четвер, 22 вересня 2016 р.

Соняшник звичайний: декілька народних рецептів

Геморой

Змішати в рівних об'ємах (наприклад, по 1 столовій ложці) соняшникову олію та бджолиний мед. Приготовленою маззю кожний день перед сном змащувати "ши­шки" в прямій кишці. Перед використан­ням засіб ретельно розмішати. Для змен­шення запалення задній прохід змащують соняшниковою олією. До гемороїдальних (вузлів і випуклостей прикладають тістоподібну масу, отриману після змішування со­няшникової олії з картопляним крохма­лем.
Умовою успішного лікування гемо­рою є відсутність закрепів. Для цього вар­то регулярно вранці натщесерце, не рані­ше, ніж за півгодини до сніданку, випива­ти 30-35 мл соняшникової олії.
Перед сном невеликими ковтками ви­пити склянку кефіру, у якій розмішати 10 г соняшникової олії. За годину до сну олія досягне кишечника, викличе виділе­ння у шлунково-кишковий тракт жовчних кислот (вони, як і соняшникова олія, вис­тупають стабілізатором стільця), що забезпечує регулярність дефекації.Соняшникову олію можна викорис­товувати для лікування внутрішнього ге­морою. Перед використанням олію пере­кип'ятити декілька хвилин. Потім із відріз­ка марлі зробити джгутик, який змочити в прохолодну олію, відтиснути і на ніч ввес­ти в пряму кишку. Курс лікування 2-3 тижні, після цього хворий відчуває значне... Читати далі

вівторок, 20 вересня 2016 р.

Сім заповідей для тих хто хоче схуднути

Тим, хто відчуває своє тіло надто повним, слід розуміти різницю між ожирінням та надмірною вагою.
Ожиріння — це патологічний стан організму (дуже часто незворотній), коли внаслідок порушення обмін­них процесів непомірно зростає вага тіла.
Ожиріння можуть спровокувати також психологічні чинники (невро­зи), стресові ситуації, гормональні зміни (вагітність).
Надлишкова вага є доволі часто нормальним станом організму, який спричинюють індивідуальні та гене­тичні особливості, а також малору­хливий спосіб життя. Сьогодні боро­тьба з ожирінням та надмірною ва­гою стала тим полігоном ідей, де людям намагаються затуманити го­лову утопічними настановами та ні­сенітницями. Найчастіше людям за­дурюють голови існуванням чудоді­йної дієти чи таблетки (за яку треба платити чималі гроші). Насправді вони націлюють людей туди, де... Читати далі

Болить шлунок після отруєння - що робити? Що їдять після отруєння

Практично кожен стикався з неприємною симптоматикою харчового отруєння. Тому ознаки даного стану добре відомі всім. Нудота, блювота, постійна діарея дуже вимотують людину. Пацієнт відчуває сильну слабкість. І, звичайно, дуже болить шлунок після отруєння. Що робити в такій ситуації? Як допомогти організму пережити отруєння і швидше відновитися?

Загальні принципи

Перш ніж думати про те, коли болить шлунок після отруєння, що робити, необхідно зрозуміти, з чим ви маєте справу. Отруєння - це гострий розлад системи травлення, спровокований прийомом токсичних або неякісних продуктів, напоїв. Виділяють такі типи патології:
  • Харчова токсикоінфекція. Її провокує вживання неякісної продукції, зараженої їжі. До такого отруєння може призвести ігнорування санітарних правил. 
  • Неінфекційні токсичні отруєння. Їх виникнення продиктовано проникненням в організм хімічних або натуральних токсинів разом з їжею. Це різноманітні хімікати, отруйні рослини, гриби. Боротися самотужки в домашніх... Читати далі

понеділок, 19 вересня 2016 р.

Хочете покращити пам'ять? Спробуйте ці продукти

Ми прекрасно знаємо, що продукти, які ми їмо, впливають на роботу організму, здоров'я і зовнішній вигляд. Однак, як стверджують багато вчених, деякі продукти впливають і на роботу мозку. Звичайно, не вся їжа однаково корисна для пам'яті і концентрації. Ось перелік продуктів, які принесуть максимальну користь нашій сірій речовині.

