично. Схильність може бути успадкована, проте проблем із зором цілком можна уникнути. Все залежить від способу життя, професії, поганих звичок, напруженості очей. 

Окуляри тільки погіршують ситуацію

Багато людей переконані: окуляри - це ознака того, що ви здалися в боротьбі з поганим зором і прийняли свою долю. Насправді окуляри просто допомагають оку адаптуватися до необхідних умов. Це означає, що це не тренажер і не ліки, а просто пристрій, що допомагає вам добре бачити при тому стані очей, який у вас є. 

Чорниця зміцнює зір

Багато людей впевнені, що постійне вживання чорниці та моркви допоможе зміцнити зір. Насправді для значного ефекту потрібно з'їдати приблизно шість кілограмів моркви і кілька відер чорниці. Тому краще просто вживати вітаміни, зроблені з концентрованих екстрактів. 

Не можна різко рухатися, коли дивишся на ніс

Дехто переконаний: якщо людина сіпнеться від переляку, коли скосить очі, щоб подивитися на ніс, потім вони так і залишаться косими. Це абсолютно не так! Навіть якщо ви скосите очі, максимум, що вам загрожує, - це неприємне відчуття, пов'язане з втомою в напружених м'язах. По суті, ви завжди злегка скошуєте очі, коли дивитеся на щось, розташоване близько під носом. Неважливо, чи будете ви перелякані чи ні, ваші очі точно не залишаться в такому положенні назавжди. 

Не можна дивитися телевізор у темряві

Навіть якщо ви будете регулярно дивитися телевізор у темряві, ви навряд чи сильно зіпсуєте свій зір. Це просто може викликати напругу в очах, тому невелике освітлення все ж піде на користь. 

Не можна читати лежачи

Насправді ви цілком можете читати лежачи. Дослідження навіть показали, що люди з міопією можуть уповільнити розвиток захворювання, якщо будуть читати в положенні лежачи на спині. 

Небезпечно носити чужі окуляри

Ваш зір не зіпсується, якщо ви приміряєте чужі окуляри. Просто не носіть їх постійно, тому що це буде напружувати ваші очі занадто сильно. 

Сонце може вас засліпити

Ви не осліпнете, просто можете отримати опіки сітківки. Для цього не потрібно дивитися прямо на сонце, досить подивитися на відображаючі поверхні на зразок снігу, піску або води, що підсилюють вплив ультрафіолету.

Сонцезахисні окуляри потрібно носити тільки влітку

Сніг відбиває ультрафіолет і може бути досить небезпечним для очей. Люди, які носять сонцезахисні окуляри навіть взимку, чинять правильно. Не випадково жителі північних регіонів використовували зроблені вручну сонячні окуляри з давніх-давен.

Немає коментарів :

Дописати коментар