вівторок, 28 жовтня 2014 р.
Рентгенологічні зміни при пневмонії
Терміном "пневмонія" означують групу захворювань, різних за етіологією, частотою і патогенезом, морфологічними змінами причиною яких с запальний процес в легенях, переважно в їх респіраторному відділі. За клінічним перебігом розрізняють гостру, затяжну, рецидивуючу, повторну пневмонію.
Гостра пневмонія — це гостре інфекційне захворювання, яке виникає самостійно або ускладнює інше захворювання. Воно є одним з найпоширеніших захворювань органів дихання.
Зараз немає єдиної загальноприйнятої класифікації ї гострої пневмонії. Запропоновано різні принципи її класифікації, які ґрунтуються на окремих ознаках: етіології (вірусна, бактеріальна), патогенезі: бронхопневмонія, пневмонія гіпостатична, аспіраційна, метастатична; пневмонія при гострих інфекційних захворюваннях (кір, кашлюк, черевний тиф та ін.), поширеності патологічного процесу (часткова), за клініко-морфологічною ознакою (крупозна, вогнищева, часточкова), клінічним перебігом (типова, атипова). Однак практично доцільніше поділяти пневмонію на крупозну часткову (фібринозну або плевропневмонію) та вогнищеву (первинну та вторинну).
Залежно від поширеності... Читати далі
понеділок, 6 жовтня 2014 р.
Порушення статевого розвитку у дівчаток
Процес статевого дозрівання регулюється
гормонами, що виробляються статевими залозами. Ще до появи першої менструації
посилюється функція гіпофіза та яєчників. Вважається, що вже у цей час ці
залози функціонують циклічно, хоча овуляція не відбувається навіть після
менархе. Початок функції яєчників обумовлений регулюючим впливом гіпоталамуса
та гіпофіза.
У період статевого
дозрівання збільшується виділення не лише статевих гормонів, а й стероїдних,
які стимулюють функцію інших ендокринних залоз, особливо надниркових.
Прогресує виділення наднирковими залозами мінерало-, глюкокортикоїдів,
андрогенів. Дією останніх зумовлене оволосіння — на лобку, в пахвових ямках,
підсилений ріст дівчинки. Перша менструація з'являється в... Читати далі
четвер, 2 жовтня 2014 р.
Рентген діагностика бронхітів
Бронхіт - це запалення бронхів. За перебігом розрізняють бронхіт: гострий та хронічний, за протяжністю пошкодження - дифузний та обмежений, за глибиною - поверхневий (ендобронхіт) і глибокий (панбронхіт), за характером запального процесу і секрету - катаральний,слизово-гнійний, фібринозний, гнійний, геморагічний, некротичний; за станом бронхіальної прохідності — обструктивний та необструктивний.
Гострий бронхіт продовжується до 1 місяця. Діагностика його ґрунтується на клінічних проявах. Найчастіше гострий бронхіт супроводжується нежитю, захриплістю голосу, загальною слабкістю, задишкою, підвищенням температури. Ранньою ознакою бронхіту є кашель, спочатку, як правило, сухий, через кілька днів — мокрий з виділенням невеликої кількості мокротиння. Кашель зберігається протягом 10-15 днів.
Рентгенологічна симптоматика гострого бронхіту невиразна. В разі тяжкого перебігу виявляється посилення легеневого рисунка та розширення просвіту бронхів. Запальний набряк слизової оболонки бронхів призводить до порушення їх прохідності та утворення емфіземи або ателектазу (частіше у дітей).
Бронхіоліт або капілярний бронхіт — це запалення сливової оболонки бронхіол, як правило, вірусної або бактеріальної етіології. Як самостійна хвороба буває у дітей першого року життя. Механізм розвитку гострого бронхіоліту такий самий, як і гострого бронхіту. Певну роль відіграє стан імунологічної реактивності організму.
Рентгенологічна симптоматика характеризується... Читати далі
Хвороба Педжета

Клінічні прояви. Клінічно початок захворювання прихований, перебіг тривалий, безсимптомний або проявляється наростаючою втомою. Згодом з'являються помірний, тягнучий біль, який посилюється вночі, при... Читати далі
Підписатися на:
Дописи
(
Atom
)