Лохина 

Ці ягоди багаті антиоксидантами, клітковиною і вітамінами С і К. Крім того, лохина захищає мозок від дегенерації і стресу.

Кава

Цей чарівний напій має потрійний ефект: покращує пам'ять, збільшує швидкість мислення і покращує реакцію. Крім того, люди, які регулярно п'ють каву протягом усього життя, менше схильні до ризику розвитку хвороби Альцгеймера.

Риба 

Будь-яка риба корисна для сірої речовини, навіть консервований тунець. У рибі містяться корисні жирні кислоти Омега-3, які позитивно впливають на роботу мозку і... Читати далі

5 простих способів вживати більше вітаміну D

«Перебуваючи близько 25 хвилин на сонці щодня, ви зумієте забезпечити свій організм необхідною кількістю вітаміну D», - стверджує доктор медичних наук, директор нью-йоркського Центру остеопорозу в лікарні, що спеціалізується на лікуванні суглобів, Стівен Гоніг . Але що робити, якщо це не представляється можливим? Вихід є -потрібно вживати корисну для здоров'я речовину разом з їжею.
Вітамін D дуже потрібен людському організму. Він робить кістки сильнішими і міцнішими, допомагає боротися з депресією і ожирінням, зменшує ризик виникнення хвороби Альцгеймера. Тому якщо на протязі багатьох тижнів сонце не виходить з-за хмар, ви повинні діяти рішуче - приймати вітамін пероральним способом. Багато хто стверджує, що найбільш ефективно діють синтетичні аналоги. Але не поспішайте бігти в аптеку за «хімією». Набагато краще... Читати далі

четвер, 15 вересня 2016 р.

Ознаки проблем зі щитовидною залозою

Щитовидна залоза виробляє йодовмісні гормони, необхідні для обмінних процесів і активності головного мозку. Вона має форму метелика і розташована безпосередньо під гортанню. Людина може не здогадуватися про те, що у неї є проблеми з виробленням гормонів щитовидної залози, адже симптоми цього явища часто розмиті. Якщо ж ви помітили відразу кілька з перерахованих нижче ознак, радимо звернутися до ендокринолога для обстеження. Простий аналіз крові покаже рівень йодовмісних гормонів.

Проблеми зі сном

Раніше ви завжди добре спали, але в якийсь момент раптово все змінилося. Тепер безсоння стало вашим постійним супутником. Це може бути одним із сигналів проблем ендокринної системи. Іноді щитовидна залоза виробляє занадто багато гормонів Т3 і Т4 (трийодтироніну і тироксину). Ці речовини подразнюють центральну нервову систему, що, в свою чергу, призводить до безсоння. Але у цієї проблеми є і зворотна сторона. Коли людина після пробудження відчуває втому, занепад сил або затримується в ліжку довше звичайного, це може свідчити про недостатнє вироблення йодовмісних гормонів.

Раптові напади тривожності

Ми вже знаємо, що надлишкове вироблення... Читати далі

Як і чим лікувати порізаний палець

Кожна людина, яка тримала в своїх руках ніж хоча б раз в житті, знає, що таке поріз. Насправді він є не просто маленькою ранкою, яка досить швидко гоїться. Сучасна медицина розробила цілу класифікацію порізів, кожен з яких може привести до дуже неприємних або навіть небезпечних наслідків. Так що перед тим, як дізнаватися про правильну обробку різноманітних порізів, треба з'ясувати, якими ж вони бувають.

Види порізів 

Найбільш часто, працюючи з ножем, людина пошкоджує палець. Порізаний або вколотий - це все одно неприємно.

На які види поділяються рани?

  • Колоті. Їх можна отримати при використанні шила або дуже тонкого ножа. Характерна
    особливість цього пошкодження - це не тільки маленький діаметр ранки, а й значна глибина. 
  • Різані. Отримати їх можна при порізах склом. Дуже важливо в такій ситуації вкрай уважно оглянути пошкоджену поверхню, щоб знайти невеликі осколки скла, якщо вони є. Адже потім вони можуть принести дуже великі неприємності. 
  • Рвані. Вони утворюються при ударах тупим предметом. Шкіра в цьому випадку лопається під... Читати далі

середа, 14 вересня 2016 р.

Білий прищик на губі: причини появи і лікування

Наша зовнішність вимагає не тільки догляду, а й пильної уваги за різними частинами тіла. Жінки і чоловіки витрачають величезні кошти, щоб виглядати доглянутими і красивими. Але є і такі проблеми, передбачити виникнення яких неможливо.

Причини 

Напевно, кожна людина стикалася з ситуацією, коли на губі з'явився білий прищик. Причини його виникнення можуть бути різні. Найчастіше це відбувається через банальну закупорку сальних залоз. Допомогти в цьому випадку можуть очищасні маски або скраби. Причому внутрішні білі прищики на губах ні в якому разі не варто видавлювати самостійно. Адже ви можете занести інфекцію.
Після перенесеного психологічного стресу можуть з'явитися білі прищі навколо губ. Це також може бути реакцією на зміну клімату або проточної води, якої ви миєтеся.

Хвороби

Якщо у вагітної жінки з'явилися маленькі білі прищики на губах, то це може бути пов'язано з порушенням роботи печінки, надниркових залоз, а також бути ознакою хлоазми. Причому останнім буде свідчити про порушення функцій яєчників і гіпофіза. Само по собі це захворювання найчастіше виражено у вигляді гіперпігментації шкіри губ, рідше у вигляді висипів, прищиків. Ще однією причиною виступає прояв алергічної реакції на... Читати далі

Чорний шоколад: чи є переваги для здоров'я?

Чорний шоколад позитивно впливає на організм людини ... Не вірите? Дійсно, цей факт важко прийняти: він здається занадто ідеальним, щоб бути правдою. Проте твердження є істинним. Якщо вживати ці ласощі в помірних кількостях, вони не тільки принесуть вам задоволення, але і сприятливо позначатися на здоров'ї. Так чому ж їсти ці солодощі не тільки можна, а й треба?

Користь для серця

По-перше, чорний шоколад запобігає хворобам серця. Подібно зеленому чаю, він містить флавоноїди - сполуки, які «працюють» за прикладом антиоксидантів. Вони вберігають організм від негативного впливу шкідливих молекул, які утворюються під впливом сонячних променів і під час перетравлення організмом їжі - вільних радикалів. Вони, в свою чергу, здатні пошкоджувати здорові клітини, що і провокує розвиток... Читати далі

середа, 7 вересня 2016 р.

Соняшник звичайний: лікувальні властивості. Соняшник в народній медицині

Відвар із висушених пелюсток соняшнику гальмує ріст злоякісних пухлин.
Соняшник уже давно отав символом України. Хоча його батьківщина - Америка. Там соняшник з давніх часів культивува­ли індіанці. У давній Мек­сиці "квітці сонця" по­клонялися, а її зобра­ження виливали в золоті.
А у Європу соняшник завезли іс­панці в XV столітті й вперше висіяли в Мадридському ботанічному саду. Пізніше його почали культивувати як декоративну рослину, "гарну золо­таву ромашку".
Однак народна медицина здавна проявляє великий інтерес до цієї ро­слини. Нині її досвід широко викори­стовується, оскільки доведено, що препарати соняшника мають спаз­молітичну та відхаркувальну дію.

Соняшник в народній медицині

У народній медицині соняшник використовували і як засіб, спрямований проти малярії, ревматизму, спазмів бронхів, кашлюка, кольок шлунка і кишечника, жовтяниці, грипу, опі­ків, екземи, ран.При геморої відварювали кошики соняшнику і парилися.
При кашлюку брали 2-3 ложки соняшникового насіння, заливали 0,5 л підсолодженої води, відварю­вали, доки рідина не випаровувала­ся на чверть, проціджували і пили по столовій ложці тричі на день.
При клімактеричному неврозі го­тують настоянку. Для її приготуван­ня беруть 20 г квіток соняшнику й за­ливають 200 мл горілки та настою­ють 2 тижні у темному місці. Готову... Читати далі

вівторок, 6 вересня 2016 р.

Лікування імпотенції народною медициною

Наводимо короткий перелік рецептів, які допоможуть надовго зберегти і підтримати чоловічу силу.
  1. Взяти по 50 г листя м'яти перцевої, суцвіть чебрецю звичайного, 30 г стебла розмарину лікарського, 20 г листя деревію звичайного. Чайну ложку суміші настоювати в літрі окропу протягом 15 хвилин, процідити й пити потроху декілька разів після їди.
  2. Взяти по 50 г насіння жабрію, кореневища лепехи болотної й 10 г трави деревію звичайного. 2 столові ложки суміші настоювати в З склянках окропу протягом 6 годин. Пити по 1 склянці тричі на день після їди 6-8 тижнів.
  3. Взяти по 15 г трави вересу звичайного, грушанки круглолистої, по 10 г трави ялинки
    канадської, листя вишні, плодів ялівцю, квіток акації, трави вероніки лікарської, кореневища пирію повзучого, насіння борщівника й 5 г листя хвилівника. Столову ложку суміші залити 0,5 л окропу, настоювати годину, процідити й випити протягом дня за 4 рази (через годину після їди). Курс лікування — 25-30 днів. Його можна повторити через 2-3 тижні.
  4. Взяти по 30 г листя м'яти перцевої, трави собачої кропиви п'ятилопатевої, по 20 г кореня валеріани лікарської, шишок хмелю звичайного. Пити тричі на день по 0,5 склянки.
  5. Взяти 50 г квіток глоду колючого, 30 г трави споришу звичайного й 20 г трави... Читати далі

Звіробій звичайний: лікувальні властивості, рецепти народної медицини

Звіробій звичайний або продірявлений — попу­лярна лікарська росли­на. У народі звіробій має багато назв: дюравець звичайний, заяча кров, кривавник, хворобій, свято-іванське зілля. Вважають, що назва звіробій походить від казахського джерабай — цілитель ран.
Для лікування використовують квітучі й укриті листям частини звіробою, які розцвітають у червні-вересні. Саме в цей час і збира­ють квітучі верхівки зі стеблом зав­довжки 25-30 см, без грубих без­листих частин. Сушать цю цінну рослину, розстеливши тонким шаром, у тіні. Висушену траву звіробою обмолочують, відділя­ючи стебла, і зберігають не довше як три роки.
Звіробій давно й широко вико­ристовують у народній медицині, хоч і відомо, що чай та інші ліки, виготовлені з цієї рослини, мо­жуть обернутися для чоловіків імпотенцією. Тож недарма росли­на дістала таку грізну назву — звіробій, або, як ще її називають, кривавник. Утім колись важко було знайти хату, у якій би не за­пасли на зиму бодай один пучечок золотавих квіток цієї рослини. Бо народні цілителі вважають звіро­бій засобом проти 99 хвороб! Зда­вна відома приказка: "Як не спе­чеш хліба без борошна, так і не вилікуєш людину без звіробою". Ця трава дає міцність тілу.
Свою войовничу назву ця попу­лярна рослина одержала недарма. На вигляд звичайна, нічим особ­ливим не вирізняється серед ін­ших рослин, вона й справді може вбити найбільшого звіра. Деякі тварини, скуштувавши цю рос­лину, важко хворіють, у них з'являється така сильна сверб­лячка, що звірі кидаються на землю й іноді завдають собі ва­жких ран. Учені з'ясували, що виною цьому є флюоресцентний пігмент філоеретрин, що утво­рюється в процесі травлення, проникає в кров і, досягнувши пігментованих ділянок шкіри, робить їх болісно чутливими до прямих сонячних променів. У де­яких країнах, де на луках... Читати далі